Reabilitacija. Asociatyvi nuotr.

Koronavirusu persirgę pacientai su gydytojo siuntimu gali gauti stacionarinės arba ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad visi 2145 COVID-19 persirgę Kretingos rajono gyventojai (tiek yra pasveikusių nuo pandemijos pradžios) įgyja šią teisę. Reabilitacija gali būti skiriama ne vėliau nei praėjus 3 mėnesiams po aktyvaus gydymo stacionare.   

Tiesa, irgi yra papildomų sąlygų. Medicininės reabilitacijos paslaugos persirgus COVID-19 skiriamos, atsižvelgiant ne tik į paciento diagnozę, bet ir į biosocialinių funkcijų sutrikimo laipsnį – elgesio kontrolę, orientacijos, judėjimo sutrikimus, iššūkius priimant ir perduodant informaciją ir kt. Tai reiškia, kad tik fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, visapusiškai įvertinęs paciento sveikatos būklę, gali skirti atitinkamą medicininį reabilitacinį gydymą.

Siuntimai medicininės reabilitacijos paslaugoms, teikiamoms po COVID-19 ligos, neribojami ir nėra įtraukiami į sutartyje su teritorine ligonių kasa nustatytą bendrą asmens sveikatos priežiūros įstaigai skiriamų medicininės reabilitacijos siuntimų skaičių.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad asmenys, kurių būklė neatitinka ministro įsakymo nustatytų kriterijų dėl medicininės reabilitacijos skyrimo, bet jaučiantys koronaviruso infekcijos pasekmes, gali gauti pirmojo medicininės reabilitacijos etapo paslaugas platesne apimtimi – masažą, kineziterapiją, ergoterapiją ir fizioterapiją. Šios paslaugos gali būti skiriamos iš karto, kai tik tai leidžia paciento sveikatos būklė.

Visos šios medicininės reabilitacijos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

 14,007 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes