Traukiniuose bus laikomasi griežtų saugumo reikalavimų, kol tęsis karantinas. “Lietuvos geležinkelių” nuotr.

Panorusi penktadienį aplankyti Palangoje gyvenančią mamą vilnietė nebegalėjo nusipirkti traukinio bilieto – jau trečiadienį nebebuvo vietų. Moteriai į kurortą teko keliauti autobusu. Laimei, kad čia vietos dar nebuvo išpirktos.

Šį penktadienį visi parduodami traukinio bilietai buvo išpirkti. Asociatyvi “Lietuvos geležinkelių” nuotr.

Šeštadieniui vietų dar turi

AB “Lietuvos geležinkeliai” Komunikacijos departamento atstovė Rūta Magdalena Atroškaitė “Švyturiui” patvirtino – penktadienį bilietų nuo Vilniaus iki Kretingos, kurioje keleiviai persėda į autobusą ir nukeliauja iki kurorto, tikrai nebėra. Tačiau ir paaiškino, kad tai nereiškia, jog prieš savaitę atlaisvėjus judėjimui tarp savivaldybių lietuvaičiai šluote iššlavė visus bilietus.

“Yra toks svarbus niuansas, kad traukinyje išlaikomi saugūs atstumai tarp keleivių ir užpildome tik pusę traukinio, – aiškino R. Atroškaitė. – Tad penktadieniui bilietų, kuriuos galėtume parduoti, tikrai nebeturime, bet šeštadieniui – dar turime pakankamai. Pavyzdžiui, vien viename vagone – laisvos dar 5 vietos, o yra jų ir kituose”.

Geležinkelietė paaiškina, kad vadinamame “tipiniame” Klaipėdos traukinyje yra apie 150 vietų, bet karantino metu parduodama iki 75.

“Jei šiandien (penktadienį – aut. pastaba) žmogus nebegavo bilietų, siūlau jam į pajūrį saugiai keliauti kitą dieną”, – sakė R. M. Atroškaitė.

Staigus kritimas po rekordinių 2019-ųjų

“Lietuvos geležinkelių” atstovė papasakojo, kaip kito keleivių skaičiai per pastaruosius pandeminius metus, lydinant su 2019-aisiais: “2019-ieji buvo nuostabūs, rekordiniai, metai, tad 2020 m. kovo viduryje bilietų pardavimas krito labai ryškiai – net 80 proc. Juk tada žmonės apskritai bijojo iš namų išeiti. Tačiau dabar, nuo balandžio 7 d. atlaisvinus judėjimą tarp savivaldybių, jau matome srauto atsigavimą. Ir apskritai šių metų sausio-vasario mėnesiais srautas didesnis beveik dvigubai (46 proc.), lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Jau šių metų kovą keleivių skaičius išaugo 5,96 proc., lyginant su 2020 metų. Taigi, padėtis dabar tikrai gerėja, pokyčius pajutome jau tada, kai prasidėjo gyventojų skiepjimas, testavimas.”

Lyginant “Lietuvos geležinkelių” visus maršrutus Lietuvoje, šių metų kovą keleivių skaičius išaugo 4,2 proc., lyginant su 2020 m. kovu.

Tačiau R. M. Atroškaitė pabrėžė: “Bet saugumo priemonių laikysimės tol, kol tęsis karantinas. Sugriežtintas saugumas keleiviui dabar reikalingas kaip bilietas”.

Išaugo ir autobusų bilietų pardavimas

Smarkiai išaugusį bilietų pardavimą patvirtino ir Vilniaus autobusų stoties informatorė Liucija Bagmet. Penktadienį iki 13.40 val. kryptimi Vilnius-Palanga 14.50 val. autobusu jau buvo parduota 16 ir 18.30 val. – 10 bilietų.

Kadangi autobuse taip pat keleiviams galima žimti tik kas antrą vietą, daugiausiai galima parduoti 24 bilietus.

Griežtojo karantono metu būdavo užimama vos viena-dvi vietos autobuse.

“Išaugusį keleivių skaičių labai jaučiame, todėl labai džiaugiamės”, – “Švyturiui” sakė L. Bagmet.

Ar šį savaitgalį laukiate svečių iš kito šalies regiono?

View Results

Loading ... Loading ...

 18,424 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes