Šįvakar Kretingos rajono tarybos veiklos ataskaitą meras Antanas Kalnius pristatė kretingiškiams ir Kretingos vadinamosios kaimiškosios seniūnijos gyventojams. Kartu su meru atvyko ir vicemeras Dangiras Samalius bei Administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Iš Tarybos narių šįkart veiklos pristatyme dalyvavo keturi – “kraštiečiai” Vilius Adomaitis, Darius Petreikis ir Vaida Jakumienė bei socialdemokratas Valerijonas Kubilius.

Šią savaitę tai – daugiausiai gyventojų surinkęs ataskaitos pristatymas, į kurį susirinko 19 kretingiškių.

Miesto gyventojai pirmąjį klausimą iškėlė dėl viešojo transporto ir Kretingos autobusų parko ateities, elektroninio bilieto galimybės.

Kiti gyventojai domėjosi pastatais vaiduokliais. Čia A. Kalnius nudžiugino kretingiškius. Pasirodo, buvęs viešbutis “Mėguva” jau turi naują savininką.

“Bet labai prašė jo pavardės dar neatskleisti, – sakė meras. – Tikimės, kad per metus čia jau įvyks pokyčiai”.

Miestiečius domino ir buvusios Administracijos direktorės Jolantos Girdvainės atleidimo motyvai. Kiekvienoje seniūnijoje A. Kalnius skaito specialiai sudarytos komisijos galimam J. Girdvainės pažeidimui nustatyti išvadą, kad pažeidimo buvusi direktorė nepadariusi. Kretingiškiai – kol kas vieninteliai į tai sureagavusieji (tiesa, Kontrolės komiteto pirmininkės Jolitos Vaickienės ši išvada neįtikino).  Tačiau kretingiškiai turėjo savo nuomonę: “Turbūt kažkam užmynė ant kojos”.

Po nedidelio politinio intarpo miestiečiai iškėlė, regis, jiems vieną aštresnių problemų – atliekas ir jų tvarkymą. Gyventojai piktinosi prie naujų antžeminių konteinerių stūksančiais šiukšlių maišais ir net šalia kapinių prie konteinerių kraunamais baldais, kilimais. Gyventojai domėjosi ir tuo, kodėl miesto centre nėra tekstilės konteinerių.

Merui pradėjus sakyti “Mūsų miesto centras”, frazę šmaikščiai užbaigė viena kretingiškė – “šiukšlynas”. Vis dėlto pratęsęs mintį A. Kalnius atskleidė savo idėją – centre turėti “nematomus” konteinerius, kurie nekristų į akis.

Kalbėdamas apie naujus antžeminius konteinerius meras paaiškino, kad Kretingos komunalininkai vykdo apmokymus gyventojams, kaio naudotis šia naujove. Vienas iš problemos sprendimo būdų – naudoti ne didesnius nei 20 l maišus.

Ataskaitos pristatyme dalyvavo ir komisaras Arūnas Pužauskas.

 

 

 15,874 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes