Kretingos savanorės, pirmojo karantino metu pristačiusios maisto paramą kretingiškiams į namus. Kretingos rajono savivaldybės nuotr.
Kaip per 2020-uosius – pirmuosius COVID-19 pandemijos ir jos nulemto karantino metus – pakito mūsų pilietinis aktyvumas? Ar keitėsi požiūris į piliečių ir visuomeninių organizacijų galią paveikti svarbius visai visuomenei ar atskiroms jos grupėms sprendimus? Ar keitėsi priklausymas įvairioms organizacijoms mūsų visuomenėje ir kaip? Ar pandemija paskatino mus savananoriauti daugiau, ar visgi karantino apribojimai savanorystės apimtis sumažino?
Atsakymai į šiuos klausimus bus pateikti pirmadienio rytą – birželio 28 d. 10 val. Vilniuje, Tech Park Sapiegos, Antakalnio g. 17, mažojoje salėje pristatomame 2020 m. Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso (PGI) tyrime. Pristatymas bus transliuojamas ir Facebook “Pilietinės visuomenės institutas” paskyroje. Prisijungimo nuoroda: https://www.facebook.com/events/519821219359347/.
Pilietinės galios tyrimo rezultatus pristatys Pilietinės visuomenės instituto ekspertai: dr. Rūta Žiliukaitė, dr. Mindaugas Degutis, dr. Ieva Petronytė-Urbonavičienė ir prof. Ainė Ramonaitė.
2020 m. Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso tyrimą rėmė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Reprezentatyvią Lietuvos visuomenės apklausą telefonu tyrimui atliko UAB „Eurointegracijos projektai“ 2021 m. kovo 16 – balandžio 9 dienomis.
Lietuvos pilietinės galios indeksą pagal mokslininkų Rūtos Žiliukaitės, Ainės Ramonaitės ir Mindaugo Degučio parengtą metodiką Pilietinės visuomenės institutas matuoja nuo 2007 metų.
Parengta pagal Pilietinės visuomenės instituto informaciją

 10,507 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes