Nuo 2002 m. Kuršių nerijoje kasmet atsinaujinanti nendrinių skulptūrų ekspozicija ant vandens tapo neatsiejama Gintaro įlankos Juodkrantėje dalis, be kurios sunkiai įsivaizduojamas vasaros sezonas ir jo pabaiga – Rudens lygiadienio šventė.

Kaip ir kasmet, šiuo tęstiniu projektu ne tik pristatoma skulptūrų, šviesos ir muzikos meno įvairovė, bet ir etninis paveldas bei jo ryšys su gamta, aplinka, kultūros paveldu ir krašto istorija.

Šių metų simpoziumo metu buvo suburta profesionalių skulptorių komanda (Reda ir Arūnas Uogintai, Andrius Sirtautas, Arūnas Augutis), kuri sukūrė kompleksišką kompoziciją – „Saulės kelias“.

Kompozicija turėjo atitikti organizatorių paskelbtą temą – „Baltiškoji kultūra“, dedikuotą Neringai- 2021 metų kultūros sostinei.

„Skulptūrinę kompoziciją jungia garsios Lietuvos archeologės Rimutės Rimantienės rasta apeiginės lazdos su briedės galva (ragas, 3 tūkstantmetis prieš Kristų, Šventosios gyvenvietė; Lietuvos nacionalinis muziejus) motyvas. Toks retas artefaktas labai svarbus Pamario kultūrai, todėl išdidintas jis ir yra skulptūrinės kompozicijos ašis. Pasak etnologo profesoriaus Linarto Klimkos, būtent Briedis senovės baltų kultūroje buvo laikomas žiemos valdovu, todėl Saulė mūsų kompozicijoje pradeda ir baigia šiame simbolyje – dar vadinamame  Briedžių briede ( R. A. Uogintai) –  savo kelią. Saulės kelias kompozicijoje turi Zigzago formą, kurio septyni kalneliai tarsi žymi savaitę. Archeologai tvirtina, kad šis gyvatukės – zigzago – motyvas yra būdingas kuršių papuošalams ir keramikai. Saulės simbolio archajiškumą sustiprina ir senoji baltų svastika. Dvi priešpriešoje komponuotos skulptūros „Saulė“ ( A. Sirtautas) ir „Jaučio ragai“ ( A. Augutis) natūroje gali įdomiai susisiekti su tikra saule, kuri „besiridendama“ virš marių suteiks visai skulptūrinei kompozicijai paslapties ir žaismingumo“, – pasakojo Arūnas Uogintas, šių metų komandos vadovas.

Atvirą lauko kompoziciją kiekvienas gali lankyti ir apžiūrėti Gintaro įlankoje, Juodkrantėje iki tol, kol ji bus iškilmingai sudeginta Rudens lygiadienio metu – rugsėjo 22 dieną.

Kuršių nerijos nacionalinio parko informacija

 34,150 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes