Laivas „Nordwind“ - operoje „Skrajojantis olandas“. M. Aleksos nuotr.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato naujausią laikraščio numerį „Elingo ritmu“, kurio kiekviena eilutė ir nuotrauka Jums pasakoja apie I-ąjį tarptautinį Klaipėdos festivalį, savo nuolatine vasaros scena pasirinkusį Klaipėdos senąjį elingą.  

Istorinėje vietoje ne tik šiemet, bet ir kasmet, grožėsimės Richardo Wagnerio opera „Skrajojantis olandas“. Praėjusiais metais čia užgimęs „Skrajojantis olandas“ per metus suspėjo virtualiai apiplaukti kone viso pasaulio scenas bei sulaukti užsienio publikos pripažinimo, tad su malonumu dalinamės dvejomis užsienio kritikų recenzijomis. Paskaitę sužinosite kokius įspūdžius Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatymas paliko Turkijos ir Prancūzijos profesionalams.

Bene labiausiai visus sužavėjo operos pristatymo lokacija ir scenoje siautusi audra. Niekas neabejoja, kad ši vieta pati palankiausia ne tik švartuotis vaiduoklių kupinam laivui, bet ir pasižvalgyti ištikimos meilės ieškančiam Skrajojančiam olandui. Juk jei ne meilės, bet ramybės ir sielos pilnatvės – ieškome mes visi. Sėdėdami elinge tarsi grįšite į praėjusius amžius vienam vakarui ir pasijusite jei ne jūreiviais, tai doko darbuotojais! Tikimės, kad audra ir daugybė marių vandens atlydinčio užburtąjį laivą Jūsų neišgąsdins, priešingai – nuteiks drąsiai pasitikti gyvenimo audras.

Vandens grasinimai nebaisūs net KVMT orkestrui, dirigentui Robertui Šervenikui ir smuiko virtuozui Maksim Fedotov (Rusija). Jų dėka  elingas suskambės lyg senovinis smuikas įsiliejantis į žėrinčių bangų muzikos orkestrą. Ar sudėtinga dirbti su genijais? Ar įpareigoja publikos suteiktas išskirtinis statusas? Skaitykite mūsų laikraščio puslapiuose.

Daugybės vandens prireiks ir pirmosioms festivalio šokio spektaklių premjeroms, kurias su atsakomybe elinge ruošia tarptautinė kūrėjų komanda aikčiojanti, kad kurti tokioje išskirtinėje scenoje jiems dar neteko. Ir marių vanduo ant gracingųjų baleto artistų į sceną pasipils tiesiog iš dangaus! O, dangau, koks tai bus reginys! Išskirtiniai sumanymai gimsta unikaliems kūrėjams.

Ir, žinoma, Klaipėdos festivalio programa: kad visur suspėtumėte laiku ir būtumėte maksimaliai informuoti ką šiandien išvysite scenoje. Laukiame ne tik festivalio renginiuose, bet ir ekoprovokacijose – edukacinėse veiklose, pokalbiuose, diskusijose.

Laikraščio nuoroda:

Cx4lrSShvESxeiaB3NPLqnPG7z3zxvhjDYht0w2S.pdf (klaipedosmuzikinis.lt)

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras

 50,037 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes