Iš Vydmantų į Kauną išsikėlusi Nijolė Bertašiūtė su seniausio Kretingos krašto laikraščio skaitytojais dalijasi kelionių patirtimi.

Kaune kelionių agentūroje Tedo.lt dirbanti vydmantiškė Nijolė Bertašiūtė su “Švyturio” skaitytojais dalijasi savo ir kolegų patirtimi, kokių pačių įvairiausių covidinių ribojimų laikosi skirtingos šalys įvairiuose pasaulio kampeliuose. Keisčiausi iš jų: “Nerūkykite, nekalbėkite, nevalgykite!” Skelbiame šį rytą redakcijai atsiųstą pilną Nijolės laišką:

Įsitaisykite. Rimtai – pasiimkite gėrimo, jei ne visą butelį… Pasaulyje yra daugybė tikėtinų ir neįtikėtinų ribojimų, pasitelktų kovai su Covid-19 pandemijos plitimu. Kol vienose šalyse atostogos leidžiamos su keturiais koronaviruso testais, begale dokumentų ir pilnu taisyklių vadovu, keliaujant kitose, verta žinoti, kuomet užėję į parduotuvę neturėsite galimybės įsigyti greito maisto.

Planuojant keliones, vienas svarbiausių faktorių vis dar išlieka koronaviruso sukelti apribojimai įvairiausiuose pasaulio kampeliuose bei kurortuose. Medicininės kaukės, pirštinės, komendanto valandos – apie kiekvieną smulkmeną būtina informuoti žmones dar prieš kelionę, tačiau kai kurie ribojimai keliaujant gali išmušti iš vėžių net ir profesionalų komandą. Kelionių organizatorius „Tedo.lt“ pateikia atmintinę labiausiai „raunančių stogą“ ribojimų, atsiradusių pasaulyje Covid-19 pandemijos metu.

Ispanija. Madridas. 

 

ISPANIJA: nerūkykite viešoje vietoje

„Nutiko taip, jog atostogų Ispanijoje metu buvau su savo kompanija išprašytas iš restorano, kuomet, laukdami užsakyto maisto, prisidegėme cigaretes gatvėje. Netrukus atskubėjęs vietinis, patarė pasislėpti už kampo, kad policijai pravažiavus negautume baudų už cigarečių rūkymą viešoje vietoje“, – įspūdžiais dalijosi pats kelionių agentūros vadovas Tadas. Pasirodo, kad Ispanijos vyriausybė kliaujasi tuo, jog cigarečių dūmai sklinda labai plačiai ir taip perduoda koronavirusą šalia sėdintiems ir įkvepiantiems išpučiamus dūmus. Anot Kanarų Prezidento, draudimas reikalingas tam, kad, užsikrėtę rūkaliai, iškvėpdami išpučia lašelius, nešančius virusą. Ironiška tai, jog atliekami tyrimai neša vis daugiau įrodymų, jog rūkantys žmonės yra daug atsparesni Covid-19 viruso susirgimams.

Be to, planuojant atostogas Ispanijoje, verta atsiminti, kad valstybė ne tik uždarė naktinius klubus, uždraudė rūkyti viešose lauko erdvėse, kur žmonės negali išlaikyti bent šešių pėdų atstumo – Katalonijoje atsirado dar vienas neįprastas ribojimas. Vyriausybė paprašė, jog visi keliaujantys viešuoju transportu, susilaikytų nuo kalbėjimo, valgymo ir gėrimo, siekiant išvengti tolesnio viruso plitimo.

Meksika.

MEKSIKA: nevalgykite greito maisto

Kelios Meksikos valstijos – ėmėsi kontraversiškų veiksmų koronaviruso pandemijos plitimo stabdymui – uždraudė valgyti greitą maistą. Užėję į Tabasco ar Oaxaca regionuose esančias parduotuves jaunuoliai greičiausiai bus apgręžti – įvestas ribojimas parduoti gazuotus gėrimus ir nesveiką maistą iki 18 metų. Įstatymo tikslas – stabdyti viruso plitimą ir taip apsaugoti jaunų žmonių sveikatą, nes teigiama, jog rastas ryšys tarp koronaviruso ir nutukimo. Baiminamasi debeto ir imuniteto susilpnėjimo, kadangi net 73 proc. Meksikos gyventojų turi antsvorio. Įstatymas taikomas parduotuvėms bei mokykloms, greito maisto automatams, o maisto produktai valgyklose, kurie pagal teisės aktus yra laikomi greitu maistu – pašalinami.

Daugelyje Meksikos maisto prekių parduotuvių taip pat įvesti apribojimai, leidžiantys vienu metu į prekybos vietą įeiti tik vienam šeimos nariui, kad sumažėtų žmonių masiniai susibūrimai ir galimas viruso plitimas.

PIETŲ AFRIKA: nesilankykite paplūdimyje

Pietų Afrika.

Pietų Afrikoje uždrausta prekiauti alkoholiu, privaloma dėvėti veido kaukes ir įvesta komendanto valanda. Rodos, blogiau ir būti negali? Gali. Nepaisant nuogąstavimų, kad naujosios nuostatos pakenks vietinei pakrančių miestų ekonomikai, Pietų Afrika uždarė daugelį lankomų paplūdimių. Anot vyriausybės, paplūdimio miestai yra vasaros ir Covid-19 pandemijos epicentras.

Taigi, didieji paplūdimiai Pietų Afrikoje – tylūs ir apleisti, nesimato banglentininkų ir vandens pramogų mėgėjų. Pasirodo, vietinę valdžią erzina dar ir tas faktas, jog užsienio piliečiai, atvykę daugiausia iš Europos, Pietų Afrikos paplūdimiuose daro netvarką, nes „namų“ valstybėje paplūdimiai jau uždaryti.

„Karštosiomis zonomis“ – pavojingomis masinio susibūrimo vietomis – paskelbtos užtvankos, ežerai ir paplūdimiai. Čia žmonės ėmė gudrauti ir ieškoti įstatymo spragų: daugelis nusipirko žvejybos leidimus, kad galėtų būti paplūdimyje, o sukti verslininkai, svečių namų savininkai, įsigiję papildomų leidimų, svečiams juos dalina patys.

Ukraina.

UKRAINA: dėvėkite pirštines ir kaukes

Renkatės kelionių paketą Ukrainoje? „Tedo.lt“ rekomenduoja nepamiršti apsaugos priemonių. Jei nusprendėte keliauti viešuoju transportu Ukrainoje arba Maskvoje, pasiimkite kelias poras vienkartinių pirštinių – būdami viešose vietose turite laikytis minimalaus 1,5 m atstumo, mūvėti apsaugines kaukes ir pirštines. Nepaisydami šio ribojimo, galite sulaukti baudos.

Tiesa, šis apsisaugojimo būdas paveikus tiek, kiek žmonės yra sąmoningi. Covid-19 virusas daugiausiai plinta ore, o ne ant paviršių, tad jei pirštinės iš latekso, bakterijos pernešamos taip pat lengvai, kaip ir ant nepridengtos odos. Kartais pirštinių mūvėjimas gali pasirodyti beprotiška mintis, suteikianti klaidingą saugumo jausmą ir skatinanti žmones rečiau plauti rankas bei nepaisyti socialinio atsiribojimo nurodymų.

TAILANDAS: laikykitės taisyklės – išvykti draudžiama

Tailandas.

Rinkdamiesi Tailandą savo svajonių atostogų kryptimi susidursite su didžiuliu paketu reikalavimų. Liepos 1 d. startavęs Tailando Puketo „Smėlio dėžės“ projektas, gelbėdamas šalį nuo visiškos ekonominės griūties, į salą ėmė kviesti pilnai paskiepytus keliautojus, žadėdamas atostogas be karantino. Viena iš sąlygų – atostogautojai turi praleisti mažiausiai 14 dienų saloje nurodytame viešbutyje, kuomet galės laisvai keliauti po likusią šalies dalį.

Saloje keliauti leidžiama laisvai. Tiesa, Puketas nėra vienintelė Tailando vieta, kurioje laukiami skiepyti keliautojai. Koh Samui, Koh Pha Ngan ir Koh Tao liepos 15 d. buvo atidaryti tarptautiniams keliautojams, tačiau su griežtesniais apribojimais.

Trumpai tariant, atostogauti Tailande galima! Tiesiog reikia atitikti keliamus reikalavimus, atostogaujant pasidaryti keturis Covid-19 testus ir pasiruošti daug dokumentų. Ir – voila –Tailandas be karantino!

Tedo.lt“ kelionių organizatorius skuba į pagalbą, susidorojant su reikalavimais ir nušviečiant keliones į Tailandą kitomis spalvomis. Salose yra numatytas maršrutas ar turistinis taškas, kuriuo ir reikia keliauti. Taip tikimasi, jog šie „smėlio dėžių“ kelionių modeliai leis ne tik gaivinti ekonomiką, bet ir riboti pandemijos plitimą.

 11,735 peržiūrų (-a)

83% LikesVS
17% Dislikes