Įpusėjus trisdešimtmečiui, jau pradedate pastebėti senėjimo požymius ar žalą, kuri prasidėjo dvidešimties. Jūsų odos ląstelių apykaita taip pat sulėtėja, todėl negyvos odos ląstelės ilgiau išlieka ant odos paviršiaus ir dėl to oda atrodo labiau papilkėjusi ir nelygi. Ir toliau valykite odą, kasdien naudokite SPF ir drėkinamąjį kremą, tačiau apsvarstykite šiuos naujus kasdienės priežiūros papildymus.

Nepamirškite augimo faktoriaus: Augimo faktoriai natūraliai randami odoje ir padeda atkurti saulės ir kitų aplinkos veiksnių padarytą žalą. Su amžiumi organizmas natūraliai gamina jų vis mažiau, todėl odos pažeidimai nepašalinami ir atsiranda ankstyvi senėjimo požymiai. Todėl ieškokite kosmetikos priemonių, kurios padėtų atjauninti jūsų odą.

Rimtai rūpinkitės odos drėkinimu: Dermatologai sako, kad trisdešimties metų oda nebegamina tiek daug hialurono rūgšties, kuri palaiko odos drėgmę ir elastingumą. Dabar pats metas į savo kasdienybę įtraukti serumus ar drėkinamuosius kremus, kurių sudėtyje yra drėkinamųjų humektantų, tokių kaip hialurono rūgštis ar glicerinas.

Pradėkite naudoti produktus nuo senėjimo: Tai galite pradėti daryti ir sulaukus 25 metų, tačiau iki trisdešimties metų būtinai turėtumėte pradėti naudoti odos senėjimą stabdančius produktus, pavyzdžiui, retinoidus. Retinoinę rūgštį galima įsigyti tik pagal receptą, o retinolio galima rasti be recepto parduodamuose odos priežiūros produktuose, pavyzdžiui veido kaukėse, kurias galite įsigyti https://shop.kosmetikosdnr.lt/collections/kaukes svetainėje. Visi retinoidiniai produktai gaminami iš vitamino A ir padeda atkurti saulės padarytą žalą, mažinti smulkias linijas ir raukšles bei apskritai lyginti odą. Jis taip pat padeda kovoti su spuogais. Pradėkite naudoti retinoidinį produktą kartą per savaitę vakare, o vėliau – kasdien.

Pagerinkite savo akių kremo savybes: Jei dar nenaudojate ko nors, kas drėkintų ir prižiūrėtų jautrią akių sritį, dabar pats metas. Dėl tamsių ratilų galite atrodyti vyresnės ir labiau pavargusios nei iš tikrųjų esate.

Tęskite odos šveitimą: Tikėkimės, kad pradėjote šveisti odą 20-ies, bet jei to nedarėte, dabar pats metas pradėti ir geriausia, jei tris kartus per savaitę naudojate švelnų šveitiklį, kad oda atrodytų skaisti ir švytinti, nes tokiu būdu nuvalote viršutinį negyvų odos ląstelių sluoksnį.

Odos priežiūra sulaukus 40 metų

Naujos odos problemos, atsirandančios sulaukus 40-ies, yra odos plonėjimas, dėl kurio oda gali būti jautresnė, raudona ir sausa. Šiuo laikotarpiu taip pat išryškėja senatvinės dėmės, smulkios linijos ir raukšlės, todėl reikia keisti odos priežiūros įpročius. Be to, šiame dešimtmetyje keičiasi hormonai, ypač sumažėjus estrogenų kiekiui, gali sumažėti kolageno ir elastingumo, todėl jūsų veidas atrodys ne toks pilnas, kaip anksčiau. Tęskite 20-ies ir 30-ies metų odos priežiūros įpročius (valykite, šveiskite, drėkinkite, naudokite SPF), tačiau atkreipkite dėmesį į šiuos naujus odos priežiūros pokyčius.

Pagalvokite apie kamienines ląsteles: Kamieninės ląstelės yra atsakingos už odos atsinaujinimą. Tačiau su amžiumi ši funkcija mažėja, todėl oda tampa mažiau elastinga, atsiranda smulkių linijų ir raukšlių. Sulaukus 40-ies, laikas pradėti spręsti šias problemas. Pridėjus kamieninių ląstelių produktų galima pasiekti, kad jūsų 40-ies metų oda atrodytų jaunatviškiau.

Atnaujinkite drėkinamuosius kremus: Laikui bėgant oda tampa vis sausesnė, todėl labai svarbu ieškoti drėkinamųjų kremų, kurių sudėtyje yra drėgmę sulaikančių lipidų. Šie junginiai gali imituoti natūralius odos lipidus. Ar kada nors norėjote „kūdikio švelnumo“ odos? Tai lipidai, kurie laikui bėgant gali suprastėti. Drėkikliai, kurių sudėtyje yra keramidų, yra geras pasirinkimas.

Odos priežiūra po 50 metų

Sulaukus 50-ies, sutrinka odos struktūra ir drėgmės barjeras, todėl oda ne taip efektyviai sulaiko drėgmę. Menopauzė ir hormonai vaidina dar svarbesnį vaidmenį, o dėl dar mažesnio estrogenų kiekio odos sausumas, suglebusi oda ir apimties praradimas tampa dar didesne problema. Penkiasdešimtmečiu laikykitės nuo 40-ies metų pradėtos rutinos, tačiau daugiausia dėmesio skirkite dėl hormonų pokyčių atsiradusiems odos pokyčiams.

Rūpinkitės estrogenų trūkumo pažeista oda: Estrogenai atlieka labai svarbų vaidmenį padėdami odai išlaikyti optimalų drėgmės sulaikymą, kolageno ir elastino kiekį bei odos storį. Estrogenų kiekis organizme natūraliai mažėja su amžiumi, ypač per menopauzę ir menopauzės metu. Dėl to gali atsirasti matomų senėjimo požymių. Apsvarstykite galimybę pridėti produktus, kurie nėra hormoniniai ir gali neutralizuoti matomus estrogenų trūkumo odos padarinius.

Pasirūpinkite, kad jūsų valymo priemonė būtų švelni: Net jei jaunystėje turėjote riebią ar mišrią odą, dabar, sulaukus penkiasdešimties, greičiausiai pastebite sausesnę odą. Įsitikinkite, kad jūsų naudojamas valiklis yra švelnus ir drėkinantis, kad dar labiau neišsausintų odos.

Apsvarstykite galimybę sustiprinti savo kasdienę priežiūrą: Gali būti, kad jaučiate, jog negalite laukti kelių mėnesių, kad pamatytumėte odos priežiūros rezultatus. Jums per penkiasdešimt ir norite spręsti odos problemas dabar. Tai tinkamas metas sustiprinti savo kasdienę priežiūrą. Stiprinamosios procedūros yra skirtos greitai paveikti odą ir pagerinti matomus rezultatus.

Rūpinkitės akimis: Dėl sumažėjusio estrogenų kiekio taip pat gali padaugėti raukšlių, padidėti paburkimas po akimis ir tamsūs ratilai po akimis. Šiuolaikinėmis technologijomis paremtų kosmetikos produktų naudojimas yra veiksmingas būdas, padedantis saugiai papildyti estrogenų trūkumo pažeistos odos gyvybingumą, todėl pasidomėkite, ką jums galėtų rekomenduoti jūsų dermatologas.

Geriausia bendroji odos priežiūros praktika

Visi su amžiumi susiję odos priežiūros patarimai yra skirti papildyti prieš dešimtmetį nustatytą odos priežiūros rutiną, t.y. jūsų pagrindinę odos priežiūros rutiną turėtų sudaryti bent jau valymas, drėkinimas, SPF ir kassavaitinis odos šveitimas. Po šių pagrindinių procedūrų pridėkite bet kokias procedūras, atitinkančias jūsų konkrečią odos priežiūros problemą, t.y. odos senėjimą, sausumą ar estrogenų trūkumą.

Jei pastebėjote daugiau smulkių raukšlelių nei įprastai, jūsų oda neįprastai išsausėjusi arba pirmą kartą pastebėjote saulės nulemtų dėmių, turėtumėte apsvarstyti galimybę atnaujinti savo procedūras.

Senėjimas yra natūralus procesas, tačiau kiekvienas nori jaunatviškesnės odos. Todėl turėtumėte ieškoti kokybiškų kosmetikos produktų, kurie gali jums padėti sumažinti smulkias odos linijas ir raukšles, pagerinti odos tonusą ir panaikinti matomus fotosenėjimo požymius. Ieškodamos odos priežiūros produktų, atsižvelkite į jų sudedamąsias dalis. Paprastai kosmetikos produktų gamybos kompanijos siūlo kelias skirtingas produktų linijas, skirtas įvairioms su senėjimu susijusioms odos priežiūros problemoms spręsti, ir jas remia dermatologai bei paskelbti klinikiniai tyrimai. Nesvarbu, ar norite skaistesnės, stangresnės, ar lygesnės odos, turėtumėte pasistengti atrasti kokybiškus grožio priežiūros produktus, kurie jums padėtų lengviau pasiekti norimą išvaizdą.

Gali būti aktualūs veido prausikliai

profesionalios veido priemonės

 42,040 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes