Sinergija tarp verslo ir aukštojo mokslo institucijų yra neišvengiama ir būtina, jeigu norima greičiau reaguoti į sparčiai besikeičiančią situaciją darbo rinkoje. Šiaulių verslo bendruomenė, bendradarbiaudamos su aukštojo mokslo konsorciumais vysto šią bendradarbiavimo idėją. Vien teorija grįstos ir ilgus metus besitęsiančios studijos bus praeityje, trūkstamų specialistų verslui reikia jau dabar.

Laužo įsisenėjusius stereotipus

Metus laiko trukęs bendradarbiavimas tarp Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų (ŠPPAR) ir Kauno technologijų universiteto (KTU) įgauna apčiuopiamą kūną. Pirmą kartą surengtame gyvame formaliame susitikime pasirašyta sutartis tarp KTU ir Šiaulių valstybinės kolegijos, Šiaulių vadovų klubo nariams pristatytos galimybės, kaip akademinė bendruomenė gali padėti plėtojant verslą ir kuo šis bendradarbiavimas gali būti naudingas abiem pusėms.

„Mes bandome panaikinti egzistuojančius stereotipus, tarp mokslo ir verslo, tokius kaip kad mokslas ir verslas negali dirbti kartu. Šis susitikimas rodo, kad ne tik gali, bet ir reikia. Ir turi bendrų tikslų, ką galima pasiekti, bet ir kartu bendrų darbų, kuriuos galima padaryti. Ir iš to abi šalys gali laimėti“, – sako ŠPPAR prezidentas Vytis Lembutis.

Greitas reagavimas

Pasak V. Lembučio, ateityje turima ambicijų kartu su aukštosiomis mokyklomis organizuoti verslui aktualių kompetencijų perkvalifikavimo kursus, kuriuose jau esami darbuotojai galėtų įgyti reikiamų kompetencijų. Tokiu būdu būtų reaguojama į nuolat besikeičiančią situaciją rinkoje.

Nuolat girdimos kalbos žiniasklaidoje, kad darbo rinkoje trūksta vienų ar kitų specialistų ir kad jų paruošimas užtruks. Taip pat tai, kad aukštosios mokyklos neatliepia esamos situacijos darbo rinkoje, verslui nuolat trūksta aukštos kvalifikacijos specialistų. Šiuo bendradarbiavimu tarp verslo ir aukštosios mokyklos ir siekiama, kad pokyčiai įvyktų greičiau.

„Čia ir atsiranda greitesnis reagavimas. Kai mokslo įstaiga domisi, ko reikia verslui, dalyvauja kartu technologijų kūrime, organizacinio modelio kūrime, tai jeigu verslas prisileidžia ir akademinė bendruomenė nori tame dalyvauti, tai turime kokybiškesnes studijų programas“, – mano Arūnas Radzevičius, Šiaulių vadovų klubo vadovas, UAB „Baltic Champs“ generalinis direktorius.

Jungtiniai projektai

Taip pat ne ką mažiau svarbi šio bendradarbiavimo dalis yra MTEP projektai (mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros), kuriais sprendžiamos verslui aktualios problemos. Susitikimo metu pateiktas pavyzdys, kaip į aukštųjų mokyklų bendruomenę kreipėsi pasaulinė automobilių gamintoja su prašymu išanalizuoti ir pateikti mokslinį sprendimą, kuris išspręstų logistikos problemas, palengvintų gamybos procesus.

„Bandomąjį projektą kartu su KTU mokslininkais baigia įgyvendinti ir Arūno vadovaujama įmonė. Kartu su mokslininkais gamybos procesuose diegiamos dirbtinio intelekto technologijos.

Dabar vykdom projektą, jis eina į pabaigą, kaip tik su KTU mokslininkais, taikome dirbtinio intelekto technologijas gamybos procesuose. Projektas į pabaigą ir dar nėra įvairiausių autorinių teisių, todėl negaliu dabar daugiau plėstis, bet procesai juda teigiama linkme“, – pasakoja Arūnas.

„Be abejo, MTEP projektai, kuriais bendrystės su universitetu metu galima surasti verslui aktualių problemų sprendimą, inovacijų diegimą“, – pažymi V. Lembutis.

Augina kompetencijas

Susitikimo metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Šiaulių valstybinės kolegijos ir Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dėl abipusiai naudingo bendradarbiavimo plėtojimo, siekiant mokslo integracijos, glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio, partnerystės tarp universiteto ir kolegijos. Šiuos procesus inicijavo ŠPPAR. Bendradarbiavimo sutartis atveria galimybę Gamybos inžinerijos studijų programos studentams studijuoti Sustiprintų studijų grupėje išklausant papildomųjų studijų modulius iki 18 kreditų apimties ir toliau tęsti studijas KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete.

„Studentai turės galimybes tęsti studijas magistrantūroje ir auginti kompetencijas, būti laukiami darbo rinkoje. Mums stiprinant studentų kaip būsimų kvalifikuotų specialistų rengimą labai svarbu bendradarbiauti su verslu ir ieškoti stiprių partnerių, padedančių tuos specialistus parengti. Tai čia visapusiška sinergija.

Į tą bendradarbiavimą mus labai lydi ir remia verslas, būtent Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Jie supranta, kad visas išsilavinimas turi būti pakopiškas. Mūsų profesinis bakalauras, toliau studijų tęsimo galimybės magistrantūroje ir įsiliejimas į darbo rinką“, – sako ŠVK direktorė dr. Lina Tamutienė.

 13,813 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes