HOW TO SURVIVE IN NATURE .
ERASMUS+ 2019-1-LT01-KA229-060736_1
Arts and Crafts

Švaru ir žalia. Žalia ir švaru. Žmonės labai mieli ir draugiški. Ir labai švaru ir tvarkinga. Vykom į Rusiją, o atvykom į Skandinaviją. Bet kaip pas jus švaru… Neteko girdėti ko nors panašaus? Mums teko. Iš žmonių, kurie pirmą kartą atvyko į Lietuvą. Ir, žinoma, į Karteną. Visi 12 (vos ne kaip Apaštalų) mokytojų iš Portugalijos, Turkijos, Slovėnijos ir Rumunijos liko sužavėti viskuo, net dėl kiek perkrautos programos nebambėjo. Net mūsų cepelinus, šaltibarščius ir kastinį su spirgine (ypač pastarąją) mielai ragavo ir nelabai raukėsi. Mes jų itin ir nekankinome vietiniu maistu – dar, neduok Die, skrandžiai neatlaikys, o ir pasirodyti, kad ne vien jais gyvi esam, baisiai norėjosi.
Jau kad gyrėmės, tai viskuo: ir Vilniaus didybe ir Klaipėdos grožybėmis, botanikos sodais ir gintariniu pajūriu, Medaus klėtelės ypatumais ir Kretingos dvaro saldumais. Nepamiršome priminti, kad visas tas grožis labai trapus – Šaltojo karo muziejus Plokštinėje paliko gilų įspūdį.
Bet labiausiai gyrėmės ir džiaugėmės savo mokykla, Kartena ir puikia mūsų bendruomene – išklojome viską, kaip ant delno, – ir ką veikiame, ir kaip pamokas vedame, ir kaip švenčiame, ir ko mokome – beveik kaip per išpažintį MDC direktorė Laima Mačernienė ir anglų kalbos mokytoja Indrė Smilingienė pasipasakojo. Ne tik partneriams, bet ir mus pagerbusiems Kretingos rajono merui A. Kalniui ir Švietimo skyriaus vyr. specialistei S.Petravičienei.
Svečiai skolingi neliko – savo namų darbus apie veiklas išsamiai pristatė.
Nemanykit, kad čia vien pramogos vyko (nors, mato Viešpats, mes tikrai jų nusipelnėme). Per Kartenos piliakalnį su visokiausiomis užduotimis, lietui smagiai krapnojant, dyžėme – ir informacinius ženklus atpažinti reikėjo, ir takeliais paklaidžioti teko, ir net pilį bendromis jėgomis, vadovaujami pradinukų anglų kalbos mokytojos Mildos Narkienės, kaip Valdovų rūmus atkūrėm.
Kadangi Kartenos tema projekte ARTS AND CRAFTS (Menas ir rankdarbiai), tai visur, kur tik buvome, kūrėme grožį iš visokiausių gamtinių medžiagų ir ne tik jų.
Dailės ir technologijų mokytoja Indrė Paulienė stebuklus savo rankomis mokė tverti – lino maišelius lapais ir žiedais dabinome, kol įstabaus grožio dovanas pasidarėme. Iš gamtinės medžiagos mokyklos kieme paveikslus dėliojome. Ir ne šiaip paveikslus, o tautinius raštus, pagal devintokų sukurtas schemas, raitėme. Nepasigirdo – mokytojams klasės užduotis mokiniai ruošė. Indrė Paulienė pašnabždėjo, kad ir geografijos mokytoja Rūta Trakienė savo dailią rankelę pridėjo.
Vienos programos dalies vis dėlto neįvykdėme – baidarėmis taip ir neplaukėme – kad ir kaip švaru ir žalia pas mus, bet oras mums nepavaldus. Nedrįsome kolegų pasroviui Minija paleisti, kai temperatūra labiau priminė rudenį nei pavasarį. Nepatikėsite, kas dėl to labiausiai nusiminė – ogi portugalai! Jie buvo pasiryžę plaukti net tokiu oru. Tikras išlikimas gamtoje. Būtų buvęs…
Nacionalinė vakarienė su tautiniais žaidimais, šokiais ir dainomis užbaigė ne tik svečių viešnagę, bet ir projektą. Bėrėme gintaro dulkes į ugnį, sakėme linkėjimus vieni kitiems ir prisiekinėjome, kad per visus projektus neteko sutikti tokių šaunių partnerių. Vardijome naujus atradimus ir išsakėme lūkesčius. Nežiūrint to, kad didžioji mūsų dalis esame seni dinozaurai, tų atradimų ir patirčių buvo apsčiai. O apie jaunąsias koleges, tai ir kalbėti nėra ko – patirtis, kurios ir už milijoną nenusipirksi…
P.S. Nepasakosiu, kokių nuotykių mudvi su direktorės pavaduotoja ir biologijos mokytoja Aušra Gedgaudiene patyrėme ruošdamos šį priėmimą – ne straipsnis, o nuotykių romanas išeitų. Tiesiog perduosiu visai Kartenos MDC bendruomenei mūsų svečių padėką už gražų priėmimą. Ir išsakytą komplimentą, kad matosi, jog esame komanda.
P.P.S. Ir, nors mūsų projektas eina į pabaigą, tikrai nesibaigė išlikimo pamokos gamtoje.
Jūratė Lisauskienė, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro rusų kalbos mokytoja metodininkė, projekto koordinatorė

 

 12,601 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes