Populiariausiame pajūrio mieste Palangoje vasarotojai gali ne tik šauniai pasilinksminti, bet ir sužinoti šį tą naujo apie mūsų planetoje vykstančius pokyčius. Iki pat liepos 31 d. Jūratės gatvėje, šalia Senosios gimnazijos gyventojus ir miesto svečius kviečia inovatyvus ir interaktyvus Klimato muziejus.

Europoje siaučiant karščio bangai lietuviai džiaugiasi tik jos šiltais atgarsiais, nors dar liepos pradžioje Kretingoje buvo sumuštas 75 metų karščio rekordas. Temperatūros kilimas yra tik vienas mūsų Žemę kamuojančios klimato kaitos simptomas — sausros, ekstremalūs orų reiškiniai, stichinės nelaimės, gyvūnų rūšių nykimas ir daugybė kitų jau stebimi dabar bei numatomi ateityje.

Palangos miesto mero patarėja Jurgita Vanagė sako, kad klimato kaita — kiekvieno iš mūsų atsakomybė. „Šiais laikais, kai vis ryškiau matome klimato kaitos keliamas problemas, nekalbėti apie tai — tiesiog neturime teisės. Kiekvienas iš mūsų turime galvoti, ką galime padaryti, kad ši problema būtų kuo mažesnė. Na, o mūsų jaunajai kartai, mūsų vaikams, jau nuo pat mažens turime diegti tinkamus įpročius ir atsakingą požiūrį į ekologiją.“, — kalbėjo J. Vanagė.

Klimato muziejaus komanda ragina palangiškius ir miesto svečius sutelkti ypatingą dėmesį aplinkosaugai vasaros sezono metu. „Labai džiugu matyti tiek daug žmonių į muziejų atvykstančių pesčiomis ar dviračiu, apskritai Palangoje žalias transportas yra labai patogus ir plačiai naudojamas. Tuo pačiu galime nepamiršti ir apie saikingą oro kondicionierių naudojimą, šiukšlių rūšiavimą bei daugkartinių puodelių bei įrankių naudojimą lankantis kavinėse. Kiekvieno mūsų indėlis — itin svarbus“, — pastebi muziejaus edukatorė Miglė Vasiliauskaitė.

Palanga — 9-oji keliaujančio Klimato muziejaus stotelė. Kituose miestuose muziejaus ekspozicijos lankytojus sužavėjo interaktyvumu, inovacijomis ir praktiškai bei artimai pateikiama informacija. Mažuosius ypatingai patraukia 50 laipsnių karščio „skylė“ sienoje, leidžianti pajusti ateityje žadamas temperatūras bei gausybė liečiamų ekranų su įdomiais žaidimais.

Klimato muziejus Palangoje lankysis liepos 19-31 d., registracija į nemokamas ekskursijas www.klimatomuziejus.lt. Vėliau muziejus kelionę tęs per sekančius 7 Lietuvos miestus: Šakius, Marijampolę, Gargždus, Birštoną, Tauragę, Jonavą ir Kauną. 2023-aisiais muziejus tęs kelionę Latvijoje.

Keliaujančio muziejaus projektą įgyvendina asociacija „Aktyvus jaunimas“, finansuoja Europos klimato iniciatyva.  Muziejaus kelione rūpinasi logistikos partneris Hoptrans. Generalinis rėmėjas Telia, informacinis projekto rėmėjas – TV3 žiniasklaidos grupė. Projekto idėją Lietuvoje remia IKI, Walk15 ir Mantinga.

 21,087 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes