Kretingos rajono savivaldybės administracijai paskelbus žinią apie pradedamą Tiekėjų gatvės rekonstrukciją Kretingoje, kilo aistrų tiek socialiniuose tinkluose, tiek tarp ten įsikūrusių įmonių, įstaigų ar jų klientų. O bene labiausiai sunerimo ūkininkai, kurie ruošiasi į supirkimo aikšteles vežti grūdus.

Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas, reaguodamas į žmonių nerimą ir kilusias diskusijas, teigia, jog pirmiausia reikėtų pasidžiaugti, kad prasidėjo darbai vienoje iš svarbiausių miesto arterijų – Tiekėjų gatvėje.

„Natūralu, kad prasidėję darbai įneša sumaišties ir nepatogumų vairuotojams, bet gatvių kitaip nesutvarkysi. Nuo šio pirmadienio bus pradėti aktyvūs darbai bei ribojamas eismas pagal nurodytą schemą. Noriu nuraminti ūkininkus ir verslo atstovus, kurie nuogąstauja, kad gatvės tvarkymo darbai gali sukelti nepatogumų. Kartu su rangovais, ūkininkų atstovais ir verslininkai kalbamės, tariamės ir sprendžiame problemas. Patekimas į grūdų supirkimo aikšteles neturėtų strigti. Su rangovais yra sutarta, kad ūkininkų transportas galės tinkamai laukti savo eilės be trukdžių. Kilus problemoms dėl traktorių stovėjimo, esant poreikiui, numatytos alternatyvios vietos, į kurias bus nukreiptas transportas. Labai vertinu, kad rajono žmonių nerimui nelieka abejingas ir savo patirtimi pasidalina Savivaldybės tarybos Kaimo plėtros ir ekologijos komiteto pirmininkas Steponas Baltuonis, į kurį taip pat aktyviai kreipiasi ūkininkai. Bendromis jėgomis informuojame, aiškiname ir raminame ūkininkus. Asmeniškai man pačiam, kaip buvusiam žemės ūkio viceministrui, yra labai svarbu, kad javapjūtės laikotarpiu, ateinančias dvi savaites nekiltų trukdžių ūkininkams, nes jiems šis periodas ypatingai darbingas ir svarbus“, – sakė E.Viskontas.

Tiekėjų gatvės rekonstrukcijos projektas visuomenei buvo pristatytas pernai. Apie būtinybę rekonstruoti šią judrią ir visiems svarbią miesto arteriją kalbėta jau seniai, ir tik atlikus visas būtinas procedūras, šiais metais pradedami darbai. Pagal parengtą projektą ir rangos sutartį rekonstruota bus visa gatvė, prasidedanti nuo susikirtimo su Draugystės gatve, ties „Draugystės“ sodininkų bendrija, iki Palangos-Šiaulių plento. Rekonstrukcijos metu bus klojama nauja asfalto danga, įrengti kelio bortai, autobusų sustojimo vietos, naujai įrengti lietaus kanalizacijos tinklai. Dešinėje kelio pusėje, vedančioje nuo Briedžio gatvės, bus įrengtas 2,5 metro pločio pėsčiųjų ir dviračių takas, o kairėje gatvės pusėje atskirose atkarpose bus rengiamas pėsčiųjų takas. Gatvė ir pėsčiųjų takas bus apšviesti naujais šviestuvais iki šių metų pabaigos.

Anot E.Viskonto, Savivaldybės administracija nuoširdžiai prašo gyventojų, verslo atstovų ir visų, kurių maršrutai veda į Tiekėjų gatvę, kantrybės ir pakantumo vykstant rekonstrukcijos darbams.

„Tikimės, kad bendradarbiaudami visi drauge, tiek Savivaldybės administracija, tiek rangovas AB „Eurovia Lietuva“, tiek visuomenė, sulauksime rezultato, atperkančio laikinus nepatogumus“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius E.Viskontas.

 

 

 14,390 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes