Parodos „Žaisti niekada nevėlu“ autorė Diana Žilinskienė.

Salantų miesto bibliotekoje žiūrovams pristatyta pirmoji salantiškės Dianos Žilinskienės darbų paroda „Žaisti niekada nevėlu“. Vąšeliu sunerti siūlai D. Žilinskienės rankose virsta ne tik įstabaus grožio žaislais: barškučiais, migdukais, lėlėmis, bet ir įgauna praktiškai taikomus pavidalus – rankinių, užklotų, pintinėlių, stalo padėklų… Lankytojai parodą galės aplankyti iki gruodžio 31 dienos.
Nėrimas vąšeliu yra D. Žilinskienės vaikystės svajonė. Parodos autorė pasakojo, kad nuo mažens stebėjo, kaip jos mama virbalais mezgė kelnes, kojakelnes, megztinius. Tai motyvavo ir pačiai, savo rankomis išbandyti siūlo galimybes. Vidinis noras kurti ją skatino daug domėtis mezgimu, dėl ko jau penktoje klasėje mokytoją abstulbino pačios sukurtu įvairiaspalviu megztiniu.
„Nors megztukas buvo margas, bet jis buvo pirmas mano darbas. Susitaupiau dienpinigių, nusipirkau parduotuvėje maišelį siūlų ir numezgiau“, – sakė Diana.
Daugelis žmonių nustemba sužinoję, kad visi Dianos kuriami darbai atliekami be jokių schemų – kūrėja kliaujasi vaizduote, pajauta siūlui, formai, drąsiai eksperimentuoja, o ne susifokusuoja į šabloną. Parodos autorė atvira: „žiūrėti į internetą ir nerti – ne man. Yra schemų, tačiau kartą pabandžiusi skaičiuoti pajutau įtampą, stresą, baimę suklysti, nerimą pamiršti pridėti ar atimti akį. Schema man neleidžia atsipalaiduoti. Patraukiau jas šalin ir pradėjau nerti pagal save“.
Anot D. Žilinskienės, kiekvienas jos sukurtas žaislas yra išjaustas, išglostytas, apgaubtas dėmesiu, kad kiekviena detalė suteiktų jaukumo, tikrumo, gyvasties – „nemoku „sausai“ padaryti ir atiduoti žmogui“. Dianai kūrimo procese itin svarbi tvyranti atmosfera – nėrimo metu negali būti neigiamų emocijų, tai tarsi terapija. Galima svarstyti, jog tai viena iš priežasčių, kodėl mažieji, gavę dovanų D. Žilinskienės rankų darbo žaislą, kaip mat jį pamilsta, jis tampa nuolatiniu kompanionu.
Kita itin svarbi Dianos vąšeliu (pašnekovė vadina kabliuku) neriamų darbų savybė – siūlo kokybė. Nors buvo išbandžiusi ir pigesnių siūlų, tačiau kaip pat nukentėdavo darbų kokybė. Pasak. D. Žilinskienės, jos naudojami siūlai neleidžia klysti, kadangi nutrūkus tenka išmesti lauk, todėl stengiasi darbą padaryti iš pirmo karto. Pašnekovė pasakojo, kad yra atradusi tris artimiausias siūlų rūšis, kurios dominuoja jos kūryboje – medvilniniai, „Himalaja Dolphin“ ir „Aliza Puffy“.
Paklausta, ar nebijo atvirai dalintis savo kūrimo subtilybėmis su žmonėmis, Diana nė akimirkos nesudvejojo: „man negaila pamokyti kitus. Planuose yra vykdyti ir edukacines veiklas. Kartą man darbe moteris sakė, kad būčiau piktesnė, agresyvesnė, bet tuomet aš nebūsiu aš. Nors kartais tenka gauti per nosį dėl savo gerumo“.
Tuo pačiu ji prisiminė, jog „covido“ laikotarpiu sesers paskatinta aktyviau užsiimti nėrimu, iš pradžių kreipėsi į nėrėjas patarimų, tačiau dažniausiai sulaukdavo neigiamo atsakymo. Vis tik salantiškės tai neišgąsdino: „viena ranka pasiėmiau „kabliuką“, kita ranka siūlus ir pasakiau – nebūsiu aš, vis tiek padarysiu“.
Salantų miesto bibliotekoje spalio 24-ąją pristatyta pirmoji D. Žilinskienės kūrinių paroda „Žaisti niekada nevėlu“ tik patvirtina, jog užsibrėžtus tikslus autorė valingai įgyvendina. Jos kūrybos darbai rado namus ne tik įvairiuose Lietuvos miestuose, bet jau yra pasiekę Olandiją, Maroką, Jungtinius Arabų Emyratus.
Diana prisipažįsta pasvajojanti, kad ateityje nėrimas taptų ne tik pomėgiu, bet ir pagrindiniu pajamų šaltiniu, viliantis, kad tai netaps mechaniniu darbu. Vienas iš stabdžių – biurokratiniai niuansai pradedat asmeninį verslą.
„Man reikia žmogaus, kuris aiškiai, trumpai, žemaitiškai išaiškintų, kaip tai daryti“, – dalinosi mintimis pašnekovė.
Šiuo metu parodos autorė yra sukūrusi internetinį puslapį „Nerta svajonė“. Pavadinimas atspindi ne tik jos pačios vaikystės norą nerti, bet ir kiekviename žmoguje glūdintį pasislėpusį jaukų troškimą. Kaip pati Diana sako, „dvi dukros jau savarankiškai kuria gyvenimus, dvyniai sūnūs yra paaugliai, todėl laiko sau lieka daugiau. Pastebiu, jog vis sunkiau sulaukti laisvadienių, kad galėčiau, prabudusi 8 val. ryte, pagaminti pietus, susitvarkyti namus ir panirti į nėrimo pasaulį“.
Vąšeliu išskirtinius darbus kurianti D. Žilinskienė yra įsitikinusi, kad kiekvienas žmogus privalo išdrįsti daryti tai, kas jam arčiausiai širdies, nebijoti pažaisti su savo svajonėmis ir rizikuoti bandant jas realizuoti.

« 1 2 »

 10,955 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes