Kretingos rajono savivaldybės taryba nusprendė patrumpinti apleistų ir neprižiūrimų ar naudojamų ne pagal paskirti statinių, kuriems 2022 metais taikomas maksimalus nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, sąrašą ir išbraukė tris objektus.
Savivaldybės administracija Tarybai siūlė didžiausiu galimu nekilnojamojo turto mokesčio tarifu apmokestinti iš viso 23 statinius, kurie specialios komisijos vertinimu yra neprižiūrimi ir apleisti arba naudojami ne pagal paskirtį. Tačiau kai kuriems naujosios valdančiosios daugumos politikams pasirodė, jog maksimalus mokestis gali būti taikomas ne visiems statiniams.
Tarybos narės Vaidos Jakumienės nuomone, iš kažkada pradėtos pirties statybos dabar likus tik pamatams, padidintas nekilnojamojo mokesčio tarifas negali būti taikomas, nes toks objektas apskritai nėra apmokestinamas.
„Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar galima statinį apmokestinti nekilnojamojo turto mokesčiu“, – teigė V. Jakumienė, kalbėdama apie Kretingos Pievų gatvėje riogsančius pamatus, ant kurių kažkada buvo pradėta statyti pirtis.
Pasak politikės, čia buvusi statyba nebuvusi baigta, todėl negali būti apmokestinta ir tokį statinį reikėtų išbraukti iš pateikto sąrašo.
Pakeisti V. Jakumienės nuomonės nepavyko ir išsakytiems argumentams, jog sprendimus apmokestinti nekilnojamojo turto mokesčių ar ne priima Valstybinė mokesčių inspekcija. Jei Savivaldybės administracijos sąraše ir atsirastų toks objektas, jis nebūtų apmokestintas nei paprasto tarifu, nei padidintu.
Vis dėlto dauguma Tarybos narių V. Jakumienės pasiūlymui išbraukti statinį iš sąrašo pritarė.
Taip pat pritarta iš sąrašo išbraukti ir statinį, esantį Ateities gatvėje Vydmantuose. Tokį pasiūlymą pateikė Tarybos narys Simas Končius. Anot jo statinys yra prižiūrimas pagal savininko galimybes. Tarybos nario kolega Vilius Adomaitis paantrino, jog ten pat Vydmantuose yra ir kitas statinys, kuris atrodo daug blogiau už įrašytą sąraše, tačiau kažkodėl jo apmokestinti didesniu tarifu nesiūloma.
Tarybos nario Algimanto Šoblinsko pasiūlymas iš pateikto sąrašo išbraukti statinį Darbėnų plente, Padvariuose, diskusijų nesukėlė. Mat argumentas, kodėl siūloma statinį išbraukti, buvo pakankamai svarus – statinio savininkui jau 86-eri ir jis fiziškai nepajėgus tinkamai prižiūrėti savo nuosavybę.
Kiti 20 sąraše įrašytų statinių apmokestinami padidintu 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifu.

 11,936 peržiūrų (-a)

0% LikesVS
100% Dislikes