Tris paras ieškotas kretingiškis Valdas Daukantas sekmadienio popietę rastas negyvas. Ieškoti dingusiojo atskubėję Kretingos gyventojai, šauliai bei policijos pareigūnai žmogų aptiko netoli Metalo gatvės gulintį laukuose. Pirminiais duomenimis, 38-erių vyras sušalo.

Kretingoje, Taikos gatvėje gyvenęs Valdas iš namų išėjo sausio 5-osios, ketvirtadienio, popietę, apie 16 val.

Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas teigė, jog dingusiojo paieškos pradėtos jau ketvirtadienį, iškart vyrui dingus. Penktadienį jos tęsėsi tik iki pusdienio, pasibaigė apie 13–14 val.

„Planavome į pagalbą kviesti sraigtasparnį, tačiau jis yra Vilniuje. Kol atskristų, jau būtų tamsu, be to, vykdant paiešką mieste jis nėra efektyvus, nes daug įvairių objektų, kurie visaip mirguliuoja. Mūsų turimais duomenimis, dingusysis buvo mieste. Penktadienį gavome informaciją, kad žmogus pastebėtas Metalo gatvėje, buvusios radijo stoties apylinkėse, todėl pagrindines pajėgas metėme ten. Tačiau ir penktadienio, ir šeštadienio paieškos buvo bevaisės. Šiek tiek apsirikome, nes reikėjo labiau ieškoti pagal kelią link Jokūbavo, kur sekmadienį dingusysis ir buvo surastas. Deja, jau miręs. Tikslią mirties priežastį nustatys ekspertai“, – teigė A. Pužauskas.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus, apie dingusį žmogų bei jo paieškas jis sužinojęs penktadienio vakarą.

„Informaciją gavau iš socialinės erdvės. Policijos pareigūnai neprivalo man pranešti apie kokius nors panašius įvykius. Apie dingusį žmogų pamačiau informaciją socialiniuose tinkluose. Šeštadienį dalyvavau paieškose. Ieškojome netoli tos vietos, kur buvo rastas dingusysis. Apžiūrinėjome įvairias lūšnas, apleistas trobeles. Susirinkę kretingiškiai labai padėjo, jų buvo gausus būrys. Sekmadienį vėl tęsėme paieškas. Ieškojome kartu su policija ir šauliais. Dingusysis buvo surastas netoli Metalo gatvės“, – teigė A. Kalnius.

Teigiama, jog pirmieji Valdo ieškoti pradėjo policijos pareigūnai, vėliau prisijungė šauliai bei didelis būrys neabejingų artimo nelaimei Kretingos gyventojų. Peržiūrėti Taikos gatvės, kurioje gyveno dingusysis, apylinkėse esančių vaizdo stebėjimo kamerų įrašai. Pagal juos nustatyta, jog Valdas ėjo link buvusios radijo stoties.

Tikėtasi, kad Metalo bei aplinkinėse gatvėse esančiuose namuose sumontuotos vaizdo kameros parodys, kurlink Valdas nuėjo toliau, praėjęs buvusią radijo stotį. Tačiau pagal įrašus tolimesnio jo kelio atsekti nepavyko. Atrodė, jog kamerų yra, tačiau ne visos jos veikė, kai kurios buvo tik muliažinės.

Šeštadienį bei sekmadienį visos ieškotojų pajėgos buvo nukreiptos į Metalo gatvės bei buvusios radijo stoties apylinkes. Būrys žmonių „šukavo“ bruzgynus, apžiūrinėjo apleistus statinius. Šeštadienio pastangos buvo bevaisės.

Sekmadienio rytą ieškotojai vėl buvo nukreipti į bruzgynus, „iššukuota“ dar viena teritorija netoli buvusios radijo stoties, tačiau dingusysis nesurastas.

Popiet ieškotojai pasuko link Petrikaičių kapinių. Panaršę krūmynus bei laukymes, po kelių valandų Valdą vis dėlto surado. Deja, jau nebegyvą…

Paieškose dalyvavę medžiotojai dalijosi patirtimi ir mėgino paieškos organizatorius įtikinti, jog ieškoti žmogaus brūzgynuose neverta.

„Po tokius šabakštynus gali vaikščioti nebent šernai. Žmogui pro juos prasibrauti, ypač naktį, būtų per daug sudėtinga. Juo labiau dingusiajam, kuris, kaip teigė artimieji bijojo tamsos“, – sakė medžiotojai.

Dingusiojo suradimo vieta medžiotojus irgi šiek tiek nustebino.

„Sužinojęs, kur žmonės surado dingusįjį, iškart nelabai patikėjau. Pamaniau, kad gal apsiriko. Tačiau nuvažiavęs į vietą įsitikinau, kad tikrai surado. Tik keista, kaip tokioje atviroje vietoje, lygioje pievoje gulinčio žmogaus nepastebėjo dronas. Kiek žinau, būtent virš šios teritorijos jis skraidė. Jau važiuodamas keliu iš tolo pastebėjau kauburį, prie kurio būriavosi ieškotojai“, – pasakojo paieškoje dalyvavęs vieno medžiotojų būrelio vadovas Romualdas Jablonskis.

Skaudžią netektį išgyvenanti žuvusiojo sesuo Rūta Daukantaitė sakė esanti labai dėkinga visiems kretingiškiams, atskubėjusiems į pagalbą ieškant dingusio brolio. Pasak jos, Valdas iš namų išėjo labai netikėtai, nors ligos, kuria jis sirgo jau seniai, priepuolis nebuvo staigmena.

„Tą ketvirtadienio vakarą broliui vėl pasidarė blogai su sveikata, užėjo priepuolis. Jis paprašė pakviesti policiją. Taip darydavo ir anksčiau, kai pajausdavo artėjant priepuoliui. Paūmėjus ligai jis pasidarydavo agresyvesnis. Dabar irgi išdaužė kambario durų stiklą, truputį susižalojo ranką. Tačiau jis lyg ir apsiramino, o policiją iškvietusi mama paprašė jo atidaryti kiemo vartus ir įleisti pareigūnus. Jis taip ir padarė. Policininkams įėjus vidun, brolis liko lauke. Daugiau jo nebematėme“, – „Švyturiui“ pasakojo R. Daukantaitė.

 14,841 peržiūrų (-a)

0% LikesVS
100% Dislikes