Trečiadienio vakarą surengti tradiciniai Kretingos rajono gabių ir talentingų vaikų sporto srityje ir geriausių rajono skirtingų sporto šakų sportininkų apdovanojimai. Į šventinį vakarą Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje rajono vadovai, rajono Savivaldybės Kultūros ir sporto bei Švietimo skyriai sukvietė geriausius 2022 metų rajono sportininkus – jaunimą ir suaugusiuosius, kurie Kretingos rajoną garsina šalyje ir užsienio valstybėse.

Šventėje apdovanota 13 sporto šakų atstovų. Savivaldybės sportininkai atstovauja ir laimi šiose sporto šakose: bokse, sunkiojoje atletikoje, badmintone, sportinių šokių turnyruose, karatė, motobole, krepšinyje, smiginio rungtyse bei kt.

Apdovanoti geriausi rajono atskirų sporto šakų sportininkai ir sporto aktyvistai moksleivių kategorijoje:

Vakarė Intaitė ir Mantė Jablonskytė (trenerė Vaida Slušnienė), Lietuvos jaunučių (U11) asmeninio badmintono čempionato mergaičių dvejeto varžybose užėmusios III vietą;

Erika Žiaušytė (trenerė Vaida Slušnienė), 16-ojo Lietuvos taurės badmintono čempionato merginų dvejeto varžybose užėmusi III vietą;

Eigirdas Ruslanas (treneris Arvydas Bušeckas), Lietuvos jaunių iki 15 m. sunkiosios atletikos čempionate užėmęs III vietą;

Rokas Pipiras (treneris Aivaras Balsys), Lietuvos jaunučių bokso čempionate užėmęs I vietą;

Nojus Liutkus (treneris Aivaras Balsys), Lietuvos jaunučių bokso čempionate užėmęs II vietą;

Armandas Česnakas (treneris Aivaras Balsys), Lietuvos jaunučių bokso čempionate užėmęs III vietą;

Matas Mackevičius (treneriai Vaidas Mackevičius ir Vaida Slušnienė), Lietuvos jaunimo (U19) asmeniniame badmintono čempionato vyrų dvejeto varžybose užėmęs II vietą;

Emėja Beniušytė (treneris Erikas Cchovrebovas), Nacionalinio Lietuvos dziudo čempionato jaunučių grupėje (U15) užėmusi I vietą;

Greta Intaitė (treneriai Lukas Kubilius ir Aivaras Baltmiškis), Europos Karate Kyokushin jaunių čempionate užėmusi I vietą, Lietuvos Karate Kyokushin jaunių čempionate užėmusi I vietą;

Kornelija Česnakaitė (treneriai Lukas Kubilius ir Aivaras Baltmiškis), Europos Karate Kyokushin jaunių čempionate užėmusi I vietą, Lietuvos Karate Kyokushin jaunių čempionate užėmusi III vietą;

Erika Petrikaitė (treneriai Lukas Kubilius ir Aivaras Baltmiškis), Lietuvos Karate Kyokushin jaunių čempionate užėmusi I vietą;

Živilė Bružaitė (treneriai Lukas Kubilius ir Aivaras Baltmiškis), Lietuvos Karate Kyokushin jaunučių čempionate užėmusi I vietą;

Kamilė Bružaitė (trenerė Laura Maškova), Lietuvos aerobinės gimnastikos nacionalinės lygos čempionato jaunių grupės individualioje rungtyje užėmusi I vietą;

Andrėja Mickutė, Evita Bončkutė, Augustė Daukantaitė, Gabija Danylaitė ir Arūnė Kažukauskaitė (trenerė Laura Maškova), Lietuvos aerobinės gimnastikos nacionalinės lygos čempionato grupinėje rungtyje (vaikų 9–11 m.) užėmusios II vietą.

Apdovanoti geriausi rajono atskirų sporto šakų sportininkai ir sporto aktyvistai suaugusiųjų kategorijoje:

Gabrielė Stonkutė, už aukštus sporto pasiekimus, Pasaulio, Europos ir Lietuvos bokso čempionatuose iškovotą I vietą;

Treneriai Tomas ir Aivaras Balsiai, už išugdytą Pasaulio, Europos ir Lietuvos bokso čempionę, Kretingos rajono vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje;

Tadas Budrys, už aukštus sporto pasiekimus, Europos jaunimo krepšinio čempionate iškovotą II vietą;

Treneris Vytautas Šližius, už išugdytą Europos jaunimo krepšinio vicečempioną, Kretingos rajono vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje;

Vaida Slušnienė, geriausia rajono badmintonininkė (treneris Arnoldas Slušnys), 60-ojo Lietuvos suaugusiųjų asmeninio badmintono čempionato moterų dvejeto kategorijoje III vietos laimėtoja,  Lietuvos badmintono taurės varžybų moterų dvejetų kategorijoje ir mišraus dvejeto kategorijoje I vietos laimėtoja;

Edgaras Slušnys, geriausias rajono badmintonininkas (treneris Arnoldas Slušnys), Lietuvos rinktinės narys, 60-ojo Lietuvos suaugusiųjų asmeninio badmintono čempionato vyrų dvejetų kategorijoje III vietos laimėtojas, Lietuvos badmintono taurės varžybų vyrų dvejetų ir mišraus dvejeto kategorijose I vietos laimėtojas, daugelio turnyrų nugalėtojas;

Vilius Kazlauskas, geriausias rajono futbolininkas (treneris Darius Žindulis), rungtyniaujantis krašto gynėjo pozicijoje, žaidžiantis Lietuvos futbolo federacijos I lygoje Kretingos „Minija“ komandos sudėtyje, sužaidęs 27  rungtynes, vienas iš  komandos lyderių;

Rytis Zabita, geriausias rajono krepšininkas (vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius), vidurio puolėjas, krepšinio komandoje „Kretinga“ – nuo 2014 m., žaidžiantis Lietuvos Nacionalinėje krepšinio lygoje krepšinio komandos „Kretinga“ sudėtyje, 2021/2022 m. NKL sezono naudingiausias komandos žaidėjas, kuriame rinkdavo po 16,1 naudingumo balų, vidutiniškai pelnydavo po 11,7 taškų, atkovodavo vidutiniškai po 7,5 kamuolio, 2022/2023 m. NKL sezone vienas naudingiausių komandos žaidėjų, kuriame renka po 15,9 naudingumo balų, vidutiniškai pelno po 12,5 taškų, atkovoja vidutiniškai po 6,7 kamuolio, naudingiausias komandos žaidėjas;

Lukas Šimkus, geriausias rajono motobolininkas (klubo direktorius Eduardas Steckis), Kretingos motobolo klubo komandos kapitonas, naudingiausias komandos žaidėjas, „Agrorodeo“ motobolo taurės pirmos vietos laimėtojas, „Tornado Open 2022“ (Vokietija) turnyro pirmos vietos laimėtojas, „ADAC Motobolo taurė“ (Vokietija) turnyro dalyvis;

Simonas Gorelis, geriausias rajono ledo ritulininkas (klubo pirmininkas Sigitas Gedgaudas), žaidžiantis Kretingos  „Grifai“ komandos sudėtyje, vienas iš komandos lyderių ir naudingiausias komandos žaidėjas;

Matas Jonauskas, geriausias rajono karatistas (treneriai Lukas Kubilius ir Aivaras Baltmiškis), Lietuvos rinktinės narys, 2022 m. Europos kyokushin karatė suaugusiųjų čempionato Kata komandinėje rungties II vietos laimėtojas, Lietuvos kyokushin karatė suaugusiųjų čempionato Kata rungties III vietos laimėtojas ir II vietos laimėtojas Kata komandinėje rungtyje;

Vytautas Ročys, geriausias rajono stalo tenisininkas, Lietuvos stalo teniso asociacijos reitingų lentelėje turintis aukščiausią reitingą tarp Kretingos rajono stalo tenisininkų, 2022 metų Šiaurės Baltijos šalių tarptautinio turnyro III vietos laimėtojas, Salantų „Salantas“ komandos, žaidžiančios Lietuvos stalo teniso asociacijos II lygoje, lyderis ir vadovas, rajono asmeninių pirmenybių čempionas ir dvejetų pirmenybių vicečempionas;

Jolita Drąsutienė, geriausia rajono smiginio žaidėja (klubo pirmininkas Romualdas Jablonskis), daugkartinė Lietuvos Darts sporto federacijos taurės varžybų prizininkė ir finalinių etapų dalyvė, tarptautinių varžybų dalyvė, „Pelėda – 2022“ taurės II vietos laimėtoja, „Trajektorijos“ taurės, „Topas“ taurės, „Auksinė strėlė“ taurės, „Kaišiadorių“ taurės III vietos laimėtoja, sporto klubo „Topas“  moterų komandos sudėtyje Lietuvoje smiginio varžybose bendroje įskaitoje iškovojo I vietą, bendroje Lietuvos moterų smiginio reitingo lentelėje užima VI vietą;

Mindaugas Viskontas, geriausias rajono smiginio žaidėjas (klubo pirmininkas Romualdas Jablonskis), sporto klubo „Topas“ vyrų komandos sudėtyje Lietuvoje smiginio varžybose  bendroje  įskaitoje iškovojo III vietą, daugkartinis Lietuvos Darts sporto federacijos varžybų prizininkas ir finalinių etapų dalyvis, bendroje Lietuvos smiginio reitingo lentelėje užima X vietą;

Konstantinas Dubinskas, geriausias rajono šachmatininkas, Lietuvos greitųjų šachmatų pirmenybių bronzos medalio laimėtojas, Lietuvos mėgėjų šachmatų čempionato II vietos laimėtojas, Žemaitijos zonos „Žaibo“ turnyro nugalėtojas, rajono greitųjų šachmatų pirmenybių laimėtojas;

Darbėnų seniūnijos sporto organizatorius Rolandas Juknevičius, už sporto sąjūdžio plėtotę rajone;

Sporto klubo „Topas“ pirmininkas Romualdas Jablonskis, už smiginio sporto šakos vystymą rajone ir už jo ribų;

Laikraščių „Pajūrio naujienos“ ir „Švyturys“ redakcijos, už sporto informacijos sklaidą Kretingos rajone.

Kretingos rajono savivaldybės inf.

 22,006 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes