Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį kretingiškiams socialdemokratams „įsūdė“ rtinkiminę dovanėlę – sumokėti 75 eurų baudą į valstybės biudžetą už padovanotą kalakutą.
Tokios dovanėlės kretingiškiai socialdemokratai nusipelnė pernai vykusioje derliaus šventėje. Kad galimai buvo pažeistas Rinkimų kodeksas ar koks nors įstatymas, skundą gavusi VRK tyrimą tęsė gana ilgai. Pasak komisijos narių, teko ne vieną kartą prašyti pateikti įvairius duomenis, kol pavyko išsiaiškinti, kokiomis aplinkybėmis šventėje buvo dovanojami kalakutai.
Komisijos posėdyje paaiškėjo, jog šventėje stovėjo kretingiškių socialdemokratų palapinė su partijos simbolika. Taip pat stovėjo ir kelio kitų politinių organizacijų palapinės. Tačiau „užkliuvo“ socialdemokratai.
Komisija nustatė, jog kalakutai į socialdemokratų palapinę atkeliavo iš parduotuvės. Kitaip tariant, vienas iš partijos narių nusipirko jų net tris, sumokėjęs 75 eurus. Beje, kalakutai „gimė“ tos pačios partijos nario ūkininko fermoje.
Kaip VRK teigė juos pirkęs socialdemokratas, vieną kalakutą jis atsinešęs į palapinę, kur vyko loterija, ir ketino kam nors jį „pralošti“. Vėliau sugalvojęs atsinešti ir likusiuosius.
Va taip trys kalakutai socialdemokrato virtuvės nepasiekė – atiteko į palapinę užsukusiems ir loterijoje sudalyvavusiems kretingiškiams.
Vis dėlto kažkam, matyt, labai pagailo prloštų paukštelių, todėl patriotiškai nusiteikęs pilietis suraitė skundą VRK. Ketvirtadienį posėdžiavusi komisija neįžvelgė nei politinės reklamos reikalavimų pažeidmo, nei kokio nors kitokio nusižengimo, išskyrus vieną – pažeistas Politinių organizacijų finansavimo įstatymas. Mat kaip prizą atneštus kalakutus reikėjo priimti kaip paramą ir oficialiai užregistruoti.
VRK nusprendė tokio pažeidimo nelaikyti šiurkščiu įstatymo pažeidimu, taip pat, jog nepažeistas Rinkimų kodeksas, nes tuo metu, kai vyko šventė, rinkiminė kampanija dar nebuvo prasidėjusi, Tačiau nustačius politinių organizacijų finansavimo reikalavimų pažeidimus, partijai skiriama į valstybės biudžetą sumokėti 75 eurų baudą, tiek, kiek kainavo visi trys kalakutai.

 21,190 peržiūrų (-a)

75% LikesVS
25% Dislikes