Šventinę kovo 11 – osios dieną, Punioje, Alytaus rajone, įvyko jau daugiau nei dešimtus metus organizuojamos liaudiškos muzikos varžytuvės „Ant Nemuno kranto“. Dzūkijoje žemaitišku skambesiu dalinosi ir II – ąją vietą laimėjo Kretingos rajono Kūlupėnų liaudiška kapela (vad. Stasys Jucys).
Kapelijų varžytuvėse, kurias organizuoja šventės šeimininkų kapela „Punelė“ (vad. Gintautas Šmitas) subūrė šimtus liaudiškos muzikos klausytojų ir atlikėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų. Liaudiška muzikos mylėtojus džiugino ir dėl piniginių prizų varžėsi kapelos atvykusios iš Kretingos, Panevėžio, Stakliškių, Birštono ir Pasvalio.
Geriausiai pasirodžiusias kapelas renka žiūrovai. „Klausytojai įeidami į salę gauna biuletenius su kapelomis. Ir ta kapela, kuri jų manymu yra geriausia, išplėšia lapelį, kuriuos surenkame, paskui sąžiningai suskaičiuojame balsus ir įteikiame prizus“, – apie balsavimo eigą pasakojo renginio organizatorius G. Šmitas.
Pagrindinis kriterijus dalyvaujančios kapelos: atvežti pačius geriausius 3–4 savo kūrinius. Kūlupėniškiai publiką žavėjo įvairių nuotaikų kūriniais „Groja armonika groja“, „Širdyje man paliko Tavo akys“, „Polka“, „Gimtinės šauksmas“.
Kretingiškių muzikalumas itin sužavėjo publiką. Jie į gimtąjį kraštą parvežė II – ąją vietą. I – oji vieta atiteko Panevėžio rajono kapelai „Ratasai“, o trečiąja vieta įvertintas Stakliškių kapelos kolektyvas „Korys“.
Nors tarptautiškumas, šiuolaikiškumas aktyviai braunasi į lietuvių kasdienybę, vis tik galima džiaugtis, kad lietuviška muzika, liaudiškas muzikos žanras, lydėjęs mūsų senelius, prosenelius vis dar gyvas, yra puoselėjamas, aktyviai klausomas.
Norintys pasiklausyti rajoninės liaudiškos muzikos ir retro muzikos ansamblių laukiami kovo 26 d. 14 val. Darbėnuose vyksiančioje šventėje „Daina pakvieskime pavasarį“.

 4,417 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes