Šiuo metu Vydmantuose vyksta intensyvūs statybos darbai : statomos Vydmantų parapijos būsimos bažnyčios vidinės konstrukcijos arkos. Pasak Baržnyčios statybų tarybos pirmininko Virginijaus Japerto, jau šį savaitgalį vydmantiškiai ir miesto svečiai galės pasigrožėti šiomis arkomis ir, galbūt, įsiamžinti ryškesnių pirmųjų statybos žingsnių fone. O kol kas skaitytojus kviečiame pasigrožėti jau padarytų darbų rezultatais bei vykstančių darbų vaizdo įrašais.

Virginijus Japertas.

Skaitytojams norime priminti, kad periodiškai vis vykdomos aukų bažnyčios statybai rinkimo akcijos. Praėjusią vasarą net septintasis „Grilio pievos“ renginys, kurio metu buvo renkamos aukos Vydmantų parapijos būsimai bažnyčiai.

Tuomet Vydmantų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Karolis Petravičius sakė, kad vis dėlto ne surenkami pinigai tokiuose renginiuose svarbiausia: „Iš tų pinigėlių vis tiek nepastatysime visos bažnyčios. Svarbiausia kad yra ugdomas bendruomeniškumas, tai, kad mes visi galime prisidėti prie kilnių tikslų: ar tai prie bažnyčios statymo, ar bendruomenės poreikių. Visi tie dalykai yra mūsų miestelio kūrimo procesas ir džiugu, kad žmonės mielai prisideda prie šių kilnių dalykų.“

Tiesa, pasak klebono, jis nėra girdėjęs, kad Lietuvoje dar būtų vykdoma tokia iniciatyva aukoti bažnyčios statybai.

Pasak tada kalbinto klebono, Vydmantai yra didžiausias Kretingos rajono kaimas, bet neturi kažkokios pagrindinės aikštės, Kultūros namai yra prastos būklės, o Seniūnija irgi nekompensuoja poreikio erdvės kultūrinei ar kitokiai veiklai. „Bažnyčia – tai juk ne vien religiniai dalykai: krikštynos, vestuvės ar šventės. Tai ir kitų kultūrinių renginių centras“, – sakė jis.

Tiesa, klebonas K. Petravičius pažymėjo, kad šis metas yra sudėtingas ir bendruomenė vien savo jėgomis nepajėgi pasistatyti bažnyčios. „Bet po truputėlį, manau, vis tiek šis projektas žengia pirmyn ir tai smagu matyti“, – sakė klebonas K. Petravičius.

Beje, praėjusios vasaros Grilio pievos šventėje žmonės bažnyčios statybai suaukojo rekordinę sumą – 11 tūkstančių eurų.

(bus daugiau)

 5,418 peržiūrų (-a)

95% LikesVS
5% Dislikes