Lietuvos apeliacinis teismas pagal nuteistųjų apeliacinius skundus išnagrinėjęs baudžiamąją bylą konstatavo, kad neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti 41-erių Klaipėdoje gyvenantis A. D. nuteistas pagrįstai. Teismas taip pat atmetė ir kartu su juo nuteistų dar dviejų asmenų – G. G. ir Š. R. – apeliacinius skundus. Visi trys vyrai privalės atlikti laisvės atėmimo bausmes.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas. Tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, A. D. keliuose savo nuomojamuose butuose Klaipėdoje laikė labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Butuose atliktų kratų metu įvairiose talpose – puodeliuose, puoduose, kibiruose – rasta daugiau nei 11 kg kanapių, beveik 1,5 kg kokaino, daugiau nei 400 g kanapių dervos, taip pat rasta psichotropinių medžiagų MDMA, LSD, psilocino bei kt. Atliktų kratų metu iš viso rasta net 10 skirtingų rūšių kvaišalų bei daugiau nei 26 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Šiuo kvaišalus A. D. Klaipėdos mieste platino kitiems asmenims.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti nuteistas ir iš A. D. kokaino įsigijęs G. G. Nustatyta, kad jis šią narkotinę medžiagą taip pat platino – jo pirkėju tapo trečiasis bylos nuteistasis Š. R. Pastarasis, tęsdamas šią kvaišalų platinimo grandinę, dalį iš G. G. įsigytų narkotinių medžiagų pardavė E. J.

2022 metų gruodį paskelbtu Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu A. D. už jam inkriminuotas nusikalstamas veikas paskirta 10-ies metų laisvės atėmimo bausmė. Iš jo taip pat konfiskuoti 26 455 eurai ir automobilis „Mazda CX5“. G. G. ir Š. R. teismas skyrė laisvės atėmimą dvejiems metams. Iš Š. R. konfiskuoti 184 eurai. Ketvirtasis bylos nuteistasis E. J. pripažintas kaltu dėl neteisėto narkotinių medžiagų įsigijimo be tikslo jas platinti. Jis, teismo sprendimu, nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą.

Tokį teismo sprendimą nuteistieji A. D., G. G. ir Š. R. apskundė apeliacine tvarka, tačiau Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija apeliacinius skundus atmetė.

 29,122 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes