Praėjusį sekmadienį, birželio 4 dieną, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje kretingiškiai galėjo išvysti nepaprastai gražų, režisierės Kristinos Buožytės virtualios realybės filmą „Angelų takais“, M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais.
Tai filmas – patirtis, emocija, būsena… kiekvienam kitokia, savita, unikali, asmeninė. Vos pradedi dairytis ir staiga pajunti, kad keliauji laiku, erdve, savimi. Ištirpsta ribos, dieną keičia naktis, ima spindėti žvaigždės, dar akimirka ir jos jau laša lietumi, kuris išsilieja jūroje, Tavo mažą laivelį supdamas link kranto. Sielos kelionė prasideda. O gal ji, niekada nenutrūkusi, visada buvo? Ten, kažkur giliai viduje, pasimetusi kasdienybės griaučių labirintuose, tarp nesuskaičiuojamos galybės minčių, rūpesčių, pamirštų sapnų ir prisiminimų. Artėdamas prie kranto, nupūti nuo jos dulkes, nušluostai nuoširdų tyrumą ir pasilabini. Tarsi paukštis pakyla rūkas, suvirpa žemė ir tyliai, tyliai nusileidžia debesys. Iš tolumos ima artėti siluetas, savimi skleidžiantis šviesą. Siluetų vis daugėja ir staiga matai – esi vienas iš jų – eini kartu, paskui šviesą, su šviesa širdyje ir šviesai lydint Tavąją kelionę…
Nepakartojamas potyris, sielos prisiminimas, kurį taip gera patirti, leisti jam išsiskleisti, išsibūti ir priminti – AŠ ESU GYVYBĖ.
„Įgyvendinant šią patirtį buvo svarbu ne tik perkelti paveikslus į virtualią realybę, bet ir perteikti emocinę pusę: pasiekti, kad žiūrovas patirtų tai, ką menininkas norėjo perduoti savo kūryba. Interaktyviai patirčiai sukurti panaudota net 60 paveikslų ( žymiausi ir labiausiai pastebimi „Ramybė“, „Angelėliai“, „Aukuras“, „Angelas“, „Žinia“, „Saulė“…), kai kurių – tik fragmentai: aplinka, objektai, detalės, šviesos, dangus, žemė. Bekuriant virtualios realybės filmą, praleidžiant daug laiko ties menininko darbais niekada nebuvo nuobodu ar sunku – pajusdavai teigiamos energijos antplūdį. „Ne veltui, pamačiusieji filmą sako: noriu grįžti, buvo gera“ – pasakoja filmo kūrėjai: režisierė Kristina Buožytė ir prodiuseris Vitalijus Žukas.
Šiuo metu Kretingoje šio filmo nėra, bet aš jo jau vėl laukiu. Tikiu, kad ne vienas, jau matęs, norėtų dar sykį patirti šį stebuklingą virsmą. O nemačiusiems nuoširdžiai rekomenduoju.

Lauktumėme kretingiškių nuomonės apie šį filmą.

 8,874 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes