Virš 6100 vaikų ir mokinių Kretingos rajone šiemet sutiks naujus mokslo metus. Nors iki rugsėjo 1-os kai kurie skaičiai dar gali keistis, tačiau bendra, esminė tendencija aiški: naujų mokslo metų pradžia – be nemalonių siurprizų.

Mokinių skaičius stabilizavosi
Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė sakė, kad rugpjūčio 21 dienos duomenimis į visas švietimo įstaigas turėtų ateiti iš viso 6156 vaikai ir mokiniai. Tai 25-iais mažiau nei pernai. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas žada lankyti 1274 vaikai (prieš metus – 1336, tai šiemet mažiau 62 vaikai). Pagal patvirtintas higienos normas, vaikų darželius lankantys sutrikusio intelekto ar sutrikusios raidos vaikas prilyginamas dviem įprastiems vaikams.
„Vaikų, kuriems būtini didelių ir labai didelių specialiųjų poreikių tenkinimas, rajone yra apie 50. Kretingos mieste šiuo metu darželiuose jau nebėra laisvų vietų, visos užimtos. Kaimiškose vietovėse laisvų vietų darželiuose yra pakankamai, o Kretingoje trūksta gal apie 20-25 vietų. Visus tikslius skaičius žinosime tik rugsėjo 1-ąją,“ – kalbėjo A. Burbienė.
Priešmokyklinį ugdymą šiemet pradės 424 vaikai, palyginti su pernai jų padidėjo 36 vaikais. Bendrojo ugdymo mokyklose turėtų būti 4458 mokiniai, šis skaičius stabilizavosi palyginti su 2022-ais metais.
Išlieka dėmesys ir ukrainiečių karo pabėgėlių šeimoms ir vaikams. Tikslius skaičius visos mokyklos pateiks rugsėjo 1-ąją, tačiau pagal preliminarių informaciją ikimokyklinio ugdymo įstaigose gali būti 13 vaikų, bendrojo lavinimo mokyklose – 20 vaikų. Daugiausia ukrainiečių vaikų turėtų mokytis Simono Daukanto progimnazijoje.

Puoselės prancūzų kalbos tradicijas
A. Burbienė pasidžiaugė, kad mokytojų kol kas netrūksta.
„Kaip bus po metų – nežinau, bet šiandien mokslo metus pradėsime be didelių ir nemalonių netikėtumų. Iš esmės visos ugdymo įstaigos mokslo metus pradės sukomplektavusios pedagogų komandas“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja. Ji pripažino, kad šioks toks mokytojų trūkumas gali būti tose nedidelėse mokyklose, kur mažas mokinių skaičius. Mažiau mokinių – mažesni ir mokytojų krūviai, tad sunku rasti mokytojų, sutinkančių dirbti su mažu krūviu. Tokia padėtis yra Kartenos mokykloje-daugiafunkciniame centre, kur ieškoma, kas dėstys prancūzų kalbą.
„Ten būtų tik 0,25 etato, bet mes labai stengiamės, kad prancūzų kalbos tradicijos mūsų rajone būtų išlaikytos. Džiugu, kad rajone turime vienos mokyklos vadovę – prancūzų kalbos specialistę, manau, kad jai suteiksime galimybę pagal papildomą sutartį padirbėti ir su Kartenos mokiniais“, – teigė A. Burbienė.
Kol kas ieškomas meninio ugdymo mokytojas Kretingos darželiui „Žibutė“, pusę etato dirbti ieškomas psichologas Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykloje-daugiafunkciniame centre.
„Džiaugiamės, kad trūkstamų mokytojų poreikis nedidelis, manau, kad iki rugsėjo 1-os trūkstamų pedagogų atsiras“, – tikino Švietimo skyriaus vedėja.

 3,168 peržiūrų (-a)

33% LikesVS
67% Dislikes