kauno.diena.lt/ nuotr.

„Grilio pievos savaitgalis“ – tai tradicinė Vydmantų bendruomenės centro šventė, švenčiama jau aštuntą kartą. Kaip ir kasmet, ji atvilnija rugsėjo antrąjį sekmadienį. Į šventiškai paruoštą pievą, prie naujai statomos bažnyčios, kviečiami bendruomenės nariai, jų draugai bei giminaičiai. Čia žmonės verda, kepa, troškina ir vaišindami vieni kitus bendrauja bei aukoja bendruomenės arba bažnyčios reikmėms. Esame taip sutarę, kad vienais metais parama yra renkama bažnyčios statybai, kitais – bendruomenei, – sako vienas šios šventės organizatorių, Vydmatų kaimo bendruomenės pirmininkas Simas Končius.

  • Kaip kilo mintis organizuoti būtent tokio pobūdžio šventę?
  • Tokios, tarsi visus Vydmantus vienijančios, šventės neturėjome, tad ta mintis taip ir kilo. Žinoma, turėjome Jonines – gražią kaimo bendruomenės šventę, bet norėjosi didesnio, žmones suburiančio renginio, be kažkokių ypatingų įsipareigojimų, kad tiesiog žmonės galėtų ateiti su savo griliu, šašlykinėmis, kad galėtų pasivaišinti, pabendrauti, pasiklausyti muzikos. Tų kepėjų – grilintojų vienais metais daugiau, kitais mažiau, bet pati idėja labai gražiai auga, rutuliojasi ir stengdamiesi jos nepamesti – einame pirmyn.
  • Ar šioje grilio fiestoje gali dalyvauti visi norintys?
  • Taip, žinoma, gali dalyvauti visi. Galite atsinešti savo kepto obuolių pyrago ar didelį puodą plovo ir visus, kurie paaukoja bažnyčiai ar bendruomenei, vaišinti. Šiemet bus aukojama bendruomenės reikmėms.
  • Dar pastebėjau, kad šeštadienio vakare bus rodomas filmas. Gal galite išduoti jo pavadinimą?
  • Kadangi šiai šventei imame ruoštis nuo šeštadienio pavakario, tai jau būname sustatę palapines, stalus, suolus – kilo idėja sutemus parodyti bendruomenei filmą. Kol kas jo pavadinimo neišduosiu – tebūnie paslaptis.
  • Galbūt laukia ir daugiau siurprizų?
  • Turbūt pats didžiausias siurprizas, kad į šventę atėjęs žiūrovas niekada nežino kokių patiekalų teks paragauti. Kiekvienas metais atsiranda vis kažkas naujo. Viena kompanija pernai pabandė lauke kepti kugelį krosnyje, jiems pavyko, tad šiemet jie yra nusiteikę iškepti 400 porcijų kugelio. Žinau, kad bus žirnių košės, kažkas virs plovą, kažkas troškins troškinį, bus ant laužo keptų skumbrių – vienu žodžiu – alkanas nei vienas neliks. O ir orą labai gerą sinoptikai prognozuoja – tad ko daugiau bereikia gražiam pasibendravimui, skambant nuotaikingai muzikai ir gundančiam aromatui kutenant šnerves.

Kalbino Jurga Valery

 19,075 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes