Lietuvoje yra kūdikio besilaukianti mažametė, kuri pastojo, kai jai buvo vos 11 metų.

Anot I. Skuodienės, tarnyba vertina situaciją, teikia pagalbą.

„Sukrečianti, tačiau tiesa“, – informaciją patvirtino I. Skuodienė.

Mergaitei buvo 11 metų ir 11 mėnesių, kai buvo nustatytas nėštumas, dabar ji laukiasi trečią mėnesį. LRT.lt žiniomis, vaiko tėtis, įtariama, taip pat yra nepilnametis, jam yra 16 metų.

I. Skuodienė akcentavo, kad tokio amžiaus asmuo, tai yra 11 metų, negali rinktis turėti lytinių santykių. Dėl įvykio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Iki 16 metų vaikai nesirenka santykių“, – akcentavo pašnekovė.

Ji minėjo, kad anksčiau mergaitės šeimai jau buvo inicijuotos socialinės paslaugos.

„Teikiame visą reikalingą pagalbą ir vaikui, ir mamai, psichologinę ir socialinę <…> Svarbiausia dabar teikti pagalbą tiek mergaitei, tiek mamai“, – sakė I. Skuodienė.

Komentuodama įvykį I. Skuodienė akcentavo gerų santykių šeimoje, pasitikėjimo, švietimo apie kūną ir lytiškumą svarbą, kas yra tinkamas ir netinkamas draugų elgesys.

„Būtinai tiek tėvai, tiek mokytojai, ugdytojai turime kalbėti apie seksualinį smurtą, ribas, santykius, apie tai, kas gali liesti kūną, o kas ne, kokie santykiai gali būti. Kalbėtis su vaikais, kad galima kreiptis bet kokiu klausimu, nes čia nėštumas jau buvo nustatytas eigoje. Kaip svarbu yra santykis ir ryšys su tėvais, kaip svarbu kartu leisti laiką, kalbėtis nepatogiomis temomis <…> Visos temos yra svarbios, jei aš negalėsiu tau padėti, ieškosiu, kas galėtų“, – sakė ji.

Anot specialistės, kalbinami vaikai dažnai mini, kad jiems trūksta kalbėjimosi su tėvais, santykių, ryšio su jais.

„Tai šokiravo ir mus, tokio mažo amžiaus mergaičių nėštumas yra labai retas <…> Tačiau net ir vienas atvejis yra labai daug“, – sakė I. Skuodienė.

Šaltinis: LRT.lt

 805 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes