Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovais – pirmininku Andriumi Navicku, pirmininko pavaduotoja Erika Leipute-Stundžiene, pirmininko pavaduotoja Jurgita Kiškiene.

Šalies vadovas išklausė mokytojų atstovų reikalavimus derybose su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl teisingesnio mokytojų darbo užmokesčio skaičiavimo, etato sandaros, klasių mažinimo.

Prezidentas pabrėžė, kad konstitucinė visų – taip pat ir švietimo – darbuotojų teisė streikuoti yra gerbtina, o kai ja naudojamasi abipusės pagarbos bei sveiko dialogo sąlygomis – naudinga ne tik konkrečiai kolektyvinio ginčo pusei, bet ir visai valstybei. Šio konkretaus streiko atveju taip pat svarbu užtikrinti, kad nenukentėtų mokiniai, nenutrūktų ugdymo procesas.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį į jau dabar aiškiai matomas abiejų derybų pusių pastangas rasti kompromisinius sprendimus. Prezidentas išreiškė lūkestį, kad derybos bus tęsiamos šia dvasia, ir aptarė galimybes artimiausioje ateityje sistemiškai spręsti socialinio teisingumo švietimo sektoriuje, teisingo ir oraus mokytojų atlyginimo problemas.

Prezidento komunikacijos grupės pranešimas

 2,986 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes