Neseniai atšventęs kūrybinės veiklos 30-metį, legendinis estrados ansamblis „Nerija” tęsia savo pirmtakų muzikines tradicijas, kurios per visą ansamblio gyvavimo laiką nuolat šildė paprasto lietuvio klausytojo širdį. Tai vienas seniausių, dar gyvuojantis ir dažnai koncertuojantis lietuviškos populiariosios muzikos kolektyvas. Paskutinį didelį jubiliejinį koncertą sostinėje klaipėdiečių kolektyvas buvo surengęs prieš penkerius metus.
Šį rudenį savo gastrolių turą ansamblio vyrai pradėjo koncertais mažų miestelių ir gyvenviečių kultūros centrų salėse. Jie vyks Daukšiuose, S.Įpiltyje, Rūdaičiuose, Baubliuose, Salantuose ir kt. Jau spalio 7 d. “Nerijos” atliekamų šlagerių mėgėjai kviečiami į S.Įpiltį

Linksmai, santūriai ir solidžiai
Ansamblis įkurtas 1970 metais Klaipėdoje. Sovietmečiu kolektyvas vadintas „profesionaliu vokaliniu–instrumentiniu ansambliu, vėliau priklausė Valstybinei filharmonijai.
Grupėje muzikines karjeras pradėjo vėliau išgarsėję atlikėjai Stasys Povilaitis, Niojolė Tallat-Kelpšaitė, Birutė Petrikytė, Laima Žemaitytė, Edmundas Kučinskas, Simonas Donskovas, Vitalijus Pauliukas, Antanas Čapas, Liutauras Čaprackas, Vygantas Keliauskas ir kiti. Koncertus vesdavo Juozas Zavaliauskas.
„Nerija“ į savo kūrybą sėkmingai įpina lietuvių liaudies muzikos lobyno perlus, sujungdama juos su nuotaikingomis šiuolaikinėmis spalvomis, šokių ritmais, pateikdama visa tai santūria, bet solidžia scenine išraiška.
Kaip „Švyturiui“ sakė grupės klavišininkas A.Lukšys, šiuo metu kolektyvas su koncertais keliauja po mažas gyvenvietes, tačiau neaplenkia ir didžiųjų Lietuvos miestų. Nesenai koncertavo Šiauliuose, Alytuje.
„Juk žmonės mažuose miesteliuose taip pat nusipelnė koncertų“, – kalbėjo „Nerijos“ muzikantas. – Žmonės į koncertus noriai ateina. Vasarą bilietinių koncertų salėse nerengėme, nes daugiau vyko kitokio pobūdžio miestų ir miestelių švenčių, ną o vėsesniu metų laiku, rudenį muzikos mėgėjai mielai renkasi koncertus salėse“.

Grupėje – trys ištikimi draugai
Nors 2018 metais sostinėje buvo surengtas atsisveikinimo koncertas, tačiau kolektyvas ir toliau gyvuoja Klaipėdoje bei koncertuoje visoje Lietuvoje. Šiuo metu „Nerijos“ kolektyve – trys nariai: klavišininkas Algirdas Lukšys, vokalistas Egidijus Jovaiša ir gitaristas Aleksas Kastanavičius.
„Mūsų gitaristas A. Kastanavičius ansamblyje groja seniausiai, nuo 1985 metų. Aš į kolektyvą įsiliejau 1989 metais, po tarnybos sovietinėje kariuomenėje. Solistas E.Jovaiša – jauniausias, prie kolektyvo prisijungęs 1993 metais“, – sakė „Nerijos“ klavišininkas A.Lukšys.
Paklaustas, ar į koncertus kviečiasi ką nors iš ansamblio veteranų, muzikantas prisiminė, kad beveik 10 metų koncertavo kartu su Simonu Donskovu. Po to Simonas pasuko savais keliais, o mes tęsėme savo veiklą. Legendinio ansamblio žvaigždės susitinka tik per jubiliejinius koncertus. „Išlaikyti didelę komanda būdavo ūkiškai labai sunku, jei kaip anksčiau reiktų važinėti po Lietuvą su 11 žmonių, iššūkis būtų ne iš lengvųjų“, – kalbėjo grupės klavišininkas A.Lukšys.

Patinka ir jaunimui
„Nerijos“ muziką labiau prisimena vyresnio amžiaus žmonės, ar atranda jos dainas ir jaunesnio amžiau klausytojai? A.Lukšys atsakė, jog didesnė dalis publikos koncertuose yra vyresnio amžiaus žmonės, renkasi 60 metų ir vyresni žmonės. „Tačiau pastebėjau, jog publika jaunėja. Mes dabar didele filosofija neužsiimame, nes žmonės nori tų senų dainų, tai mes jas praktiškai visas ir dainuojame. Tiesiog tas senas dainas esame įvilkę į šiek tiek šiuolaikiškesnį rūbą su šokių muzikos elementais, kad žmonės koncerto metu galėtų pajudėti“, – sakė muzikantas.
Pasak A.Lukšio, visi kolektyvo nariai yra klaipėdiečiai, tačiau iš trijų – nei vieno doro žemaičio – vienas dzūkas, kitas suvalkietis, trečias – šilutiškis. „Tačiau padainuojame per koncertus ne tik lietuviškai, bet ir žemaitiškai“, – pašmaikštavo grupės klavišininkas.
Koncertuose vėl skambės visiems mintinai žinomi „Nerijos“ šlageriai: „Vėl švieski man vėl”, „O kaip bėga metai”, „Siselija”, „Sudeginti tiltai”, „Pašauki mane“, „Raganų puota“, „Dar ne ruduo“, „Vėjas padainuos“, „Ne, nereikia ašarų“, „Laiko ratas“ ir kt. Koncertus organizuoja „ATM kompanija“.
Gintaras MIKŠIŪNAS

 5,872 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes