Smalsus pilietis Žygimantas ekskursijos metu požemiuose, užklumpa relikvijų medžiotoją Teisutį, ką tik atkasusį skrynią, kurioje turėtų būti taip seniai jo ieškotas lobis. Skrynioje, pasirodo, jokių turtų nėra, o tik medalionas su keista užuomena. Žygimantas Teisučiui padeda įminti mįslę ir netikėtai iškviečia Barboros Radvilaitės šmėklą.
Paaiškėja, kad Barboros atsiradimas gali atvesti juos prie Lietuvos Didžiojo lobių lobio, paslėpto Gedimino kalno požemiuose. Čia prasideda nenuspėjama ir jaudinanti nuotykių bei juoko kupina kelionė, kurioje vienas po kito įsitraukia skirtingi veikėjai, taip pat norėdami surasti paslaptingąją lobį. Tačiau priartėjus prie tikslo, visi pamato tai, ko niekas negalėjo tikėtis…
„Mūsų, lietuvių, yra nedaug, todėl mane visą gyvenimą vedė mintis, kad mums svarbu būti kuo labiau vieningiems, tad, kai pasukau į kino pasaulį, pirmoji idėja scenarijui buvo patriotiškumo tema“, – prieš pat filmo „Pranašystė Lietuvai“ premjerą sakė režisierius Ruslanas Abdulajevas, kurio biologinis tėvas yra iš Azerbaidžano, mama – lietuvė. Jis pats gimė bei augo Lietuvoje ir yra šalies patriotas.
Filmo komanda – lyg žvaigždžių alėja Ruslano filme „Pranašystė Lietuvai“ vaidina daugybė žinomų kino aktorių, tačiau pagrindinis vaidmuo atiteko nuomonės formuotojui Nagliui Bierancui: „Neslėpsiu, buvo dvejonių, ar esu tinkamas šiam personažui, nes mūsų gyvenimai yra absoliučiai skirtingi. Aš visiškai nesuprantu jo aistros. Tačiau po ilgų pokalbių su režisieriumi ir pasibandymų, patikėjau, kad galiu įsileisti tą personažą į save“, – premjeros vakarą kalbėjo Naglis. Šios patriotinės nuotykių komedijos siužetas pasakoja apie Gedimino kalne paslėptą lobį ir pagrindinį veikėją Teisutį (vaidina Naglis Bierancas), kuris bet kokia kaina siekia surasti tą legendomis apipintą Lietuvos turtą.
Paieškų metu jis sutinka bibliotekininką, kurį vaidina krepšininkas Darjušas Lavirnovičius, apsaugininką, kurį vaidoina jo brolis Kšištofas. Tėvų Tėvą vaidina Ramūnas Rudokas, iš praeities atklydusią Barborą Radvilaitę vaidina Karina Stungytė ir daugelį kitų įdomių personažų.
„Tai yra filmas visai šeimai, kuris sukels ne tik daug šypsenų, bet turi ir gražų istorijos moralą“, – priduria pagrindinį vaidmenį filme atlikęs Naglis Bierancas.
Pilno metro filmas „Pranašystė Lietuvai“ buvo sukurtas per rekordinį laiką: „Sausio mėnesį pradėjau perrašinėti senąjį scenarijų, liepos mėnesį jau filmavome, o spalį filmas yra pristatomas kino teatruose“, – rezultatyviais metais džiaugiasi režisierius. Filmą „Pranašystė Lietuvai“ planuojama rodyti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantiems lietuviams: „Jau dabar žinome, kad filmą rodysime nuo Kanados iki Vietnamo, nuo Argentinos iki Pietų Afrikos Respublikos. Noriu, kad kuo daugiau lietuvių jį pamatytų. Nors tai yra komercinis filmas, jame sudėjau daug kodų ir turinio, kurį galima paskaityti „tarp eilučių“, – pasakoja R.Abdulajevas.
Ar kretingiškiams patiko šis filmas, parašykite komentaruose.

„Švyturio“ informacija
„Lietuvos ryto“ nuotrauka

 13,287 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes