Mindaugas Skritulskas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai.

Įstatymo projektu siekiama įpareigoti pardavėjus ir paslaugų tiekėjus pirmiausia patiems dėti pastangas išsiieškoti skolas iš vartotojų, ir nustatyti, kad tik nepavykus, t. y. neatgavus skolos apmokėjimo po dviejų kreipimųsi, ir kai nuo pirmo kreipimosi yra praėję ne mažiau kaip 60 dienų, o nuo antrojo kreipimosi – ne mažiau kaip 30 dienų, jie galėtų perduoti skolos administravimą trečiajam asmeniui.
M. Skritulsko teigimu, skolų administravimo paslauga šiuo metu nėra reglamentuota atskiru teisės aktu, o reglamentavimas bendromis civilinio proceso normomis nėra pakankamas. Ši aplinkybė leidžia skolų administravimo įmonėms ne tik nevaržomai disponuoti asmens duomenimis, bet ir piktnaudžiauti, pateikiant niekuo nepagrįstus skolos išieškojimo įkainius, kurie neretai kelis kartus viršija pačią skolą ir išimtinai „gulasi“ tik ant skolininko pečių. Tuo tarpu pardavėjai ir paslaugų teikėjai, taupydami žmogiškuosius išteklius ir patys neįdėję jokių pastangų išsiieškoti skolą iš vartotojo, nesilaikydami jokių terminų, perduoda jos administravimą skolų išieškojimo įmonei, dažnai net neinformuodami jo apie tai.
Taigi, vartotojas sužino apie skolos perdavimą trečiajam asmeniui, tik gavęs iš jo grasinančio pobūdžio laišką. Pasitaiko atvejų, kai skolų administravimo įmonės ciniškai siūlo švenčių proga sumažinti net iki 30 proc. išieškojimo paslaugos kainos – tai rodo, kad tai yra niekuo nevaržomas verslas. Primintina, kad panašios antstolių paslaugos įkainiai yra nustatyti teisės aktais.
M. Skritulsko nuomone, skolos administravimo įmonių veiklos reglamentavimą galėtų inicijuoti Ekonomikos ir inovacijų ministerija, šiuo įstatymo projektu siekiama, kad kuo mažiau vartotojų skolų būtų perduota skolų administravimo įmonėms.
Projektu taip pat siūloma nustatyti, kad vartotojas būtų tinkamai informuotas apie jo skolos administravimo perleidimą trečiajam asmeniui, nurodant informaciją apie trečiąjį asmenį, kuriam bus perleistas vartotojo skolos administravimas, vartotojo asmens duomenis, kurie bus perduoti trečiajam asmeniui, ir kitą informaciją, susijusią su skolos administravimu.

 344 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes