Praėjusios savaitės pabaigoje posėdžiavo savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija. Buvo svarstomi du klausimai, vienas kurių sukėlė posėdžio dalyvių nuostabą.

 

Automobiliai naudojami tvarkingai

Antrasis darbotvarkės klausimas buvo aptartas ir išspręstas gana greitai. Anksčiau komisija paprašė savivaldybės valdomų įmonių informacijos, kokia tvarka naudojami toms įmonėms priklausantys tarnybiniai automobiliai, ar patvirtintose tvarkose nėra kokių nors korupcijos apraiškų. Pretekstą šiam susidomėjimui davė vieno kretingiškio informacija, kad prie savo namų jis dažnai po darbo valandų ir poilsio dienomis mato uždarosios akcinės bendrovės „Kretingos vandenys“ automobilį. Gal kas piktavališkai juo naudojasi, gal ir daugiau panašių valdiškų automobilių galima pastebėti mieste?

Antikorupcijos komisijai atsakė visų savivaldybės valdomų įmonių vadovai. Įvertinę gautą informaciją, susipažinę su tarnybinių automobilių naudojimo tvarka, komisijos nariai niekam priekaištų neturėjo. Atskirai dėl „Kretingos vandenų“ buvo kalbėta, kad bendrovėje nustatytas ne darbo metu budinčių darbuotojų grafikas ir jie naudojasi tarnybiniais automobiliais, jiems leidžiama laikyti juos šalia savo gyvenamųjų vietų. Gavę iškvietimus į kokią avarinę situaciją, jie turi galimybę operatyviau reaguoti.

G. Petreikis susikūrė naujas pareigas

Stebint posėdį įdomesnis atrodė pirmojo klausimo svarstymas. Dar spalio pabaigoje Antikorupcijos komisija kreipėsi į Kontrolės komitetą, kad šis savo kompetencijos ribose gautų informaciją iš UAB „Kretingos vandenys“, ar bendrovė įstatuose ar vidaus dokumentuose yra numačiusi galimybę su savo darbuotojais atsiskaityti pajamomis natūra, skaičiuojant jos turtą likutine verte, ar tai neprieštarauja Lietuvos įstatymams. Svarstant šį klausimą pirmininkavo Antikorupcijos komisijos pirmininkės pavaduotojas Vilius Adomaitis. Jis pabrėžė, kad spalio mėnesį svarstant šį klausimą nustatyta, kad ne komisijos kompetencijoje yra įmonės vidaus dokumentų tyrimas, todėl ir buvo kreiptasi į Kontrolės komitetą. Pretekstas situacijos analizei buvo faktas, kad palikdama darbą „Kretingos vandenyse“ buvusi darbuotoja už likutinę vertę įsigijo kompiuterį bei telefoną.

Posėdyje V. Adomaitis kalbėjo, kad iš Kontrolės komiteto komisija gavo įdomų atsakymą. Jis įdomus keliais požiūriais. Visų pirma, tai raštas su visais atributais, raštas, būdingas visoms institucijoms. Toks, koks numatytas reglamente. Tačiau rašto forma tokia, kokios niekur nėra. Kaip posėdyje teigė V. Adomaitis, raštą parašė „Kretingos rajono savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkas Giedrius Petreikis“.

V. Adomaitis pabrėžė, kad raštas gautas ne iš Kontrolės komiteto, bet tik nuo to komiteto pirmininko. Jeigu rašomas raštas nuo komiteto ar komisijos, visada taip ir rašoma, kad tai yra kolegialaus organo raštas, pirmininko pasirašytas. O dabar pasirodė, kad atsirado lyg ir nauja institucija – Kontrolės komiteto pirmininkas. Dar įdomiau, kad G. Petreikis nurodė ir niekur nesamas pareigas – „savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkas“. Iš tikrųjų yra savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas, kurio pirmininkas šiuo metu – G. Petreikis.

Vadovaujantis nustatyta tvarka, atsakymą Antikorupcijos komisijai turėjo pateikti Kontrolės komitetas, prieš tai klausimą dėl iš Antikorupcijos komisijos gautą raštą apsvarstęs ir priėmęs sprendimą.

„Ar Kontrolės komitetas, ar Antikorupcijos komisija – tai nėra vienasmenis organas. Kokius raštus siųsti, ką ir ko klausti, kam pavesti ką daryti – tai sprendžia komitetas ar komisija balsų dauguma,“ – teigė V. Adomaitis.

Svarstant, ką daryti ir kaip pasielgti su tokiu nuo G. Petreikio gautu raštu, komisijos nariai nutarė dar kartą kreiptis į Kontrolės komitetą prašydami patikslinti atsakymą ir pateikti jį reglamento nustatyta tvarka.

 430 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes