Gitanas Nausėda pranešė, kad dalyvaus 2024-ųjų prezidento rinkimuose. „Aš esu nusiteikęs tęsti ir pasiryžęs tęsti pradėtus darbus. Aš dalyvausiu Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose 2024-ųjų metų gegužės mėnesį“, – ketvirtadienį popiet pranešė šalies vadovas.

„Kai prieš ketverius su puse metų pradėjau vykdyti prezidento pareigas, mano svarbiausias tikslas buvo sukurti stiprią, teisingą Lietuvą, kuri gerbia savo piliečius ir yra gerbiama jų.

Lietuvą, kuri dalinasi savo gerove su visais, tarp jų ir tais, kurie verčiasi sunkiau“, – ketvirtadienį prezidentūros Mėlynojoje salėje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo šalies vadovas.

Pristatydamas savo sprendimą G. Nausėda vardijo per kadenciją nuveiktus darbus, pradedant žmonių su negalia integracija, baigiant saugumu ir užsienio politika.

Prezidentu G. Nausėda išrinktas 2019 metais, antrajame ture įveikęs dabartinę premjerę Ingrida Šimonytę.

59-erių prezidentas šiuo metu apklausose yra įvardijamas kaip vienas ryškiausių kandidatų užimti šalies vadovo postą dar vienai kadencijai.

Pagrindiniais jo varžovais įvardijami konservatorė I. Šimonytė ir advokatas Ignas Vėgėlė. Pastarieji apie savo planus dalyvauti rinkimuose jau pranešė kiek anksčiau.

Kol kas apie savo dalyvavimą rinkimuose jau paskelbė devyni kandidatai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga būsimuose rinkimuose kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ kelia buvusio krašto apsaugos viceministro ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko kandidatūrą, Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, „Laisvė ir teisingumas“ – savo laikinojo pirmininko Artūro Paulausko kandidatūras.

Rinkimuose dalyvausiantys pranešė ir buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, riaušių prie Seimo byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę.

Šaltinis: LRT.LT

 337 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes