Sauliaus Mykolaičio premiją pelniusi Živilė Mackevičiūtė, dažnai vadinama jauniausia Lietuvos barde, sausio 4 d. savo pasirodymą surengė Erlėnų bibliotekoje.
Atlikėja susirinkusiems dovanojo savo kūrybos bei žymių Lietuvos poetų įdaiduotas eiles.
Ž. Mackevičiūtė atvyko iš Skuodo, tačiau jos kūryba žinoma visoje Lietuvoje. Į dainuojamosios poezijos žanrą ją atvedė Skuodo meno mokyklos mokytoja Raimonda Remezienė.
Kaip sako pati Ž. Mackevičiūtė, viskas prasidėjo nuo Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso, kuriame ji susipažino su tada komisijoje buvusiu žinomu aktoriumi, bardu Gediminu Storpirščiu. Vėliau jauna atlikėja dalyvavo perspektyvių bardų stovykloje, o po jos Storpirštis pakvietė dalyvauti „Purpuriniame vakare“ – viename didžiausių dainuojamosios poezijos festivalių.
2022 metų rugpjūtį „Purpuriniame vakare“ už dainuojamosios poezijos debiutą Ž. Mackevičiūtei buvo įteikta 12-oji S. Mykolaičio premija.
„Man šis apdovanojimas brangus tuo, kad teikiamas S. Mykolaičio vardu. Jis vienas iš tų atlikėjų, kurie mane lydėjo nuo pirmųjų kūrybinio kelio dienų. Stovėdama ant scenos kartais bijau sugadinti Mykolaičio dainas – šis vardas man labai daug reiškia, ir gaila, kad nebuvo galimybės pažinti jo gyvai“, – sakė Ž. Mackevičiūtė.
Pasak jaunosios bardės, apdovanojimas tarsi patvirtina, kad kažką ji daro teisingai, juda tinkama kryptimi, tai duoda vidinių jėgų toliau skleisti lietuvišką žodį per dainą.
„Švyturio“ informacija
Gintaro Mikšiūno nuotrauka

 5,452 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes