Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad sekmadienį Panevėžyje daugiabučiame name įvykęs suskystintų naftos dujų (SND) baliono sprogimas dar sykį įrodė, kad šis šildymo ir maisto gaminimo būdas nėra saugus ir jo artimiausioje ateityje reikėtų atsisakyti.

„Šį sykį įvykus šiai nelaimei buvo apsieita be žmonių aukų, tačiau niekas negali būti tikras, kad tokių atvejų nebus ateityje su žymiai tragiškesnėmis pasekmėmis“, – sako aplinkos ministras S. Gentvilas.

Anot jo, patys gyventojai turi suprasti, kad gyvena ant parako statinės ir pasinaudoję valstybės parama dujines virykles su SND balionais gali pasikeisti elektrinėmis viryklėmis.

„Gyventojai jau ketverius metus turi galimybę gavę finansinę valstybės paramą tai padaryti. Ir daug namų ūkių ja pasinaudojo. 1 500 iš 2 000 daugiabučių, naudojusių nesaugius dujų balionus, juos pakeitė elektrinėmis viryklėmis arba centralizuotai tiekiamomis gamtinėmis dujomis“, – teigia aplinkos ministras.

Už šią paramą atsakingos Energetikos ministerijos duomenimis, per 4 metus su valstybės parama elektrinėmis viryklėmis arba centralizuotai tiekiamomis dujomis pakeista daugiau kaip 32 tūkstančiai dujų balionų.

Šiam tikslui skirta beveik 27 mln. eurų parama, kuria jau pasinaudojo 1478 daugiabučių 58 savivaldybėse, dar pora šimtų daugiabučių jau kreipėsi paramos arba yra pradėję dujų balionų keitimo procesą.

Dujų balionų daugiabučiuose jau nebeliko Joniškio, Kelmės, Elektrėnų, Jonavos rajonų savivaldybėse.

Keičiant dujų balioną, vienam butui valstybė skiria iki 726 eurų paramos: daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose – iki 242 eurų, namo butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų, taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – iki 242 eurų.

Nuo kitų metų pradžios trijų aukštų ir didesniuose daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami. Šiemet Energetikos ministerija nesaugių dujų balionų keitimui skirs dar 3,8 mln. eurų paramos.

Šaltinis: Aplinkos ministerija

 434 peržiūrų (-a)

0% LikesVS
100% Dislikes