Prokuroras Darius Karčinskas sako, kad dėl kelių dešimčių milijonų eurų neteisėto pasisavinimo įtariamas buvęs „BaltCap“ infrastruktūros fondo partneris Šarūnas Stepukonis „pilnai neneigia“ savo kaltės, tačiau duodamas parodymus pateikia savo įvykių versiją.

„Jis kaltės pilnai neneigia, tačiau akivaizdu, kad duodamas parodymus jis pateikia savo įvykių versiją, savo aplinkybes“, – žurnalistams pirmadienį sakė tyrimą kuruojantis Europos prokuroras.

Pasak jo, tyrėjai lygins Š. Stepukonio parodymus su kita ikiteisminio tyrimo medžiaga ir spręs, ar parodymai yra nuoširdūs ir teisingi.

Prokuroro teigimu, buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris apklausose aiškina, „kas jį pastūmėjo taip elgtis ir kodėl jis tai padarė“.

„Siekiant išanalizuoti ir įvertinti, ar Š. Stepukonis vis dėlto yra nuoširdus ir nurodo tas aplinkybes, kurios iš tikrųjų buvo, mes turime jas sulyginti su kita ikiteisminio tyrimo medžiaga“, – teigė D. Karčinskas.

Pasak jo, palyginus visus duomenis bus galima spręsti dėl Š. Stepukonio atsakomybę lengvinančios aplinkybės, tačiau tai turės patvirtinti teismas, kuris spręs dėl bausmės įtariamajam.

„Jeigu mes matysime, kad iš tikrųjų tie duomenys, jo parodymai duoti nuoširdžiai, jie yra teisingi, juos patvirtina kita ikiteisminio tyrimo medžiaga, kalbėti apie jo nuoširdų gailėjimąsi, parodymų davimą ir kaltės pripažinimą pagrindo yra“, – kalbėjo prokuroras.

Š. Stepukonis įtariamas pasisavinęs bent 27 mln. eurų iš fondo įmonių. „BaltCap“ atstovai sako, jog iš fondo įmonių galėjo dingti apie 40 mln. eurų.

Š. Stepukonio atžvilgiu atliekami du ikiteisminiai tyrimai.

Viename jų jis pripažintas įtariamuoju dėl neteisėto daugiau nei 27 mln. eurų pasisavinimo. Kitas, dar 2022 metais nutrauktas ir vasarį atnaujintas ikiteisminis tyrimas susijęs su 3,9 mln. eurų pervedimu Š. Stepukoniui iš vienos Lenkijos įmonės už neva akcijų pardavimą.

 252 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes