Šį pavasarį startavo vienos judriausių Kretingos gatvių – Melioratorių gatvės – tvarkymo darbai. Tai atkarpa nuo Vytauto gatvės „aštuoniukės“ sankryžos iki kelio Šiauliai – Palanga. Šiuo metu čia triūsia darbininkai: atliekami vandentiekio ir nuotėkų tinklų rekonstrukcijos darbai, kiek vėliau startuos ir šioje gatvėje esančių itin prastos būklės lietaus nuotėkų tinklų rekonstrukcija.
Šią savaitę prasidėjo važiuojamosios kelio dalies ir šaligatvių Melioratorių gatvėje tvarkymo darbai. Tai dar labiau apsunkino eismą šioje miesto dalyje. Kaip skelbia savivaldybė, gatvės remonto darbus numatyta užbaigti šių metų liepą.

Darbai – dviejose gatvėse
Tačiau vairuotojus bei vietos gyventojus labiau piktina ne pats remontas, nes visi puikiai supranta, jog kelius tvarkyti reikia, o tai, kad dvi svarbiausios rytų Kretingos lygiagrečios gatvės remontuojamos tuo pačiu metu. Nuo praėjusių metų spalio tvarkoma Vyrauto g. atkarpa ties Regitra, na o dabar dar ir Melioratorių? „Kas taip planuoja darbus“, – piktinasi vairuotojai, kurie vengdami remontų, Šiaulių plentą greičiau ir saugiau pasiekia per Dupulčius arba per miesto centrą. Ar nevertėjo šiek tiek palaukti su Melioratorių g. remonto darbais, kol bus užbaigtas Vytauto g. sutvarkymas?
Kaip jau buvo ne kartą minėta, praėjusį rudenį buvo pradėti Kretingos miesto Vytauto gatvės rekonstrukcijos darbai – tvarkomas beveik kilometro ilgio ruožas, jungiantis Melioratorių gatvę ir kelią A11 Šiauliai–Palanga, nuo aštuoniukės iki degalinės. Tai yra respublikinės reikšmės kelias.
Dar tuometinis Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Povilas Černeckis sakė, jog rekonstruojamame Vytauto gatvės ruože bus paklota nauja gatvės danga, sutvarkyti lietaus nuotėkų tinklai, šaligatviai, nutiestas dviračių takas, atnaujintos viešojo transporto stotelės, apšvietimas, įrengtos naujos automobilių stovėjimo vietos bei kt. Taip pat bus įrengta ir nauja žiedinė sankryža ties Mokyklos gatve. Šiuo metu kai kurie darbai Vytauto gatvėje jau eina į pabaigą.
Visi puikiai supranta, jog tai buvo miesto gėda – viena iš prasčiausios būklės pagrindinių Kretingos miesto gatvių. Asfalto danga nusidėvėjusi, daug įtrūkimų, lopų ir duobių. Panašiai atrodė ir Melioratorių g. Ties ja, per potvynius užsikimšdavo lietaus vandens surinkimo vamzdynai. Prastos būklės ir šaligatviai, nebuvo vientiso pėsčiųjų ir dviračių tako, kai kuriomis atkarpomis žmonėms tekdavo eiti net kelkraščiu. Vytauto gatvės ruožu vyko intensyvus tranzitinis eismas, greta – gyvenamieji namai, veikia gamybos, autobusų parkas, paslaugų, prekybos ir verslo įmonės.

Darbų pabaiga – šiais metais
Vytauto gatvės ruožo rekonstrukcijos darbus vykdo UAB „Telšių keliai“. Darbų vertė – kiek daugiau nei 2 mln. eurų. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiai rekonstrukcijai 2023 m. skirta beveik 0,5 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Likusią dalį šiuo metu finansuoja Kretingos rajono savivaldybė. Užbaigti rekonstrukcijos darbus rangovas planuoja 2024 m. rudenį.
„Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiai rekonstrukcijai skirta 499,3 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Likusią dalį finansuoja Kretingos rajono savivaldybė. „Valstybinės reikšmės kelius jungiančiu Vytauto gatvės ruožu vyksta intensyvus tranzitinis eismas, čia važiuoja Kretingos viešasis transportas, nemažai krovininių automobilių. Šios gatvės rekonstravimas pagerins eismo sąlygas tiek Kretingos gyventojams, tiek tranzitu važiuojančiam transportui, todėl darbams paspartinti skyrėme tikslinį finansavimą iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų“, – sakė susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.

Reikia aplinkkelio?
Vytauto gatvė yra šiaurės rytiniame Kretingos miesto pakraštyje, dalis jos eina ties miesto riba. Prie šios gatvės yra gyvenamieji namai, veikia gamybos, paslaugų, prekybos ir verslo įmonės, įsikūręs Kretingos autobusų parkas. Šia gatve per parą pravažiuoja vidutiniškai apie 4500 transporto priemonių. Gatvės asfalto danga buvo susidėvėjusi, daug įtrūkimų, lopų ir duobių. Šaligatviai prastos būklės, nėra vientiso pėsčiųjų ir dviračių tako, kai kuriomis atkarpomis žmonėms tenka eiti kelkraščiu, todėl neužtikrinamas eismo saugumas.
Tačiau ar sutvarkyta Vytauto gatvė padės išspręsti taršos ir triukšmo problemas visame rytiniame mikrorajone, kur yra daug privačių ir daugiabučių namų, mokyklų, parduotuvių? Pradėta kalbėti ir apie būtinybę kuo greičiau remontuoti vadinamąjį keturių dvejetukų kelią Vėžaičiai – Mikoliškiai – Kartena (jo valstybinis numeris 2222), kuris yra rajoninės reikšmės. Sutvarkius šį kelią ir paklojus asfalto dangą, Kretinga turėtų rytinį aplinkkelį, kuris ne per miesto teritoriją sujungtų dvi svarbiausias šalies automobilių arterijas: „Vilnius – Klaipėda“ ir „Palanga – Šiauliai“, per kurį ir galima būtų nukreipti sunkiasvorių automobilių eismą?

 788 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes