Ankstyvą šių metų pavasarį Imbarės seniūnijoje, ties posūkiu į Barzdžių kaimą, Kalno gatvėje galima buvo sutikti besidarbuojančius kelininkus. Čia triūsė įmonės „Telšių keliai“ darbininkai.
Jie po krituliais gausios žiemos dar kartą pataisė kelkraščius, o praėjusią savaitę čia buvo išlieta asfalto danga. Vietiniai gyventojai tai sutiko kaip ilgai lauktą stebuklą. Tačiau, kad tas stebuklas įvyktų, bendruomenei teko minti ne vieną slenkstį, kol pagaliau prasidėjo realūs kelio remonto darbai.
Imbarės seniūnijos, Barzdžių kaimo kalno gatvės remontas buvo numatytas prieš daugiau kaip dešimtmetį. Bendruomenės pirmininkės Daivos Jonauskienės teigimu, tai buvo ilgas procesas. Per tą laiką pasikeitė trys merų kadencijos, kol remontas pagaliau buvo pradėtas.
Barždžių Kalno g. buvo „pastatyta į eilę“ Kretingos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių kapitaliniam remotui 2024-2025 metais atlikti. Darbai prasidėjo dar anksčiau – prieš metus.
Iš pradžių Kalno gatvė buvo įtraukta į gatvių, kurios bus 2019-2022 m. tvarkomos iš Kelių priežiūros programos lėšų. Tačiau realių reminto darbų teko ilgokai palaukti. Viešieji pirkimai pradėti 2023 metais.
Bendruomenės atstovai daug metų mynė savivaldybės slenksčius, girdėjo pažadus ir viltingai laukė, kol įvyks tie stebuklingi viešieji pirkimai ir bus pasirinktas rangovas. Nesulaukę vėl kreipėsi ir į savivaldybę, ir į Seimo narį Antaną Vinkų.
Šiuo metu, pasak bendruomenės pirmininkės, visi numatyti darbai dar nėra iki galo baigti, nors pačiu asfaltu Kalno gatve, jau galima saugiai važiuoti ir žmonės tuo labai džiaugiasi. Liko užbaigti nedidelė jungtis su pagrindiniu keliu 226 „Kartena-Salantai“. Nauja asfalto danga driekiasi 1,7 kilometrus kalno gatve iki Barždižų kaimo pabaigos ženklo.
Kelininkai Barždžiuose darbus atliko dar praėjusiais metais. Iš pradžių buvo sutvirtinti kelkraščiai, užpiltas naujas žvyro sluoksniu, įrengtas apšvietimas bei paviršinio vandens nutekėjimo sistemos. Žmonės laukė, kada bus klojama asfalto danga. Apšvietimo labai reikėjo einant vaikams nuo stotelės. Nes žiemos metu būdavo tamsu ir nejauku.
„Važiavome, kovojome, prašėme, pykomės, visko reikėjo, tačiau šiandien ruošiamės šventei – naujai asfaltuoto kelio atidarymui“, – sakė bendruomenės pirmininkė D.Jonauskienė.

 256 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes