Ar apsauga nuo saulės turėtų būti naudojama ištisus metus, ar tik per atostogas? Specialistai neabejoja, kad veido apsauga nuo saulės yra privaloma kasdienės odos priežiūros priemonė. Apsauga nuo kenksmingų UV spindulių gerokai sumažina hiperpigmentacijos riziką ir apsaugo nuo fotosenėjimo.
Kodėl reikėtų naudoti veido kremą nuo saulės visus metus?
Saulė, nors ir reikalinga, gali padaryti daug žalos. Saulės spindulių spektre yra skirtingų bangų ilgių (VL, IR, UV). Didžiausią žalą odai daro UVA (UVA I, UVA II) ir UVB spinduliai. UVA spinduliuotės intensyvumas yra vienodas ištisus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų, šio tipo spinduliuotė pasiekia giliuosius odos sluoksnius, kur sukelia negrįžtamus ląstelių ir DNR pažeidimus, prisideda prie didžiulio kiekio laisvųjų radikalų susidarymo ir kolageno skaidulų sunaikinimo. UVB spinduliuotė stipriausia vasarą, esant debesuotam dangui ir tarp 10 ir 15 val. ryto, pasiekia epidermį ir sukelia odos įdegį.
Neapsaugota nuo saulės oda gali būti sudirginta ir išsausinta, atsirasti hiperpigmentacija, pigmentinės dėmės, priešlaikinis senėjimas – vadinamasis fotosenėjimas (oda praranda elastingumą, stangrumą ir tamprumą, greitai suglemba, atsiranda raukšlių), alergija, fotodermatozė ir vėžys.
Veido kremas nuo saulės – koks jis turėtų būti?
Kosmetikos priemonių, skirtų apsaugai nuo saulės, pasirinkimas vis didėja, be to, gerų kremų su apsauga nuo saulės galima įsigyti ištisus metus, ne tik vasarą. Rinkdamiesi kremą nuo saulės veidui, pirmiausia atkreipkite dėmesį į jo sudėtyje esančių filtrų tipą ir apsaugos laipsnį. Rinkoje yra dviejų tipų filtrai – fiziniai, arba mineraliniai (titano dioksidas, cinko oksidas) ir cheminiai (organiniai). Cheminiai filtrai sugeria UV spindulius, o fiziniai juos atspindi arba išsklaido. Saulės priežiūros kosmetikos priemonių sudėtyje gali būti vieno tipo filtrų arba mišrių filtrų.
SPF kremas su mineraliniais filtrais ypač rekomenduojamas jautriai odai su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis bei vaikams. Fizikiniai filtrai apsaugo odą iš karto po tepimo ir pasižymi nedideliu dirginimo ir alergizavimo potencialu, deja, jie lengvai nusitrina ir pabąla. Veido apsaugos nuo saulės priemonės su cheminiais filtrais nepalieka baltos plėvelės, tačiau jas reikia tepti likus 20 minučių iki išėjimo į saulę. Gerame apsauginiame kreme nuo saulės turėtų būti įvairių filtrų derinys, kad būtų užtikrinta geriausia apsauga ir fotostabilumas.
190 peržiūrų (-a)