Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje esančių privačių ir nuomojamų valstybinės žemės sklypų savininkus (nuomininkus) raginame tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir iki einamųjų metų liepos 1 dienos susitvarkyti jiems priklausančius (nuomos pagrindais nuomojamus) žemės sklypus, kitaip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų ir apleistų kitos paskirties žemės sklypų sąrašą.

Savivaldybė administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas sąrašas iki 2024 m. rugsėjo 1 d. bus pateiktas Valstybinei mokesčių inspekcijai. Į šį sąrašą įtrauktiems žemės sklypų savininkams ir nuomininkams grės didesnis – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifas.

Žemės sklypas yra laikomas apleistu, kai yra nesutvarkytas taip, kad jis būtų tinkamas naudoti pagal pagrindinę žemės naudojimo paskirtį arba visiškai neprižiūrimas (pvz., kitos paskirties žemės sklypas apaugęs sustabarėjusiomis arba išbarsčiusiomis daugiametėmis piktžolėmis (kiečiais, usnimis, varnalėšomis, dilgėlėmis, Sosnovskio barščiais ir kt.) ir krūmais).

Arba žemės sklype laikomos (išskyrus tam skirtas vietas) statybinės ir (ar) teršiančios aplinką higienos ir sanitarijos normų neatitinkančios medžiagos ar daiktai (akivaizdžiai netvarkingos, techninių reikalavimų neatitinkančios transporto priemonės, jų dalys, nenaudojami statybiniai vagonėliai ar pan.), kaupiamos šiukšlės.

 220 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes