Kaip jau ne kartą kalbėta  ir rašyta, mūsų rajono žemės savininkams labai svarbu turėti galvoje, kad  2021 m. rajono savivaldybės Taryba patvirtino rajono plėtros Bendrojo plano pakeitimus. Kadangi plano pakeitimų aptarimas vyko  esant griežtam karantinui dėl Covido, visuomenė aptarime praktiškai nedalyvavo, todėl daugelis žemių savininkų gali net nežinoti apie  įvykdytus pakeitimus teritorijose, į kurias įeina jų turimi žemės plotai. Būtų tikrai apmaudu, jei nežinodami apie galimus  žemės paskirties pakeitimus, savininkai planuotų individualios veiklos plėtrą, orientuodamiesi į senąją, tačiau dabar jau pakeistą žemės paskirtį, ir tik jau pradėję įgyvendinti naujus planus susidurtų su tuo, kad numatyta veikla yra negalima. Tuo tarpu  savivaldybės administracija, negaudama iš savininkų jokių signalų apie galimą jų nepritarimą rajono plėtros planui, jei jis liečia privataus savininko žemės sklypą, ar pageidavimų  planą koreguoti, gali pradėti įgyvendinti savuosius planus. O jau tada galimas būtų interesų konfliktas ir nemalonumai abiem pusėms: ir valdžiai, ir žemės savininkui.

Būtinybė itin atidžiai gilintis į tai, kokią paskirtį žemės savininko sklypui numato savivaldybė – urbanizuotiną, žemės ūkio paskirties, žaliąją zoną ir kt. – paaštrėjo  šį pavasarį, kai LR Seimas pradėjo svarstyti pataisas, sudarančias palankesnes sąlygas didiesiems  Vakarų ginklų ir šaudmenų gamintojams kuo greičiau Lietuvoje statyti savo gamyklas. Skubos tvarka Seime kelią besiskinančiais įstatymo pakeitimais numatoma, kad su gynybos poreikiais susijusius projektus būtų galima statyti bet kurioje teritorijoje, išskyrus NEURBANIZUOTINUS SKLYPUS (!!!), nebesilaikant iki šiol numatytų procedūrų, pvz., net negavus teigiamos PAV išvados. Tokiu atveju net popieriuje nebebūtų privaloma informuoti visuomenę apie projektavimą ar apie statybos darbų pradžią.

Todėl norėdami išvengti susipriešinimo tarp  savivaldybės ir privačių žemės savininkų, raginame rajono žemių savininkus susipažinti su  2021 m. padarytais  bendrojo plano pakeitimais, įsitikinti, ar pakeitimai nepalietė jūsų privačių sklypų, o jei pakeitimai įvykdyti be jūsų sutikimo, kviečiame apie tai pranešti  telefonu +370 651 69822, el.paštas:  kretingaplanavimas@gmail.com,

Čia būtų kaupiami ir registruojami iškylantys neaiškumai ar nesusipratimai, tikslinami žemės savininkų ir savivaldybės planai, ieškoma geriausio ar bent mažiausiai konfliktiško problemų sprendimo, o iškilus būtinybei, pasitelkiama ir juristų konsultacinė pagalba.

Tuo atveju, jeigu galimų neaiškumų ar nesusipratimų skaičius būtų didesnis, nei statistiškai leidžiamos paklaidos. Žemių savininkams būtų tikslinga burtis į Asociaciją, kuri jau juridinio asmens teisėmis galėtų deramai atstovauti žemių savininkų interesus ginčuose su savivaldybe.

Žemių savininkų asociacijos iniciatoriai.

 436 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes

Parašykite komentarą

TAIP PAT SKAITYKITE