Kretingos rajono meno kolektyvai, kurie savo pasirodymais šiemet puošė Dainų šventę „Kad giria žaliuotų“, grįžo namo apdovanoti rajono mero padėkomis ir atminimo medaliais. Ceremonijoje Kretingos muziejuje pagerbti ne tik kolektyvų vadovai, bet ir koordinatoriai, vairuotojai bei kiti talkinę žmonės.

Dėkota už indėlį ir profesionalumą

Rajono meras Antanas Kalnius dėkojo kolektyvams už atkaklų kūrybinį darbą, meninio lygio kėlimą ir dalyvavimą šventėje. Anot jo, kolektyvų pasirodymai – tai ne tik Kretingos rajono, bet ir visos Lietuvos pasididžiavimas.

31-am kolektyvų vadovui įteikti šventės atminimo medaliai, o kitiems 37 Dainų šventėje talkinantiesiems – mero padėkos. Vicemerės Vilija Venckutė-Palaitienė ir Vaida Jakumienė pabrėžė kolektyvų indėlį į šventės sėkmę ir pasidžiaugė, jog Kretingos rajonas taip ryškiai joje atsispindėjo.

Išskirtiniai vaidmenys

Šimtmečio Dainų šventėje kretingiškiams teko ne tik eilinių dalyvių vaidmuo. Liaudies meno parodoje eksponuoti tautodailininko Adolfo Viluckio darbai, folkloro dienos atidaryme pasirodė Kretingos rajono kultūros centro vyrų folkloro ansamblis „Andule“, o pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerte „Vario audra“ solinę mušamųjų instrumentų partiją atliko Kretingos meno mokyklos mokinys Benas Bružas.

Be to, Kretingos rajono atstovai prisidėjo prie įvairių šventės renginių organizavimo: Aušrinė Zulumskytė buvo viena iš šokių dienos „Amžių tiltais“ teksto autorių, Simona Kutkevičienė, Laurynas Krasauskas ir Andrius Razmus dirbo jaunių ir senjorų grupių aikštės asistentais, o Egidijus Kryžnauskas pasirodė kaip solistas vokalinių ansamblių koncerte „Žeme, kas tu esi?“.

Svarbu paminėti ir Kretingos rajono garbės piliečių indėlį: choreografė Živilė Adomaitienė paskirta šokių dienos „Amžių tiltai“ meninės dalies vyriausiąja koordinatore, o Orinta Šlušnytė tapo ansamblių vakaro „Gyvybės medis“ soliste.

Įspūdingas dalyvių skaičius

Iš viso šimtmečio Dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“ dalyvavo 30 Kretingos rajono mokyklų ir kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų – 540 dalyvių. 15 vaikų ir 15 suaugusiųjų kolektyvų pasirodymai pelnė ne tik žiūrovų simpatijas, bet ir aukštą organizatorių įvertinimą.

Kretingos rajono mero ir vicemerių padėkos bei atminimo medaliai – tai ne tik kolektyvų narių ir vadovų, bet ir visos rajono bendruomenės pasiekimas. Džiugu, kad Kretinga gali didžiuotis tokiais talentingais ir kūrybingais žmonėmis, kurie savo pasirodymais garsina rajoną Lietuvoje ir pasaulyje.

 200 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes

Parašykite komentarą

TAIP PAT SKAITYKITE