2024 m. liepos 31 d. Lietuvos Respublikos energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą Nr. 1-142 dėl ypatingos valstybinės svarbos Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projekto inžinerinės infrastruktūros vystymo plano planavimo darbų programos patvirtinimo. Šis projektas apima 330 kV elektros perdavimo linijų Darbėnai–Varduva–Mūša, Panevėžys–Mūša ir 330 kV transformatorių pastotės „Varduva“ sujungimą.

Projektas pripažintas ypatingos valstybinės svarbos, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos Seimo 2024 m. gegužės 9 d. nutarimu Nr. XIV-2611. Jo įgyvendinimas yra būtinas Lietuvos energetinio saugumo stiprinimui ir elektros perdavimo tinklų infrastruktūros plėtrai. Projektas taip pat padės sumažinti elektros energijos praradimus bei užtikrinti stabilesnį elektros tiekimą šalies šiaurės vakaruose ir rytuose.

Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2024 m. birželio 12 d. nutarimą Nr. 498, buvo pradėtas šio projekto inžinerinės infrastruktūros vystymo plano rengimas. Patvirtinta programa reglamentuoja planavimo tikslus ir uždavinius, proceso etapus bei plano rengimo reikalavimus.

Planavimo tikslai:

  • Elektros tinklų infrastruktūros plėtra ir teritorijų, reikalingų šiai plėtrai, numatymas.
  • Inžinerinės infrastruktūros funkcionavimui reikalingų servitutų nustatymas.
  • Teritorijų, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, identifikavimas.
  • Žemės sklypų, reikalingų visuomenės poreikiams, paėmimas.

Specialiojo teritorijų planavimo procesas suskirstytas į tris etapus: parengiamasis, rengimo ir baigiamasis. Parengiamuoju etapu nustatoma planuojama teritorija ir parengiama planavimo darbų programa. Rengimo etape vertinamos esamos inžinerinės infrastruktūros plėtros galimybės ir parengiamas planas. Baigiamajame etape vykdomos plano viešinimo ir derinimo procedūros, plano tvirtinimas ir registravimas.

Planuojamos teritorijos:

  • Kretingos, Skuodo, Mažeikių, Akmenės, Joniškio, Pakruojo ir Panevėžio rajonų savivaldybės.

Su įsakymu galite susipažinti čia.

 239 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes