Per vasarą susikaupusius klausimus savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas svarstė beveik tris valandas. Apie valandą truko diskusija apie „teisingą“ Petrikaičių kapinių kolumbariumą, tačiau jau kelerius metus vykstančios diskusijos ir nesibaigiančių pretenzijų proceso pabaigos vis dar nematyti. Akibrokštu Kontrolės komiteto nariams tapo informacijos apie Kretingos muziejaus direktoriaus atlyginimo dydį slėpimas. Netrūko ir kitų akibrokštų, dėl kurių Kontrolės komiteto nariams teks reikalauti papildomos informacijos.

Viešojo sektoriaus bei savivaldybių valdomos įmonės bei įstaigos privalo skelbti darbuotojų gaunamų atlyginimų dydžius. Paprastai ši informacija atnaujinama kiekvieną metų ketvirtį. Iki šiol niekam niekada neužkliuvo tokios informacijos slėpimas ar nenoras ją viešinti, kaip numatyta įstatymuose. Tačiau jau 2024 m. I ketvirtį Kretingos muziejaus dalies darbuotojų – administracijos vadovų, – atlyginimai buvo paslėpti. Muziejaus direktoriaus, pavaduotojo muziejininkystei bei pavaduotojo, vyr. fondų saugotojo, atlyginimai pateikti tik viena bendra suma – 22852,33 euro. Koks kiekvieno jų atlyginimas atskirai – liko paslaptis.

Kiek pakeista informacija apie 2024 m. II ketvirčio atlyginimus aiškumo nepridėjo. Kretingos muziejaus direktoriaus pavaduotojų atlyginimai nurodyti po 2120 eurų, o apie direktoriaus atlyginimą parašyta: „Kretingos rajono savivaldybės mero nustatytas mėnesinės algos koeficientas“. Bet kuris, apsilankęs Kretingos muziejaus interneto svetainėje kretingosmuziejus.lt, negalės pamatyti direktoriaus algos dydžio, o bus priverstas kažkur, neaišku kur ieškoti, kokį tą mėnesinės algos koeficientą nustatė meras. Toks neaiškumas ar informacijos slėpimas glumino ir Kontrolės komiteto narius, todėl bus reikalaujama tikslios informacijos.

Svarstant klausimą, kaip Kontrolės ir audito tarnyba vykdo pateiktas rekomendacijas dėl „čekiukų“ skandalo, tarnybos atstovė teigė, kad į savivaldybės biudžetą jau grąžinta virš 69 tūkst. eurų praėjusios kadencijos tarybos narių neteisėtai gauto atlyginimo. Teisme dar yra nagrinėjama 13 civilinių bylų, sudarytos 5 taikos sutartys, iš kurių 3 yra ilgalaikės, tad buvusių tarybos narių neteisėtai gautų lėšų grąžinimas užtruks kažkiek laiko. Papildomai atsirado dar 8 ieškiniai, dėl kurių teismo sprendimų kol kas nėra.

Kontrolės komiteto nariai domėjosi, ar savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyrius vykdo (ar nebe vykdo) mero potvarkį dėl Kontrolės ir audito tarnybos tyrimo. Šis mero potvarkis iškart kėlė jo teisėtumo klausimą, nes Kontrolės ir audito tarnyba nepavaldi savivaldybės administracijai. Tačiau posėdžio metu Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja Dalia Katauskienė teigė, kad mero potvarkis vykdomas, tyrimas atliekamas. Pagrindą vykdyti tyrimą reglamentuoja atitinkami įstatymai. Komiteto nariai Giedrius Petreikis, Juozas Mažeika domėjosi, kaip nepasiklysti įvairių įstatymų painiavoje, kuris įstatymas viršesnis prieš kitus. D. Katauskienė teigė, kad viršesnis yra Vidaus kontrolės ir audito įstatymas, kuris nepakeistas ir todėl yra pagrįstas pagrindas vykdyti mero potvarkį. Panašus atsakymas netenkino Kontrolės komiteto narių, todėl, G. Petreikio teigimu, vėl bus kreipiamasi į Seimą, atitinkamas ministerijas, kad būtų tinkamai išaiškintas mero potvarkio teisėtumas ir Centralizuoto vidaus audito skyriaus veiksmų pagrįstumas.

Kontrolės komitetas aptarė ir kitus klausimus.

 583 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes