Spalio 24 d. vykusio savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdžio metu atsiskleidė faktai, rodantys savivaldybės vadovų nepagarbą kai kuriems tarybos nariams ir rajono gyventojams.

Kontrolės komiteto darbotvarkėje buvo klausimas „Dėl Kretingos rajono savivaldybės administracijos veiklos vengiant taikyti administracinę atsakomybę Administratoriui“. Komiteto posėdis vyko nuotoliniu būdu, tad svarstant šį klausimą buvo pakviestas Albertas Butenis, pirmininkaujantis ne vienoje namų bendrijoje. Jis pasakojo, kad gyventojų valia įsteigus daugiabučio bendriją, iš buvusio namo administratoriaus neįmanoma išsireikalauti būtinų dokumentų, svarbiausia – duomenų apie namo gyventojų sukauptas lėšas. Jis teigė, kad tai ne vienos dienos problema, nes analogiškomis problemomis susidurta įsteigus namų bendrijas Melioratorių g. 59, Pasieniečių g. 4 ir kituose daugiabučiuose. Jam teko kreiptis dėl išaiškinimo į Aplinkos ministeriją, o jos atsakyme vienareikšmiškai teigiama, kad pagal galiojančius teisės aktus buvęs administratorius naujai susikūrusiai gyventojų bendrijai privalo pateikti visus būtinus duomenis, informaciją, dokumentus per 30 dienų. Ponui Albertui teko tik retoriškai klausti, gal daugiabučių administratorius turi kažkokį „stogą“, kuris leidžia jam elgtis nesilaikant įstatymų, ignoruojant teisėtus naujų bendrijų reikalavimus. „Iš visų tų bendrijų ne kartą buvo kreiptasi į savivaldybę, ten, turbūt, guli segtuvų segtuvai su mūsų prašymais, susirašinėjimu, laiškais, tačiau – jokios reakcijos“, – pasakojo p. Saulius.

Jis teigė, kad naujai susikūrusios namų bendrijos nori tik nustatyta tvarka perimti dokumentus, gyventojų sukauptas lėšas ir toliau normaliai gyventi ir savarankiškai tvarkytis. Kaip rodo ne vienas atvejis, bendrijos nariams tai yra nepalyginamai pigiau, nei tvarkant savivaldybės palaimintam administratoriui. Tačiau kreipiantis į savivaldybę jau daugybę kartų atsimušama kaip į sieną. Ar čia veikia konkurencija, ar slepiasi korupcija – sunku atsakyti.

Tarybos narys Steponas Baltuonis samprotavo, gal daugiabučius administruojanti įmonė „Civinity“ prastai rūpinasi būtina dokumentacija ir apskritai neturi atskirų namų dokumentų, tada ir perduoti naujai susikūrusioms bendrijoms neturi ką. O kodėl savivaldybė lengva ranka tokiai įmonei atiduoda daugiabučių administravimą? Posėdyje keltas klausimas, kodėl savivaldybė, vietoje pagalbos steigiant daugiabučių bendrijas, linkusi pagalius kaišioti į ratus? Kodėl savivaldybė aplaidžiai ir visiškai neatsakingai žiūri, kaip administruojami Kretingos daugiabučiai? S. Baltuonio nuomone, matyt, būtų naudinga surengti bendrą Kontrolės komiteto ir Ūkio komiteto posėdį, pasikviečiant savivaldybės administracijos tarnautoją, atsakingą už Kretingos daugiabučių namų administravimą ir santykius su administratoriumi. Gal tais klausimais susidomėtų ir Antikorupcijos komisija?

Kontrolės komitetas taip ir negavo atsakymo dėl Kretingos muziejaus direktoriaus atlyginimo dydžio. Jis neskelbiamas ir Kretingos muziejaus interneto svetainėje.

„Nieko mes negauname, taip ir žaidžiame katės-pelės žaidimą. Gal kreiptis į tarybą su pasiūlymu atlikti savivaldybės turto ir lėšų nepriklausomą auditą? Daugiau mes nieko negalime siūlyti, pamatytume, ar taryba priims mūsų siūlymą, ar atmes“, – samprotavo komiteto pirmininkas Giedrius Petreikis.

Kiti komiteto nariai priminė, kad meras Antanas Kalnius šiuo klausimu bendrauti nelinkęs. Vėliau posėdyje dar kilo klausimų, ar teisėtai meras, be tarybos žinios ir pritarimo, gali keisti tarybos sprendimų projektus? Jeigu klausimas skubus, neatidėliotinas, kodėl nešaukiama tarybos kolegija? Juk tai galima padaryti operatyviai. Kontrolės komiteto nariai, pastebėjo, kad meras ir savivaldybės administracijos direktorė jau kurį laiką nesilanko komiteto posėdžiuose: ar tai vengimas bendrauti ar dalies tarybos narių ignoravimas?

 447 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes

Parašykite komentarą

TAIP PAT SKAITYKITE