Socialinio tinklo vienoje iš grupių gyventojai vis dar aptarinėja keistą ir daugybę klausimų keliantį incidentą, įvykusį vienoje šeimoje po vestuvių. Policijos pareigūnai neva netikėtai įžengė į privačius namus ir miegamajame pareikalavo šeimininko „prasipūsti“. Istorija išplito socialiniuose tinkluose ir sukėlė karštas diskusijas.
Socialiniuose tinkluose pradėta diskusija, pasak komentatorių, atrodo kaip neišbaigtas detektyvas. „Kažkaip nesinori tikėti, nejaugi priešistorės jokios nebuvo? Taip iš lempos ėmė ir atėjo?“ – komentavo vienas vartotojas, o jo mintis palaikė ir kiti: „Manau, kad viską papasakojo, kitaip nebūtų su tokia nuostaba rašiusi.“
Tačiau ne visi taip lengvai priėmė istorijos tikrumą. „Kažką nutylėjote, norėčiau išgirsti policijos versiją. Iš piršto laužta istorija“, – teigė skeptiškasis komentatorius, kuriam atsakyta, kad policija „ir jo miegamajame galėtų papasakoti, kaip viskas vyko“.
Kai kurie socialinių tinklų dalyviai laikėsi nuomonės, kad šeima pati galėjo kažką padaryti, kad išprovokuotų tokią situaciją. „Gal stabdė, bet nesustojote?“ – svarstė komentatoriai, o kitas paantrino: „Jei esate įtariami padarę nusikalstamą veiką, viską gali daryti. Nereikia policijai jūsų leidimo saugoti mus nuo glušų, kurie girti važinėja.“
Nepaisant to, dalis komentatorių stojo ginti šeimos, teigdami, kad policijos veiksmai atrodė keisti: „Kaip į namus įėjo pro užrakintas duris? Nelabai aiškiai išdėliota istorija.“ Autorius pabrėžė, kad pareigūnai „net nesibeldė“.
Komentarų skiltyje vyko karšta diskusija, kokios gali būti policijos teisės tokioje situacijoje. „Jei tai tiesa, kad pareigūnai įsibrovė be leidimo, tai jau pažeidimas,“ – pastebėjo vienas dalyvis. Kita vertus, kiti bandė rasti logišką paaiškinimą: „Gal reidą darė kažkur netoli, tikrino blaivumą, o jūs kažkur pravažiavote netoliese.“
Komentatoriai susiskirstė į tuos, kurie palaiko policijos darbą, ir tuos, kurie griežtai smerkia pareigūnų elgesį. Policijos šalininkai ragino suprasti jų veiksmų svarbą: „Aš tik už tikrinimą. Jei reikia, dar ir palydėsiu prie namų tą, kas girtas vairavo. Pykit kiek norit, jokio vairavimo girtam.“
Visgi atsirado ir pasipiktinusiųjų: „Būtų buvęs girtas, tokios istorijos nerašyčiau, suprastume, kad patys buvome kalti.“ Šis komentaras sulaukė pritarimo, nes istorija paliko daugiau klausimų nei atsakymų.
Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, policijos pareigūnų veiksmai yra griežtai reglamentuoti:
- Privačios valdos apsauga: Lietuvos Konstitucija (23 straipsnis “Nuosavybė neliečiama”) ir Policijos veiklos įstatymas numato, kad pareigūnai gali patekti į privačią valdomą tik su savininko leidimu arba išimtiniais atvejais – kai kyla tiesioginė grėsmė žmonių gyvybei, sveikatai ar turtui, arba jei asmuo įtariamas nusikalstama veika.
- Blaivumo patikra: Kelių eismo taisyklės numato, kad transporto priemonės vairuotojai gali būti patikrinti blaivumo testu, tačiau toks patikrinimas turi būti atliekamas viešoje erdvėje arba nustatytoje vietoje (pvz., reide). Jei pareigūnai turi pagrįstą įtarimą, jie gali stabdyti automobilį, tačiau tikrinti blaivumą privačiuose namuose – neįprasta praktika, nebent vairuotojas būtų bėgęs nuo policijos.
- Policijos įgaliojimai: Policijos veiklos įstatymo 22 straipsnio 3 punktas pabrėžia: “Pareigūnas, atlikdamas jam nustatytas funkcijas, turi teisę: siekdamas užtikrinti viešąją tvarką, sulaikyti asmenis, padariusius nusikalstamą veiką ar įtariamus jos padarymu, ar asmenis, kurie slepiasi nuo teisėsaugos institucijų, gelbėti žmogaus gyvybę, sveikatą ar turtą, taip pat siekdamas užkirsti kelią daromai nusikalstamai veikai, be patalpos savininko ar gyventojo sutikimo, be teismo sprendimo bet kuriuo paros metu įeiti į fiziniams ar juridiniams asmenims, organizacijoms, neturinčioms juridinio asmens statuso, šių organizacijų ir juridinių asmenų padaliniams priklausančias gyvenamąsias ir negyvenamąsias patalpas, teritorijas, patekti į transporto priemones. Atsisakius paklusti, pareigūnas turi teisę prievarta atidaryti patalpas ir transporto priemones. Ši teisė taip pat suteikiama stichinės nelaimės ar katastrofos atvejais, ekstremaliosios situacijos metu, šalinant užkrečiamųjų ligų židinius. Teisė patekti į transporto priemonę suteikiama ir tais atvejais, kai pareigūno reikalavimui nepaklūsta asmuo, padaręs administracinį teisės pažeidimą (nusižengimą) ar įtariamas jo padarymu. Apie šiuos veiksmus per 24 valandas pranešama prokurorui”.
1,125 peržiūrų (-a)