Elektromagnetinis impulsas (EMP) yra elektromagnetinės spinduliuotės pliūpsnis, galintis sutrikdyti arba sugadinti elektroninę įrangą ir elektros infrastruktūrą. Nors EMP dažnai siejami su branduoliniais sprogdinimais, nebranduoliniai EMP įtaisai, paprastai vadinami EMP ginklais, buvo sukurti ir gali kelti didelę grėsmę, ypač karo atveju. EMP ginklų supratimas ir apsaugos priemonių įgyvendinimas yra labai svarbūs norint apsaugoti svarbiausius įrenginius konfliktų ar galimų EMP panaudojimo metu.

Suprasti EMP ginklus

EMP ginklai yra įrenginiai, skirti skleisti koncentruotus elektromagnetinius impulsus, kuriais siekiama išjungti elektronines sistemas. Jie veikia pagal elektromagnetizmo principą, kai aukštos įtampos generatorius sukuria energijos antplūdį, kuris nukreipiamas per ritę, sukuriant galingą elektromagnetinį lauką. Šis laukas gali sukelti srovę netoliese esančiose elektroninėse grandinėse, o tai gali sukelti gedimus arba negrįžtamus pažeidimus.

Įprastas elementaraus EMP ginklo kūrimo būdas apima komponentų, tokių kaip „bug zapper“ panaudojimą. Aukštos įtampos generatorius iš įrenginio yra prijungtas prie ritės, o įjungtas skleidžia elektromagnetinius impulsus, galinčius sutrikdyti arti esančius mažus elektroninius įrenginius. Svarbu pažymėti, kad tokių įrenginių kūrimas ar naudojimas gali būti neteisėtas ir kelti didelį pavojų saugai.

Įrenginių apsauga nuo EMP

Norėdami apsaugoti elektroninius prietaisus nuo žalingo EMP poveikio, ypač karo ar kritinių įvykių metu, apsvarstykite šias strategijas:

  1. Faradėjaus skydas : Faradėjaus skydas yra gaubtas, pagamintas iš laidžių medžiagų, blokuojančių išorinius statinius ir nestatinius elektrinius laukus. Įtaisus uždarius Faradėjaus skyde, elektromagnetiniai impulsai nukreipiami aplink išorę, neleidžiant jiems pasiekti vidinės elektronikos. Įprastos Faradėjaus narvų konstravimo medžiagos yra aliuminio folija, metalinis tinklelis arba laidūs audiniai. Norėdami išlaikyti efektyvumą, įsitikinkite, kad gaubtas yra visiškai sandarus, be jokių tarpų.
  2. Apsaugos nuo viršįtampių : Apsaugų nuo viršįtampių naudojimas gali padėti apsaugoti įrenginius nuo įtampos šuolių, kuriuos sukelia EMP. Šie įrenginiai skirti sugerti perteklinę įtampą ir neleisti jai pasiekti prijungtos elektronikos. Pasirinkite aukštos kokybės apsaugas nuo viršįtampių su greitu atsako laiku ir apsvarstykite viso namo apsaugos nuo viršįtampių sistemas, kad gautumėte visapusišką aprėptį.
  3. Atjunkite ir atjunkite : padidintos rizikos laikotarpiais neesminių elektroninių prietaisų išjungimas ir atjungimas gali sumažinti pažeidžiamumą. Atjunkite įrenginius nuo maitinimo šaltinių, antenų ir išorinių kabelių, nes jie gali veikti kaip EMP energijos kanalai. Baterijų išėmimas iš prietaisų taip pat gali išvengti galimos žalos dėl indukuotų srovių.
  4. Laidžių medžiagų naudojimas : nedidelių elektroninių prietaisų įvyniojimas į tvirtą aliuminio foliją gali suteikti pagrindinį apsaugos lygį. Pirmiausia įsitikinkite, kad prietaisas yra izoliuotas nelaidžia medžiaga, kad būtų išvengta tiesioginio kontakto su folija, ir apvyniokite kelis sluoksnius, kad padidintumėte ekranavimo efektyvumą.
  5. EMP apsauga pastatams : EMP atsparių medžiagų naudojimas pastatų konstrukcijoje gali suteikti papildomos apsaugos. Medžiagos, pvz., metalinės dailylentės ar laidžios spalvos dažai, gali padėti susilpninti elektromagnetinius impulsus ir apsaugoti viduje esančius įrenginius. Be to, gali būti naudinga sukurti tam skirtas ekranuotas patalpas arba svarbios įrangos saugojimo zonas.
  6. Atsarginės sistemos : sukūrus atsargines maitinimo sistemas, tokias kaip EMP atsparūs generatoriai arba saulės energijos sąrankos su apsaugotais keitikliais, užtikrinamas pagrindinių funkcijų prieinamumas EMP įvykio metu ir po jo. Reguliari šių sistemų priežiūra ir bandymai yra itin svarbūs siekiant užtikrinti jų patikimumą kritinėse situacijose.

Kaip pasidaryti Faradėjaus skydą?

Faradėjaus narvas yra gaubtas, pagamintas iš laidžių medžiagų, blokuojančių išorinius elektrinius laukus ir elektromagnetinę spinduliuotę, taip apsaugodamas jo turinį nuo elektromagnetinių trukdžių (EMI), įskaitant elektromagnetinius impulsus (EMP). Naminio Faradėjaus skydo kūrimas gali būti praktiškas ir ekonomiškas būdas apsaugoti savo elektroninius įrenginius nuo galimų EMP įvykių.

Reikalingos medžiagos:

  • Laidus konteineris: galima rinktis metalines šiukšliadėžes su sandariais dangčiais, metalines šovinių dėžes ar net metalines dokumentų spintas.
  • Nelaidžioji izoliacija: tokios medžiagos kaip kartonas, putplastis arba storas plastikas, išklojančios talpyklos vidų, neleidžiančios tiesioginiam jūsų prietaisų ir laidžios išorės kontaktui.
  • Laidi juosta: aliuminio arba vario folijos juosta, skirta užsandarinti bet kokias siūles ar tarpelius talpykloje, užtikrinant ištisinį laidų paviršių.

Žingsnis po žingsnio vadovas:

  1. Pasirinkite tinkamą konteinerį:
    • Pasirinkite metalinį konteinerį, kuris yra pakankamai didelis, kad tilptų prietaisai, kuriuos norite apsaugoti. Įsitikinkite, kad konteineris yra struktūriškai tvirtas ir be didelių įlenkimų ar skylių.
  2. Paruoškite interjerą:
    • Indo vidų išklokite nelaidžia medžiaga. Šis izoliacijos sluoksnis neleidžia jūsų elektroniniams prietaisams liestis su metaliniu paviršiumi, kuris kitu atveju galėtų juos pasiekti elektromagnetinei energijai. Pavyzdžiui, metalinę šiukšliadėžę galite iškloti kartonu arba putplasčiu.
  3. Užsandarinkite siūles ir angas:
    • Naudokite laidžią juostą, kad uždengtumėte visas siūles, jungtis ar galimas talpyklos spragas. Šis žingsnis užtikrina, kad nėra angų, pro kurias galėtų prasiskverbti elektromagnetinė spinduliuotė. Ypatingą dėmesį atkreipkite į dangčio sritį; Užklijavus laidžią juostą aplink ratlankį, galima pagerinti sandarumą, kai dangtis uždarytas.
  4. Įdėkite įrenginius viduje:
    • Paruošę vidų ir užsandarinę siūles, įdėkite savo elektroninius prietaisus į izoliuotą indą. Patartina kiekvieną įrenginį apvynioti papildomu nelaidžios medžiagos sluoksniu, kad būtų užtikrinta papildoma apsauga.
  5. Apsaugokite konteinerį:
    • Saugiai uždarykite dangtį, užtikrindami tvirtą prigludimą. Pavyzdžiui, jei naudojate metalinę šiukšliadėžę, įsitikinkite, kad dangtis tvirtai užsifiksuoja ir laidžioji juosta gerai sandarina.

Išbandykite savo Faradėjaus narvą:

Norėdami patikrinti savo Faradėjaus narvo efektyvumą, atlikite paprastą testą:

  • Įdėkite veikiantį radiją arba mobilųjį telefoną į sandarų indą.
  • Pabandykite paskambinti telefonu arba nustatyti radijo stotį.
  • Jei įrenginys nepriima skambučio arba radijo signalas užblokuotas, jūsų Faradėjaus skydas veikia tinkamai.

Papildomi svarstymai:

  • Alternatyvios medžiagos: jei nėra metalinės talpyklos, prietaisų vyniojimui keliais sluoksniais tvirtos aliuminio folijos gali užtikrinti pagrindinį apsaugos lygį. Prieš apvyniodami įsitikinkite, kad kiekvienas sluoksnis yra lygus ir nesuplyšęs, o prietaisas yra izoliuotas nelaidžia medžiaga.
  • Laikymo aplinka: Faradėjaus skydą laikykite sausoje, vėsioje vietoje, kad išvengtumėte metalinių komponentų korozijos. Periodiškai tikrinkite, ar konteineris nesusidėvėjęs ar nepažeistas.

Atlikdami šiuos veiksmus, galite sukurti efektyvų naminį Faradėjaus narvą, kuris apsaugotų pagrindinius elektroninius įrenginius nuo galimų EMP grėsmių.

 229 peržiūrų (-a)

0% LikesVS
100% Dislikes