Švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių netikėta žinia apie lapkritį planuojamą švietimo darbuotojų streiką pasiekė vakar jam lankantis Kretingoje. Tačiau apie rajono švietimo sistemos problemas bei  jų sprendimo būdus beveik nekalbėta, todėl ministro vizito tikslas išliko miglotas.

Susitikęs su Kretingos rajono vadovais,  A. Monkevičius išklausė išsamų Švietimo skyriaus vedėjos Astos Burbienės pranešimą apie švietimo situaciją rajone. Sužinojo, kiek šiais mokslo metais mokyklose mokosi mokinių, kiek dirba mokytojų.

Suprantama, buvo atskleista ir „paslaptis“, kad labai reikalinga švietimo tinklo pertvarka. Mat kol rajone ji nevyksta, savivaldybės biudžetas švietimui išleidžia labai daug pinigų.

Pagyręs už puikiai paruoštą pranešimą, ministras patikino, jog šalyje vis dar vykdoma švietimo sistemos pertvarka davė gerų rezultatų, ir išryškino problemas, kurias reikia spręsti. Jis pritarė Švietimo skyriaus vedėjos A. Burbienės nuomonei, jog mokyklų tinklo pertvarka yra tik viena iš priemonių, kurių reikia norint pasiekti geresnių rezultatų.

Ilgos diskusijos savivaldybėje  apie švietimo sistemos ateitį neužsimezgė. Tačiau ministras akcentavo, jog vaikų ugdymo istorija, kurios dabar niekas nerašo, yra svarbesnė net už sveikatos istoriją. Be to, jis informavo, jog labai domimasi, analizuojamas Lenkijos švietimo sistemos modelis.

Apsilankęs Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykloje ministras  apžiūrėjo patalpas, truputį pabendravo su mokiniais. Vizito programoje tai buvo pavadinta užsiėmimų stebėjimu.

 Taip pat trumpam akį užmetė  ir į obuolių pyrago gaminimo procesą. Tik tuo metu bebaigiąs kepti pyragas labiau sudomino Savivaldybės merą Antaną Kalnių, kuris prisiminė vadovavęs duonos gaminių kepyklėlei.

Ministras taip pat pasižvalgė ir po Kretingos Marijono Daujoto progimnaziją, kur domėjosi informacinių technologijų ugdymo praktine veikla, mokinių mokomąja bendrove „Arbatinukas“, gabių mokinių akademija „Smalsutis“.

Kretingos rajono pedagogų švietimo centre A. Monkevičius, anot vizito programos,  padiskutavo apie formaliojo ugdymo ir švietimo pagalbos dermę bei susitiko su rajono švietimo įstaigų vadovais.

Apie švietimo profsąjungų lapkritį planuojamą streiką ministrui A. Monkevičiui pakalbėti teko tik prieš vykstant  į Pedagogų švietimo centrą. Šalies žiniasklaidai jis teigė, jog tikisi, kad pavyks streiko išvengti  ir surasti papildomų lėšų pedagogų atlyginimams.

Kitais metais jiems numatoma skirti ne mažiau kaip 53 mln. eurų papildomai.

Pasak ministro, sunku pasakyti, iš kokios srities bus paimtos lėšos, tai turės nuspręsti Seimas. Anot jo,  mokytojai  turi teisę streikuoti, todėl gali ja pasinaudoti.

„Vis dėlto manau, kad to neprireiks. Mūsų dialogas yra konkretus, grindžiamas paskaičiavimais. Numatomos lėšos švietimui yra investicija. Pirmiausia reikia pažiūrėti, ką galima padaryti numatant tinklo pertvarkas bei kitus dalykus“, –  svarstė A. Monkevičius.

Aistas Mendeika

 1,108 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes