Pro šalį baudas šaudę ir lygos vidutiniokei „Raseinių” komandai namuose nusileidę Kretingos krepšininkai kitą dieną savo aikštelėje užtikrintai patiesė iki tol be pralaimėjimų žygiavusią lyderę Kauno „Atleto – LSU”  komandą. Taip permainingai kretingiškiams baigėsi savaitgalio RKL turų kovos.

„Kretinga“ – „Raseiniai“ – 76:80

Pirmajame kėlinyje rezultatu 12:26 į priekį varžovus pernelyg toli paleidę kretingiškiai svečius prisivijo ir rezultatą buvo persvėrę jau antrajame kėlinyje. Tačiau tuomet perlaužti rungtynių eigos „Kretingos“ komandai taip ir nepavyko, todėl po pirmosios rungtynių pusės svečiai pirmavo rezultatu 44:39.

Šeimininkai išlygino rezultatą tik po trijų kėlinių – 60:60. Prasidėjus paskutiniajam  ketvirčiui kova dėl persvaros prasidėjo iš naujo. Beveik iki pat susitikimo pabaigos žaidimas buvo apylygis ir nė vienai ekipai toliau pabėgti nepavyko.

Baigiantis kėliniui „Kretingos“ komanda net buvo perėmusi iniciatyvą, tačiau tuomet, likus dviem minutėms, prasidėjo netaiklių baudų košmaras. Per likusį laiką iki rungtynių pabaigos iš 11 mestų baudų mūsų rajono krepšininkai pataikė vos du metimus.

Likus minutei varžovai prieš „Kretingą“ turėjo vos 1 taško persvarą. Rezultatą mūsiškiams buvo galima persverti savo naudai, kai tuomet atakuojant svečiai prasižengė.

Tačiau abi mestos baudos vėl skriejo pro šalį, o „Raseinių“ krepšininkai savo atakos metu įmetė dvitaškį ir atitrūko trimis taškais. Per likusį laiką kretingiškiai dar mėgino gelbėti rungtynes, tačiau netaiklios baudos visas vyrų pastangas vertė perniek.

Šias rungtynes rezultatyviausiai sužaidė Rokas Šimkevičius – 23 taškai, tačiau jam trūko taiklumo nuo baudos metimų linijos – 3 pataikytos baudos iš 7. Be jo, „Kretingos“ komandai 13 taškų surinko Domininkas Matutis, 9  – Tadas Budrys.

Rungtynėse su „Raseiniais“ taiklumu pasižymėjo Rytis Zabita, pataikęs visus tris mestus dvitaškius ir abi baudas. Per rungtynes iš viso tritaškių nemetęs R. Zabita pasiekė šimtaprocentinį taiklumą.

Iš viso „Kretingos“ komanda įmetė vos 13 baudų iš 26 metimų (50 proc.), kai varžovai metė mažiau – 23 kartus, o taiklūs buvo dažniau – 17 metimų (73,9 proc.).

Šeimininkai nuo varžovų atsiliko ir atkovotais kamuoliais. Kretingiškiai sugriebė 26 atšokusius kamuolius, o „Raseiniai“ – dešimčia daugiau.

„Kretinga“ – „Atletas LSU“ – 83:71

Kauniečiai į Kretingą atvažiavo kaip vieni iš lygos lyderių – iki tol žaidę septynerias rungtynes ir nė vienų nepralaimėję jie buvo antri, į priekį praleidę tik vienomis laimėtomis rungtynėmis daugiau sužaidusį Vilkaviškio „Perlą“.

Niekas negalėjo nė įsivaizduoti, kad po apmaudaus pralaimėjimo raseiniškiams įpykusių žemaičių volas rungtynių favoritus tiesiog pervažiuos.

Kauniečiai tik pačioje rungtynių pradžioje spėjo pasidžiaugti savo persvara – 4:7, tačiau iš karto po to kretingiškiai taip trūktelėjo į priekį, kad iki kėlinio pabaigos likus 4 minutėms šeimininkai pirmavo 17:7.

Ši dešimties taškų persvara komandas lydėjo ilgą laiką ir tik nesėkminga paskutinė kretingiškių ataka bei po to sekęs svečių metimas iš po krepšio paskutinę sekundę kauniečiams leido rezultatą sušvelninti iki 5 taškų – 24:19.

Antrąjį kėlinuką vaizdas pasikartojo: šeimininkai greitai atstatė 10 taškų persvarą, bet nesėkmingai sužaista ketvirčio pabaiga „Atletui LSU“ leido priartėti net trimis taškais – 39:36.

Tuomet iš karto po pertraukos Kretingos krepšininkai varžovams surengė  tokį uraganą, kad sutrikę svečiai pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus pusketvirtos minutės.

Jau pirmųjų trijų atakų metu Linas Jonuška ir dukart Tadas Maželis įskraidino tris tritaškius be atsako. Po to pridėjus dar vieną taiklų dvitaškį „Kretingos“ komanda per dvi su puse minutės pabėgo net 14 taškų  – 50:36.

Įpusėjus trečiajam kėliniui skirtumas išaugo iki 16, o likus minutei iki ketvirčio pabaigos – net iki 19 taškų. Po trijų kėlinių „Kretinga“ prieš vieną iš lygos lyderių pirmavo 68:49.

Kauniečiai toliau buvo trypiami ir po petraukėlės. Ketvirtajame kėlinyje sužaidus pustrečios minutės rungtynėse su lygos favoritais skirtumas tapo jau nepadoriai didelis  – 74:52. Tokiu rezultatu „Kretinga“ šiame sezone netriuškino dar nė vieno varžovo.   

Rungtynių pabaigoje pergale patikėję mūsų rajono krepšininkai sumažino apsukas, todėl svečiams pavyko skirtumą sušvelninti iki 12 taškų.

Rezultatyviausiai šias rungtynes žaidė 19 taškų pelnęs R. Šimkevičius. T. Maželis pridėjo 15 taškų. Po 12 taškų pelnė R. Zabita, D. Matutis ir Kornelijus Stonkus.

Antras rungtynes iš eilės nustebino vėl šimtaprocentiniu taiklumu varžovų krepšį atakavęs R. Zabita. Jis pataikė visus 5 dvitaškius, įmetė abi baudas ir atkovojęs 6 kamuolius tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju.  

Šį kartą džiugino pasitaisęs „Kretingos“ krepšininkų taiklumas metant baudas – 15 taiklių baudų iš 19 metimų (78,9 proc.).  Užtat dauguma tritaškių skriejo pro šalį – 6 taiklūs metimai iš 26 bandymų (23 proc). Varžovams tai daryti sekėsi geriau – 8 tritaškiai iš 17 (47 proc.).

Laukia susitikimas su kitu lyderiu

Ant žemės nuleidę Kauno „Atletą LSU“ kretingiškiai tai gali pakartoti poryt svečiuose žaisdami su vienvaldžiu lygos lyderiu – Vilkaviškio „Perlo“ komanda, kuri dar nėra pralaimėjusi devynis kartus iš eilės.

„Palyginti labai lengvai laimėtos rungtynės prieš „Atletą LSU“ vyrams suteikė pasitikėjimo laukiant susitikimo su lygos lyderiu. Mūsų krepšininkai įsitikino, kad įveikti galima visus. Juo labiau, kad „Perlas“ net penkerias rungtynes laimėjo vos vieno ar dviejų taškų skirtumu.

Įpusėjus pirmajam lygos sezono ratui matome, kad beveik visų komandų pajėgumas yra apylygis, o vienose ar kitose rungtynėse pergalę nulemia atsitiktinė sėkmė.

Jei taikliau būtume mėtę baudas rungtynėse su „Raseinių“ ir „Kelmės“ komandomis, kurioms nusileidome vos keliais taškais, arba  sėkmingiau kovoję po krepšiais, trimis taškais pralaimėję Tauragėje, „Kretingos“ komanda šiandien būtų buvusi pirmame lygos trejetuke“, – sakė mūsų rajono krepšininkų treneris Arimantas Mikaločius.  

Po pergalės prieš „Atletą LSU“ mūsų rajono komanda su keturiomis pergalėmis vėl sugrįžo į penktąją vietą, tačiau pasiekti pirmąjį lygos ketvertuką nebus lengva, nes ketvirtoje ir trečioje vietoje esančios Tauragės bei Kelmės komandos nuo likusių yra atitrūkusios su 6 pergalėmis.

Po penktadienio rungtynių su lygos lydere šeštadienį „Kretinga“ namuose susitiks su Kauno technologijos universiteto komanda, kuri šiuo metu su 3 pergalėmis užima 11 vietą.   

Alvydas ZIABKUS  

 1,039 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes