Daugiau nei 20 metų nenaudojamas bokštas jau kelia ir grėsmę.

Darbėnų komandos ugniagesiai nekantriai laukia rajono biudžeto dalybų, kuriose paaiškės, ar bus skirta pinigų vėjo kiaurai košiamam gaisrinės pastatui atnaujinti.


Nenaudojamas bokštas kelia grėsmę
Bokštą turintis gyvenamasis namas, kuriame veikia Darbėnų ugniagesių komanda, pastatytas ne taip jau seniai – prieš 35 metus. Vienoje pastato dalyje gyveno gaisrinės vadovas, kitoje buvo įsikūrę gaisrininkai.
Šiandien gaisrinės patalpos priklauso Turto bankui. Būtent jam yra parašytas raštas dėl pavojų keliančio bokšto, kuriuo nesinaudojama jau daugiau nei 20 metų.
„Bokštas buvo ryšio antenų lokacijos vieta, taip pat skirtas gaisrinėms žarnoms džiovinti. Neapskardinto ir nuo atmosferos poveikio neapsaugoto bokšto mūras laikui bėgant pradėjo irti. Dabar jis ne tik nebereikalingas, bet ir bet kada gali nugriūti.
Kadangi gaisrinės pastatas yra valstybės turtas, ji ir turi spręsti, ką su bokštu daryti – jį nugriauti ar atnaujinti“, – pasakojo Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Nerijus Ciparis.
Kad būtų atnaujinta prieš daugiau nei tris dešimtis metų pastatyto pastato išorė vien medžiagoms reikia apie 15 tūkstančių eurų.
N. Ciparis pripažino, jog būta nerimo, kad lėšų negaus, nors kiekvienais metais patalpų, kuriose įsikūrusios ugniagesių komandos, remontams Savivaldybė skiria pinigų.
Geromis darbo sąlygomis jau džiaugiasi Salantų bei Kartenos ugniagesiai, jiems liko tik aplinkos tvarkymo darbai.
„Dėl lėšų Darbėnų gaisrinei atnaujinti kreipėmės truputį pavėluotai, kai biudžetas jau buvo suformuotas. Tačiau Tarybos nariai buvo nuvykę į vietą ir patys įsitikino, jog darbėniškių ugniagesių darbo sąlygos itin prastos ir net pavojingos, kad jas būtina gerinti.
Buvome patikinti, kad prašomi pinigai bus skirti. Tada darbus pradėtume jau kovą. Tikimės, kad iki to laiko bus išspręstas ir bokšto klausimas“, – sakė N. Ciparis.


Planuoja ne tik atnaujinti
Svarbiausias darbas šiemet – pastatą „aprengti“: sutvarkyti pamatus, apšiltinti, atnaujinti stogą. Pernai pavyko pakeisti šešis langus – jie buvo tokie kiauri, kad vėjui stipriau papūtus užuolaidos lubas pasiekdavo.
Praėjusiais metais sutvarkytas ir garažas – jis buvo apšiltintas, sienos apskardintos, pakeistos grindys.
Už šiemet skirtas lėšas darbėniškiai dar norėtų viduje sutvarkyti elektros instaliaciją, vandentiekio ir kanalizacijos tinklus.
„Patalpos truputį buvo atnaujintos prieš kokį 20 metų. Dabar tokių medžiagų jau ir pirkti nebėra. Bet ir tai ne viskas iki galo padaryta.
Būtina paslėpti vandentiekio vamzdžius, nes užkliuvus už jų, kai skubama į gaisrą, galima ir labai rimtai susižeisti“, – rodydami patalpas pasakojo skyrininkas Donatas Poškys ir daugiau nei 30 metų ugniagesiu dirbantis Pranas Daukša.
Anot jų, labai reikia patalpos, kurioje vyrai galėtų išsiskalbti ir pasidžiauti uniformas, nes dabar tą jiems tenka daryti namuose.
Patalpose, kurios kažkada naudotos kaip sandėlis, norėtų įsirengti salę poilsiui, užsiėmimams, mokymams.
Kitur reikėtų perkelti netinkamoje vietoje esančią katilinę, nes ji yra prie pat garažo, toli nuo kamino.
Yra norų vietomis sukeisti virtuvę ir budėtojų dalį, nes dabar sulaukus iškvietimo gesinti gaisro į automobilį tenka bėgti pro virtuvę.
„Planų yra visokių. Svarbu turėti medžiagų, viską patys pasidarysime. Labai norime turėti tokias darbo sąlygas, kokias turi kolegos iš kitų komandų“, – prisipažino pašnekovai.


Geros darbo sąlygos – tarsi kompensacija
Pasak N. Cipario, jeigu pavyks atlikti visus šiais metais numatytus darbus ir lėšų dar šiek tiek liks, darbėniškiai ugniagesiai planuoja išlupti medines vidaus patalpų grindis, padengti polistirolo sluoksnį, grindinio šildymo vamzdyną, išbetonuoti ir iškloti akmens plytelėmis.
Kitąmet liktų sutvarkyti sienas, lubas, pakeisti kai kuriuos baldus.
„Ugniagesių darbas yra sunkus, o atlygis už jį – tikrai labai menkas. Tad privalu pasirūpinti, kad bent darbo sąlygas turėtų geras. Tai būtų tarsi kompensacija.
Tokias darbo sąlygas, kuriomis jau džiaugiasi Salantų ir Kartenos ugniagesiai, šalyje mažai kas turi. Atnaujinti ne tik pastatai, bet ir vidaus patalpos. Šiuolaikiškose virtuvėlėse yra nauja buitinė technika, įrengti kampeliai poilsiui.
Būtų šaunu, jeigu šiemet ir kitąmet pavyktų pagerinti darbo sąlygas darbėniškiams ugniagesiams. Tuo labiau, kad būtent jiems pernai teko gesinti daugiausiai gaisrų.
Po jų pasikeitimų turėtų sulaukti Baublių ugniagesiai“, – tikisi N. Ciparis.

 1,634 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes