Pastauninko parke įrengti nauji treniruokliai.

Parke atsirado lauko treniruokliai


Į Pastauninko parką su vaikais atėję tėvai turės galimybę ir patys pajudėti. Erdvėje prie J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos pastatyti septyni lauko treniruokliai.


„Parke treniruoklių iki šiol nebuvo. Prie jų smagiai praleisti laiką, pasportuoti galės ateiti visa šeima. Kol vaikai supsis šalia pastatytose supynėse, mamos su tėčiais galės išbandyti treniruoklius“, – sakė Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė.
Treniruoklių komplektas ir jo pastatymas kainavo 4,8 tūkst. eurų.
Netrukus čia bus įrengtas ir drenažas.
Kadangi vietos, kur pastatyti treniruokliai, dar yra pakankamai, ateityje čia jų turėtų būti dar daugiau.
Šiuo metu Pastauninko parke taip pat genimi medžiai. Prieš tai jie tvarkyti vadinamojo Lapyno parkelyje.
Mieste jau įpusėti antžeminių ir požeminių konteinerių statybos darbai. Jų Kretingoje iš viso turi būti sumontuoti 73.
„Konteineriai bus įrengti 16 miesto vietų. Jų dar nėra Birutės, Savanorių, Tiekėjų ir keliose kitose gatvėse. Visose aikštelėse naujoviški konteineriai turėtų būti sumontuoti iki pavasario“, – kalbėjo seniūnė.

Ruošia erdvę aktyviam poilsiui


Šiais metais pryšmantiškiai turės erdvę, į kurią galės rinktis aktyviai praleisti laiko. Šiuo metu valomas Pryšmančių parkas, kuriame turėtų atsirasti lauko treniruokliai.


„Parkas buvo labai apleistas, nevalytas. Dabar pjaunami krūmai, genimos medžių šakos.
Čia planuojame pastatyti keletą treniruoklių – skersinį, lygiagretes ir kitus, taip pat suoliukus, gal krepšinio stovus“, – ateities planais dalinosi Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis.
Šią vasarą vydmantiškiai turėtų turėti maudyklą, kuri ruošiama prie tvenkinio. Čia išvalyti visi krūmynai, padedant vietos verslininkams vežamas juodžemis.
„Buvo atlikti tvenkinio vandens tyrimai, jis švarus, tad puikiausiai galima maudytis. Reikia tik maudyklos, privežti smėlio. Tikimės, kad iki vasaros tai pavyks padaryti“, – sakė seniūnas.
Anot jo, prie to gal prisidės ir aktyvi kaimo bendruomenė. Parašius projektą ir gavus lėšų jam įgyvendinti, maudykloje galėtų atsirasti ir persirengimo kabina, vienas kitas aktyviam laisvalaikiui skirtas įrenginys.

Miestelį ir parką sujungs takas


Darbėnuose nuo sausio pradžios pluša Klaipėdos bendrovės „Tilta“ darbininkai, kurie pradėjo beveik penkerius metus bendruomenės lauktus darbus.


„Patekome tarp rajono gyvenviečių, turinčių nuo 1 iki 6 tūkstančių gyventojų, kurios dalyvauja Europos Sąjungos finansuojame projekte.
Vienas iš pagrindinių darbų – sutvarkyti Skuodo ir Vytauto gatvių sankryžoje esančią erdvę, kurioje vyksta turgūs.
Aikštelė bus išasfaltuota, apšviesta, pastatytas viešasis tualetas, konteineriai, stovas dviračiams, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė“, – pasakojo Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys.
Dideli darbai numatyti prie gimnazijos esančiame stadione ir jo prieigose. Stadiono takai bus apšviesti, čia įrengta stacionari scena, vaikų žaidimo ir lauko teniso aikštelės.
Nuo stadiono palei tvenkinio pakrantę iki darbėniškių puoselėjamo Vytauto Didžiojo parko bus įrengtas apie 800 metrų takas.
„Parkas yra tapęs darbėniškių ir miestelio svečių traukos centru. Labai džiaugiamės, kad turėsime į jį vedantį taką, kad parkas bus apšviestas.
Čia bus įrengtas taip pat seniai lauktas kažkada buvęs nedidelis paplūdimys, maudykla, persirengimo kabinos, suoliukai, atsižvelgiant į jaunimo pageidavimą – paplūdimio tinklinio aikštelė“, – kalbėjo Darbėnų seniūnijos vadovas.
Tarp ketinamų atlikti darbų – ir šaligatvis su apšvietimu Palangos gatvėje.
Pagal sutartį visi numatyti darbai, kurių vertė kartu su projektavimu yra apie 857 tūkst. eurų, turėtų būti baigti iki metų pabaigos.
„Labai džiaugiamės, kad darbai pradėti ne rudenį, kaip įprasta, o dabar. Tikimės, kad viskas bus padaryta greičiau, nes orai bent iki šiol leido darbuotis.
Be to, rangovas leidimą žemės darbams vykdyti turi iki spalio 9 dienos, tad ir jis, manome, stengsis viską padaryti iki to laiko“, – teigė A. Poškys.

 3,163 peržiūrų (-a)

67% LikesVS
33% Dislikes