Nuo pirmadienio savivaldybė pradės įrenginėti patalpas karantinui buvusiuose Nasrėnų senelių namuose.

Vakar susirinkusi Kretingos rajono ekstremalių situacijų valdymo komisija laikėsi ne visų vyriausybės nurodymų – rankų vieni kitiems nespaudė, dezinfekcinio skysčio turėjo, nors ir ne posėdžių salėje, tačiau saugaus vieno metro atstumo nepaisė.


Visų reikalavimų laikysis kitąkart
Tai viešai pripažino ir posėdžiui vadovavusi Administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.
„Šių reikalavimų laikomės, o kito posėdžio metu prašysiu visų ir išsisklaidyti“, – susirinkusiesiems pasakė Savivaldybės administracijos vadovė, nesivaržydama net žiniasklaidos.
Direktorė netgi nurodė – prieš kitą posėdį Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė turėtų pasirūpinti, kad atitinkamu – metro – atstumu būtų sustumdytos posėdžiaujančiųjų kėdės.
Bet kokiu atveju akivaizdu, kad laikantis šio – metro atstumo – reikalavimo visai komisijai prie stalo susėsti nepavyktų. Tektų išsisklaidyti ir ant posėdžio svečiams skirtų kėdžių.
„Tai – neeilinis posėdis. Tik prieš valandą gavome trylika Sveikatos apsaugos ministro. Aurelijaus Verygos įsakymų. Savo dviračių neišradinėsime, bet turime užtikrinti jų vykdymą ir įvardinti savo atsakomybę“, – sakė J. Girdvainė.


Tarybos posėdis kovą nebeįvyks
Nuo penktadienio rajono savivaldybėje dviems savaitėms stabdomas bet koks ugdymo procesas, atšaukiami visi renginiai.
Posėdžio metu buvo atkreiptas dėmesys tėveliams nesuteikti galimybių piktnaudžiauti padėtimi ir vesti vaikus į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Meras pabrėžė, kad neturintiems kur palikti mažamečių vaikų iki 5 klasės tėvams turi būti primenama pasinaudoti dviejų savaičių nedarbingumo pažymėjimu.
Komisija priėmė sprendimą į balandžio mėnesį nukelti ir kitą savaitę turėjusį vykti Savivaldybės tarybos posėdį.
Savivaldybės kompiuteristai šiuo metu ieško galimybių, kaip vykdyti komitetų posėdžius per „Skype“ ar kitas analogiškas internetinių konferencijų programas.
Daugeliui savivaldybės darbuotojų, kam bus reikalinga tokia galimybė, bus sudarytos sąlygos dirbti nuotoliniu būdu.


Komisija priėmė sprendimą, kad šiuo įtemptu metu gyventojai su rajono valdžia ar administracijos specialistais bendraus telefonu arba elektroniniu paštu.


Ligoninė nebepriima lankytojų
Į ekstremalią padėtį nieko nelaukdamos sureagavo ir miesto bei rajono sveikatos priežiūros įstaigos. Kretingos rajono ligoninė jau kurį laiką nepriima lankytojų – uždaryti visi skyriai.
Su įstaigos gydytojais pacientų artimieji bendrauja tik telefonu.
Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) jau šią savaitę pradėjo riboti planinius pacientų vizitus, nukelia vizitus ir pas odontologus.
„Nors mūsų centras nepasiruošęs teikti paslaugas nuotoliniu būdu, neturime ir įrašinėjimo įrangos, bet esant ekstremaliai padėčiai tai vykdome. Daugelis gydytojų ir iš balso pažįsta savo pacientus, tad juos konsultuojame telefonu ir toliau tai darysime“, – kalbėjo Kretingos PSPC vadovas Arnas Juškys.

Jam pritarė ir privačių sveikatos priežiūros įstaigų vadovai.
Visų įstaigų medikai kalbėjo apie priemonių trūkumą, ypač – specialių kombinzonų ir respiratorių. Pasirodo, įstaigų vadovai net nežino, kur jų įsigyti.
Patarimų kolegoms davė Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė, pasidalinusi tiekėjų kontaktais. Tiesa, gydytoja atkreipė dėmesį, kad šios priemonės yra labai pabrangusios. Pavyzdžiui, vienas kombinezonas kainuoja 25 eurus be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Tiek pat – ir pakuotė kaukių.
„Ir tokios yra oficialios kainos, ne internetinė prekyba“, – sakė I. Volskienė.
Kretingos PSPC vadovas A. Juškys atkreipė dėmesį, kad jo vadovaujama įstaiga, nors ir turi reikalingų apsaugos priemonių porai-trims savaitėms, bet nerimą kelia, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tik renkanti duomenis apie jų poreikį ir dalijanti pažadus apie aprūpinimą.
Vadovas išsakė nerimą ir dėl pacientų galimybių prisiskambinti gydytojams.
„Pavyzdžiui, devintą ryto mūsų poliklinikoje iš karto aptarnaujam 30 pacientų. Jeigu vienu metu tiek mums skambins, nebus galimybių atsiliepti į kiekvieną skambutį. Ypač, kad pasipils skambučiai dėl nedarbingumo pažymėjimų“, – kalbėjo A. Juškys.
Dar kiek padiskutavusi šiuo klausimu komisija priėmė racionalų sprendimą – pacientams nurodyti e.pašto adresus, kuriais jie gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimų, esant epideminei padėčiai.


Saviizoliacijai – buvę Nasrėnų senelių namai
Vienas bene reikšmingiausių penktadienio sprendimų – parengti saviizoliacijai skirtą patalpą, kuri bus skirta kretingiškiams, neturintiems galimybės atsiskirti nuo savo šeimos narių.
Tokiais atvejais rajono gyventojai bus nukreipiami į buvusius Nasrėnų senelių namus.
Artėjanančios savaitės pirmomis dienomis ketinama patalpas išdezinfekuoti, pajungti šildymą ir vandenį.
Šioje įstaigoje vienu metu bus galima apgyvendinti 20 asmenų.
Šios patalpos bus skirtos asmenims, neturintiems koronaviruso simptomų, bet grįžusiems iš pavojingųjų teritorijų ar turėjusių kontaktų su užsikrėtusiais asmenimis.
Čia jie galės praleisti visą karantino laikotarpį – dvi savaites.
Medicinos įstaiga aprūpintų lovas patalyne, maistu. Prašom PSPC. Visus klausimus, susijusius su šios paslaugos teikimu, ekstremalių situacijų valdymo grupė padės.
Įrengiant buvusius Nasrėnų senelių namus planuojama pasinaudoti lėšomis iš savivaldybės esktremalių situacijų valdymui skirto rezervo.

LR Sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijos vadovo sprendimai dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių

Nuo 2020 m. kovo 13 d. rekomenduoti stabdyti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą ir švietimo veiklą visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, rekomenduojant pasinaudoti mokinių atostogomis ir pasiruošiant taikyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.
Nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2020 m. kovo 27 d. privalomai stabdyti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą ir švietimo veiklą visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, rekomenduojant pasinaudoti mokinių atostogomiš ir pasiruošiant taikyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.
Pavesti savivaldybių administracijoms privalomai užtikrinti vaikų priežiūrą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose.
Rekomenduoti darbdaviams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu tokios galimybės nėra, nedarbingumo pažymėj imai išduodami tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu. Sudaryti galimybę tėvams kreiptis dėl ligos išmokos atgaline data, o sudarius teisines prielaidas gauti dalinio nedarbo išmoką.
Uždrausti kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, įstaigų lankymą ir šių įstaigų veiklą, išskyrus asmeng aptarnavimą nuotoliniu būdu.
Uždrausti veiklą vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo dienos centruose.
Nuo 2020 m. kovo 13 d. įpareigoti LR piliečius nutraukti keliones į šias valstybes: Italiją, Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją, Kiniją, Kiniją, Iraną, Korėją, Singapūrą, Japoniją.
Rekomenduoti visiems LR piliečiams nutraukti ir atidėti visas keliones ir iki 2020 m. balandžio 14 d. nevykti visas užsienio valstybes.
Įpareigoti Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijas pasirūpinti LR piliečių pargabenimu į Lietuvą iš šių valstybių bei teritotojų: Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Kinijos, Honkongo, Irano, Korėjos, Singapūro, Japonijos.
Pavesti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui( NVSC) užtikrinti visų LR teritoriją keleiviniais autobusais, traukiniais ir keltais atvykstančių keleivių patikrą dėl koronaviruso.
Po visų keleiviniais autobusais, traukiniais ir keltais į Lietuvą atvykstančių keleivių patikros dėl koronaviruso, nustačius užsikrėtimo koronavirusu atvejį — pavesti NVSC organizuoti ir užtikrinti visų simptomų neturinčią, bet kartu vykusių keleivių izoliaciją, o Vidaus reikalų sistemos pareigūnams palydėti juos iki jų gyvenamosios vietos.
Pavesti NVSC užtikrinti visų atvykstančiųjų privalomą registravimą ir tikrinimą oro uostuose.
Įpareigoti asmenis, parvykusius iš Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Kinijos, Honkongo, Irano, Korėjos, Singapūro, Japonijos izoliuotis namuose 14 dienų.
Informuoti asmenis, kad nesilaikant LR civilinės saugos įstatymo bei LR žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų, gali būti taikoma atsakomybė teisės aktų nustatyta tvarka.
Pavesti Vidaus reikalų ministerijai, pasitelkiant Lietuvos kariuomenės pajėgas, prie vidinių Europos Sąjungos sienų pasienio punktuose padidinti sanitarinių informacinių postų skaičių iki 10 vnt.
Pavesti Viešųjų pirkimų tarnybai iki 2020 m. kovo 16 d. parengti rekomendacijas dėl viešųjų pirkimų sutarčių sąlygų keitimo (sutarties terming pratęsimo ar kitų datų esančių sutartyje nukėlimo) galimybės perkančiosioms organizacijoms, siekiant užtikrinti viešųjų pirkimų sutarčių tęstirų vykdymą tais atvejais, kai suplanuoti renginiai buvo ar bus atšaukti dėl aplinkybių, susijusių su koronaviruso, pristatyti Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui ir jas viešai paskelbti.
Pavesti visoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, vengiant tiesioginio kontakto.

 1,609 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes