Bažnyčios prieigose neliko švęsto vandens, kuriuo tikintieji persižegnoja įėję į maldos namus ir iš jų išeidami. Dėl koronaviruso grėsmės tikintiesiems rekomenduojama nebučiuoti ir kryžiaus.

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios prieigose neliko švęsto vandens, kuriuo tikintieji persižegnoja įėję į maldos namus ir iš jų išeidami. Dėl koronaviruso grėsmės tikinčiųjų laukia ir daugiau pokyčių.


Atsižvelgs į žmonių norą
Kretingos parapijos klebonas Astijus Kungys pasakojo, kad kitą savaitę bažnyčioje bus daroma generalinė dezinfekcija.
„Dezinfekuosime visus suolus, baldų paviršius, kryžius, kitas relikvijas. Jau daviau komandą vietoje švęsto vandens padėti rankoms dezinfekuoti skirto skysčio. Per Mišias skelbsime rekomendacijas, taip pat pakabinsime informacinius lapus, kaip saugotis nuo koronaviruso, paraginsime kuo dažniau plautis rankas su muilu, neiti į bažnyčią sergantiems“, – teigė klebonas.
Tikintiesiems taip pat bus rekomenduojama nebučiuoti kryžių, kitų relikvijų, per šv. Mišias linkint ramybės vengti, kaip įprasta, vienas kitam paduoti ranką.
Dėl koronaviruso keisti įprastos šv. Komunijos dalinimo tradicijos – Komuniją tikinčiajam duoti ne į burną, o tik į delną – kol kas neketinama.
„Atsižvelgsime į žmogaus norą. Jeigu priimdamas Komuniją išties delną, nes taip jo manymu saugiau – į jį ostiją ir dėsime. Jei sulauksime vyskupų nurodymo Komuniją dalinti užsidėjus vienkartinę higieninę pirštinę, kaip rekomenduoja medikai, taip ir darysime“, – kalbėjo A. Kungys.
Kol kas neketinama imtis ir kitų papildomų apribojimų, pavyzdžiui, atsisakyti kai kurių tradicinių pamaldų, tikinčiųjų apšlakstymo švęstu vandeniu sekmadieniais.
Nors visi renginiai šalyje atšaukti, Mišios, kaip vakar paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija, vyks ir toliau, tačiau į jas raginami neiti rizikos grupėms priklausantys žmonės.
O šv. Komuniją nuo šiol bus galima priimti ir į burną, ir į delną – priklausomai nuo paties tikinčiojo pageidavimo.


Virusų nebijo, bet patarimų paisys
Bažnyčioje „Švyturio“ kalbinti žmonės neslėpė, kad dėl visame pasaulyje išplitusio viruso jaučiantys baimę, tačiau mano, jog bent jau Lietuvoje situacija „sutirštinta“.
„Sutinku, kad šiuo metu būtinai reikia uždrausti keliones, kad to viruso daugiau niekas į mūsų šalį neparvežtų. Ir dėl maisto produktų nereikėtų tiek panikuoti, jų vežimais pirkti. Geriau žmonės eitų į bažnyčią, melstųsi, prašytų Dievo pagalbos, šį laikotarpį išgyventų ramiai“, – kalbėjo Alfonsas Viskontas.
Bažnyčioje jis jaučiasi saugiai, nes kryžiaus ir iki šiol nebučiuodavo, į švęstą vandenį pirštų nemerkdavo. Kretingiškio manymu, tai apskritai yra nehigieniška.
„Palaikau sprendimą Komuniją duoti žmogui į delną. Ir pats taip darau. Tai nėra naujas dalykas – taip Komunija ne vienuose maldos namuose dalinta ir iki šiol“, – tikino vyras.
Žvakes už mirusius artimuosius prie švento Antano altoriaus deginusi Stanislava sakė į bažnyčią eisianti, kaip ir ėjusi, nes jokių virusų nebijanti.
„Per mano amželį, o greitai sulauksiu 84-erių, ir šilto, ir šalto esu mačiusi. Išgyvenau. Tikėjimas padėjo. Dažnai į bažnyčią ateinu, pasimeldžiu, žvakes uždegu. Dėl tų visų nurodymų… Jeigu vyskupai nusprendė, taip, reiškia, turi būti. Švęsto vandens namuose turiu, ir degtukai mano pašventinti. Reikia pačiam save saugoti, tada ir Dievas padeda“, – įsitikinusi senjorė.
Moteris tik nepritaria, kad šv. Komunija būtų duodama į delną, nes, jos manymu, taip Dievui būtų parodoma nepagarba.
Kristaus kūnas ir kraujas iš kunigo rankų, pasak moters, turi būti priimamas tiesiai į burną. Taip esą buvo nuo senų senovės, taip turį ir likti.
Pokyčius bažnyčioje pasiūlė medikai
Imtis papildomų priemonių, kad neliktų galimybių koronavirusui plisti, Lietuvos vyskupų konferenciją paskatino Lietuvos medikų sąjūdis.
Anot medikų, bažnyčioje būna daug vyresnio amžiaus žmonių, o naujasis virusas pavojingiausias būtent šiai visuomenės daliai.
Iki kol virusas pasaulyje bus suvaldytas, medikai paprašė keisti šv. Komunijos dalinimo būdą, ją dalinantiems dvasininkams užsimaunant vienkartinę higieninę pirštinę.
Gydytojai pataria tikintiesiems keisti pasisveikinimo įpročius – nespausti rankos, vengti apsikabinimų ir bučinių.
Medikai rekomenduoja praleisti šv. Mišias, jeigu tikintysis ar jo artimieji karščiuoja, kosti, yra karantine ar neseniai parvykę iš tolimų kelionių, atsisakyti masinių renginių ir nebūtinų kelionių į užsienį.

 1,349 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes